Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Altaylı639 ben sadece doldurabilirsiniz diyebilirim. Olumlu ya da olumsuz olacağı tamamen yoruma dayalı.

• Selam arkadaşlar bir sorun olacak. Bildiğim kadarıyla 14 yaş altı çocukların mülakata gitmesi zorunlu değil. Bu şu mu demek ; başvuruda anne baba ve çocuk olarak başvurmamıza rağmen çocuğun pasaportu elimizde olsa ama çocuğun fiziken orada olmasına gerek yok ya da anne baba başvuru yapar çocuğa yapmaz. Eğer vize alırsa çocuğa posta yolu ile başvurur. Bunlardan hangisi ? Biz 1 kere red aldık bir hafta önce ve bu durum 5 yaşındaki kızımı oldukça üzdü. Tatil planımız onu gezdirmek üzereydi. Şimdi tekrar aynı şeylerin yaşanmaması için onun haberi olmadan bu süreci devam ettirmek istiyorum eğer onay alırsak sevinir red alırsak üzülmez diye.

• ⭐⭐⭐⭐

@salih2825 bence siz kendinize vize almaya çalışın sonra çocuğunuza posta ile başvuru yapın. hem haberi olmaz hem de boşu boşuna 160 dolar daha ödememiş olursunuz.

• Herkese merhaba, dün sabah Ankara'da yaptığım bize görüşmesi olumlu geçti ve vizeyi aldım. Profilimi, yaşadığım deneyimi ve gözlemlerimi sizlere en kısa sürede aktaracağım.

• @corleone132 Çok teşekkür ederim ilginize

• Merhabalar,
    bir kaç sayfa önce ben de soru sormuştum ama sanırım gözden kaçtı.
    Eşim ve benim göçmen vizemiz var, eşim Amerika'da ben ve oğlum burdayız. Oğluma turist vizesi alabilir miyim okul tatillerinde babasını ziyaret etmek ve ben de göçmenlik hakkımı kaybetmemek için, bunun pek örneği yok ama belki bir fikri olan vardır. 14 yaş altında oğlumuz.

Bu durumu sormak için konsolosluğa mail atmalı mıyım?
    Ya da doğrudan ds160 doldurup başvuru mu yapayım, bu durumda mülakata ben mi katılacağım yoksa posta yolu ile mi olur?

• @salih2825 basimdan gectigi için cevaplamaya çalışayım.

1. anne VE babasının geçerli vizesi varsa 14 yaş altı çocuğunuz için posta ile vize alabilirsiniz.
      sizin durum için en uygun alan siz ve eşiniz önce alın. Sizlerin vizesi olunca çocuğunuz için başvurun.

Kendi durumumdan bahsedeyim belki bu durumda olanlara yol gösterir.
    Benim ve eşimin önceki vizelerinin süresi dolmuş ama üstünden fazla süre geçmemişti (yıl 2020). Bu durumda postayla yenileme hakkımız vardı. Biz üçümüz içinde başvurduk. Anne ve babasının geçerli vizesi olmadığı için sistem randevu aldırdı. Grup randevusu aldığımız için ben ve eşim için gelmenize gerek yok gruptan gelenlerden biri belgelerinizi getirsin, çocuk için ise ebeveynlerden biri gelmesi gerekiyor şeklinde randevu emaili geldi 🙂

Zaten Seyehat planımıza çok vardı. Randevu tarihi yaklaştığında covid dolayısıyla randevular iptal oldu (mayıs 2021). Bizde aisi arayarak grup randevusunu ayırdık, böylece benim ve eşime postayla yenileyebilirsiniz şekline döndü sistem. çocuk içinde randevu verdi. (benim ve eşimin vizesi gelince tekrar ais randevu sistemini arar çocuk içinde postayla vize alabiliriz dedik).
    Ben ve eşim için belgeleri postayla gönderdik. Bir hafta sonra bana email geldi vize başvurunuzu postayla sonuçlandıramıyoruz randevu alın. Eşime ise 10 gün arayla iki email gönderdiler birincisinde son beş yıldaki kendisinin adresleri ve yapılan seyahatleri, ikincisinde ise eşime benim son beş yılda yaptığım seyahatler ve adreslerim. Son emailden on gün sonra eşimin vizesi geldi (temmuz 2021).
    Eşimin vizesi gelince biz çocuk için belgeleri postayla gönderdik. Hayır hem annesinin hem de babasının vizesi olması lazım, babasının vizesi gelince postayla tekrar gönderin dediler.
    Bu arada ben randevu aldım. Randevuya gittim. Vizeniz onaylandı ailenizle iyi tatiller dedi görevli.
    Beş gün sonra idari işlem maili geldi. İdari işlemin sonuçlanmasını bekliyorum dokuz aydır.

• @thunder_74 Öncelikle teşekkürler. Sizin süreç matruşka gibi olmuş maşallah aştıkça başka birşey çıkmış karşınıza. Umarım en kısa zaman da güzel bir şekilde sonuçlanır durmunuz.

• @denizci10 Peki hocam vize görüşmesinde çocuk için başvuru yapılmamış olması durumu etkilemez mi ? Ya da görüşmede biz vizemizi alınca ona da başvuru yapacağız dememiz olumsuz bir etki oluşturur mu ? Teşekkürler.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐

@AyşeB öncelikle oğlunuz 14 yaş altı ise onun neden göçmen vizesi yok? ayrıca göçmen vizesi varsa anne ve babanın turist vizesi verilmesinde sıkıntı olur diye biliyorum. ama yine de 14 yaş altı olduğu posta yolu ile şansınızı deneyin derim.

• ⭐⭐⭐⭐

@salih2825 yok etkiler ama genelde olumlu etki yapıyor. tabi neden ret aldığınız da önemli. bunların hepsi oraya gittiğinizde karşınıza çıkacak hususlar

• @denizci10 cevap için teşekkürler, şöyle oldu biz mülakata Sofia'da girdik ve orada 6 aylıktan itibaren çocuklara mrn a covid aşısını zorunlu tutuyorlar, Biz de aşıyı yaptırmadığımız için oğlumuzun vizesi basılmadı.

Sanırım deneyip göreceğiz, teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐

@AyşeB anladım. zor bir süreç kolay gelsin.

• Merhaba bugün görüşmem vardı red aldım. Orta yaşlı bir bayandan..anlayamadım yaşım 42 çalışıyorum daha önce avrupaya gittim sadece tatil için gidecektim bi kaç soru sordu standart o kadar

• @Hyller Biz de greencard a katıldık, kazandık hatta ama sıra gelmediği için alamadık. O yüzden biz de formda bu kısma hayır demiştik ama evet mi demek lazım? Lütfen bu konu da siz ya da bilen ve emin olan biri yardım edebilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@stella hocam geçmiş olsun. Hem görüşmeden hem de profilinizden biraz daha detaylı bahseder misiniz müsait olunca?

• ⭐⭐⭐⭐

@stella hocam geçmiş olsun öncelikle. Müsait olunca hem profilinizden hem de görüşmeden biraz daha detaylı bahseder misiniz?

• @denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@stella hocam geçmiş olsun öncelikle. Müsait olunca hem profilinizden hem de görüşmeden biraz daha detaylı bahseder misiniz?

Kurumsal bir firmada 2 buçuk yıldır çalışıyorum 10 yıl önce 2 kez shengen vizeyle yurt dışına çıktım 5 ülke gezdim. Mülakatta işimi sordu daha önce yurt dışına çıktıniz mi dedi bişeyler yazdı onaylanmadı dedi. Hepsi bu

• ⭐⭐⭐⭐

@stella çok garip şeyler oluyor gerçekten. Geçmiş olsun tekrar

Benzer Başlıklar

• 5
  • 4
  • 237
  • 36
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |