Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@meqdad Merhaba öncelikle Burada yazdığı gibi sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen. Excel listesi için Buradan Form doldurabilirsiniz.

• Arkadaşlar merhaba, ben DV 2023 talihlisiyim case numberım 96xx . Formu 13 mayısta submit ettim. Daha önce hiç yurtdışına çıkmadım ve bunu da formda belirttim. Asıl sorum şu; ben Dubai’den 6 aylık iş teklifi aldım ama gitmem bir problem yaratır mı onu merak ediyorum. Numaram current olana kadar mail alana kadar Dubai’de çalışabilir miyim? Mail geldiğinde ya görüşme için Ankara’ya gelirim ya da dosyamı Dubai’ye taşırım diye düşünüyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@birb buu elbette yapabilirsiniz, bir sorun yaratmaz eğer böyle bir imkanınız varsa.
    dosya taşıma ile alakalı sorunuz için bu iletiyi inceleyin lütfen.

• @gucarslan teşekkür ederim yardımınız için. O zaman ekstra bir şey yapmama gerek yok diye düşünüyorum? Maili Türkiye’de değil de Dubai’de bekleyeceğim sadece? Dosyamı taşımaya karar verirsem ekstra bir takım şeyler yapmam gerekiyor, doğru mu anladım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@birb evet, aynen bu şekilde yapacaksınız.
    eğer dosyanızı taşımak isterseniz de verdiğim linkteki süreci ilerleteceksiniz.

• @gucarslan selamlar,

Çok teşekkür ederim cevap için. Ben ingilizcemin Yeni Zelanda'da yaşayıp çalışabilecek kadar yeterli olduğunu düşünüyorum ama sanırım bu konsolusluk çalışanları anlamak istemiyor 😃 Tekrar tekrar açıkladım ve gelen cevap şu;

"The Immigrant Visa process is complex.

At this time, you will need to wait until your DV number becomes current. When the case becomes current it will be sent to Turkey electronically. If you are still residing in New Zealand with a valid visa we will ask the officer if we can accept the case.

Let us know when you are scheduled an appointment by the KCC, and we will review the request at that time."

Bu aşamada ne yapmak doğru olur ben ısrarla açıkladıkça da kendimi kötü hissediyorum sanki ofansif görünecekmişim sorun yaşayacakmışım gibi geliyor...

• Selamlar herkese, öncelikle sabırla cevapladığınız için teşekkürler. İlk mülakat dağıtımı 12 Ağustos’ta olmuş, ardından 16 Eylül’de olmuş Excel’e baktığımızda. Bir sonraki de önümüzdeki ay gibi mi olacak anlayamadım pek? @gucarslan

• @Tugce-0 vakanız zaten güncel saçmalamışlar. Ama yazdıklarından anladığım dosyanın Ankaraya ulaşmadan transferini yapmak istemiyorlar. Yoksa sizi gayet iyi anladıklarını düşünüyorum. Bu konuda takdir yetkileri konsoloslukta,bence 1Ekimde tekrar sorun Fy2022 mali yılı sonlandıktan sonra farklı bir cevap gelebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hypecorn32 evet, mülakatlar aylık dağıtılıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tugce-0 bence sabırla cevap verin ve aşağıdaki vize bültenini de mailde belirtin.
    onlara sabırlı olmak lazım belli ki, bu yüzden sabırla cevap vermeye devam edin.

• 2 gündür pasaportumu bulamıyorum, evde baya eşya taşındı o kargaşayla biyerlere koydum ama hatırlamıyorum, daha detaylı arayacağım evi alt üst edeceğim lakin bulamazsam neler yapmam lazım, mesela önce karakola kayıp başvurusu yapıp yenisini çıkartsam mülakatta bununla ilgili bir problem yaşarmıyım ?
    başrumu ve ds260 formunu o pasaporta göre doldurmuştum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@tohma31 eğer bulamazsanız yeni pasaport çıkartırsınız, bunda bir sorun yok.
    nüfus müdürlüğü'ne gidip yeni pass çıkartmak istediğiniz belirtirsiniz hepsi bu.
    zaten türk vatandaşlarının iki pasaport taşıma hakkı bulunuyor, bu yüzden karakola gitmenize gerek yok.

DS260'ı da o bilgilerle doldurmuş olmanızın bir sakıncası yok, yeni pass ile mülakata gitmeniz yeterli.

• Yasaklı

Case Numarası 3xxx' lerde olup TR' de olanlardan sadece iki kişi randevu verilmiş görünüyor. Sanki Ekim Visa Bulletin acıklandıktan sonra bin-3bin arasına randevular verilmiş gibi gorunuyor. 3 bin' lere baska randevular gelecek mi biliyor musunuz? Bu yuzden sanırım excell listesinde guncelleme yapmak cok ama cok onemli.

• ⭐⭐⭐

@ILHAN-FARUK İlhan Bey, excel'i şu şekilde incelemeniz uygun olur, mülakat alanların ds submit tarihleri baz alınıyor diyebiliriz, tabi bunu net demek şu an için erken, Aralık ayı için dağıtılacak olan mülakatlarda sonuçları daha iyi analiz etme şansımız olacaktır.

Excel listesine ekip olarak gerekli özeni gösterdiğimizden emin olabilirsiniz.

• @tohma31 200 küsür kazanan aile bireyleri ile birlikte 115 mülakat case number yani tam performans göstermiş ve son case number bakarsanız save dv den 27k issued olmuş 2022 toplam eu kazananı 27k

• Yasaklı

Günaydın arkadaşlar. Mülakatımı Case Numaram Current olmadan ya da olduktan sonra , başka bir ülkenin konsolosluğuna taşıyabiliyor muyum? TR' de yaşıyorum, ve diğer ülkede herhangi bir ikametim yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @rebul59 Güzel bir performans gösterdiği aşikar tabiki ama karadağdan kaç kişinin mülakata girdiğini bilmiyoruz, kaç kişi sonradan oturum aldı ve konsolosluğunu taşıdı vs, Ama şöyle bir gerçek te var Ankaradan çok daha iyi olduğu kesin ankara mı karadağ mı deseniz gözüm kapalı karadağ derdim. Ama bi masraf yapılacak ve iyi düşünmek lazım

• @achillesoag merhabalar tekrarden ben formu doldurdum ve telegram hesabim gruba kapalıymış şimdi açtım ekleye bilirmisiniz gruba @meqdad32

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

145

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |