Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Tebrikler hayırlı olsun. Maalesef turist vize red oranları burdan okuduğumuz kadarıyla artmış. ankaranında açılması ile yüzdeler artacak gibi. @Brownhood

• ⭐⭐⭐⭐

IMG-20220926-WA0011.jpg

Böyle bir bilgi buldum.

• @denizci10 hocam 2022 yılı daha açıklanmadı rakamların yanlış olma ihtimali var. her senin sonuçlarını bir sonraki senenin başında açıklıyorlar.

• @waterman Türkiye'nin uluslararası prestiji çok düştü maalesef.Bu yüzden muallakta kaldıkları anda direkt düşünmeden red veriyorlar muhtemelen.Gözlerinde Hindistan'dan bir farkımız kalmadı.Benim gördüğüm öğrenci vizesi mülakatlarının hepsine red verdiler ben zaten dediğim gibi 2 tane küçük çocuğu gördüm sadece baktıklarım arasından.Muhtemelen ben kendi başıma öğrenci vizesi başvurusu yapsam ben de red alırdım.Olmazsa dünyanın sonu değil ama insan yine de ne hayallerle gidiyor oraya gerçekten üzücü.

• ⭐⭐⭐⭐

@ob16222 ocak-temmuz 2022 diyor zaten. Doğru mu yalan mı bilmiyorum ama böyle bir bilgi var diye paylaştım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 bu rakamlara resmi siteden de ulaşabilrisiniz sn. @denizci10
    ay ay bu rakamlar bütün konsolosluklar bazından açıklanıyor.
    paylaştığınız görsel de bu verilere göre hazırlanmış muhtemelen.

• ⭐⭐⭐⭐

@gucarslan sağolun hocam.

• @denizci10 Yolundayız Amerika tecrübelerinizi sonuna kadar okudum sanırım bir benzerini de ben yaşayacağım

• ⭐⭐⭐⭐

@ENDER35 hayırlısı olsun ve yolunuz açık olsun. Elimden bir şey gelirse her zaman yardımcı olurum.

• @gucarslan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@denizci10 bu rakamlara resmi siteden de ulaşabilrisiniz sn. @denizci10
    ay ay bu rakamlar bütün konsolosluklar bazından açıklanıyor.
    paylaştığınız görsel de bu verilere göre hazırlanmış muhtemelen.

Türkiyede 2017 temmuzda 7500 kişiye vize vermişler.
    2022 Temmuzda 2500.

Avrupa bizi kıskanıyor

• @MichaelJordan Hocam onlara bunu söylesen Amerika bize düşman zaten derler.Geçen bir ingilizce kursunun tanıtım reklamındaki yorumları gördüm akıllara zarar.Adamlar ingilizce öğrenmeyi bile lanetliyor.Bundan rahatsız olanlarda durumun farkında zaten.Maalesef elden bir şey gelmiyor.

• Merhabalar! 6 Ekim'de Ankara'da vize randevum mevcut. Vizemin olumlu sonuçlanması durumunda acaba çocuklarımın vize başvurusu için
    1.Nasil bir yol izlemem gerekecek?
    2.Ortalama ne kadar sürüyor?

• @Brownhood Vallah Hocam biliyorum, burası siyaset meydanı değil ama, bizim milletin verdiği sokak röportajlarını ve sosyal medyada yazdıklarını okudukça psikolojim bozuluyor. O yüzden artık uzak durmaya çalışıyorum. Avrupa’da yaşayan biri olarak söyleyebilirim ki, maalesef itibarımız yerlerde.

• Arkadaşlar bugün vize görüşmem olumlu sonuçlandı. Zaten olumlu olacağını biliyordum. Vize memuru size resmen vize vermek için çabalıyor. Siz onun çabasına karşılık verin yeter. Niye kendinizi kanıtlamaya çalışıyorsunuz.

• @Abraham-Trust Merhaba, görüşmenizden ve profilinizden bahseder misiniz?

• Arkadaşlar ben 42 yaşındayım kendime ait isletmem var ve benim isletmemin aynısından aynı bölgede 6 adet daha aynı işi yapan var. Ben bu saatten sonra kendi işimi gelistirebilecegimi düşünmüyorum. Yani batmakta olan bir sirketim var. 2008 yılında kurulmuş muhendislik üzerine. 15 yıl gibi bir sürede 150bin dolar Nakit ederinde malım var. Nakitim yok kartlara ve ek hesaplarla dönmeye başladım. Son 5 yılda hiç yurttaşına çıkmadım. Sadece 2 soru soruldu
    Ne için gidiyorsunuz?
    Hiç yurtdisina ciktinizmi?

Ve vizeyi aldim detayları fiziki vizeyi henüz elime almadığım için detaylandirmayacagim. Ama benim gibi durumu olanlar benim yeni açtığım (WisePresident) isimli hesabi gizli olan instagram hesabını takip edebilir. Tamamen ücretsiz olarak ds160 formumu oraya koyacağım incelerseniz.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

Belli yaş üzerine zaten çok sorgu sual yapmadan vizeyi genelde veriyorlar. 42 yaşında olup şirketlerini bırakıpta ABD’ye yerleşeceğinizi dusunmemıstır sanırım konsolosluk @Abraham-Trust

• @waterman evet normalde öyle olması lazım buradan gitmeyi yada oraya yerleşmeyi düşünmüyorum hala. Ayrıca bugün vizeyi anlamayanların gördüklerim arasında gençlerden çok benim yaşım ve üzeri alamadı ben buna üzülüyorum. ILK MESAJIMDA BELIRTTIGIM gibi kendinizi kanıtlamaya orda çalışmayın anlamı oydu. Kendinizi kanıtlamak için yok 2-3 ülke gezin giriş çıkış yapın diyenler oluyor. Gençler oraya gezmeye gider bu bellidir orta yaş fırsat kovalamaya gider. Orta yaş üstü ziyarete gider. Mantık bu olmalı adam 45 yaşında gezmeye gideceğim diyor inanmıyor vize memuru. Genç imkanı yok gezeceğim diyor olmuyor. İhtiyar kimsesi yok orda gezeceğim diyor yada ticaretimi gelistirecegim diyor(bu yaşa kadar geliştirmek için uğramamış şimdimi uğraşacaksın) gibi birsey oluyor. Bundan 20 yıl önce gitmek için uğraştım ama bahsettigim nedenlerden dolayi kendime güvenmediğim için basvurmamistim. Hayat bize burda bi kapı acarmi yaşayıp göreceğiz.

• ⭐⭐⭐⭐

@gülnar mektupla başvurmanız gerekiyor. 10 gün civarında sürüyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |