Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @LordBolton evet, danışayım ama normal avukatlar bakmıyor herhalde buna yurtıdışı danışmanlar bakıyordur sanıyorum? Kağıtta herkese yazan 214 tarzında bir kod yazıyordu ama herkese bunu verıyorlar bence detay yazmadıkları için sizin düşünceniz nedir?

• @crown Ya önceden greencard kazandınız, sıra gelmediğinden gidemediniz veya her sene yapılan greencard başvurunuzdan dolayı da böyle demiş olabilir. Belki sadece isim benzerliği, ama konsolos idari işleme alacağına direk red vermiş. Önceden 2 tane B1/B2 vizeniz varsa, Avrupa Birliği ülkelerinden birine gidip gelip tekrar başvurmanızda bence fayda var, çünkü 2 kere vize alıp defalarca ABD'ye gidip geri gelmişsiniz.

• @SUV2019 25 tane vizeli ve vizesiz ülkeye gidip geldim zaten. Çok ilginç bir ret oldu.

• ⭐⭐

@SUV2019 burada bahsettiğiniz idari işleme alım konusu olmalıydı evet ama redden çok daha kötüsü olmuş olabilir dolandırıcılık kodu ile etkilemiş olabilir vize memuru buda kalıcı yasak demek.

• @crown belki ahlaksız ama bana da Meksika ya gittin mi dedi. Neden böyle bir soru sordu bilmiyorum.

• @ob16222 Teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@crown 214 kodu ise iyi bahsettiğim şeye farklı bir kod veriliyor ve bence danışmanın ötesinde hukuki yardım almanızda fayda var diye düşünüyorum forumda ki Muslu hukuk bölümüne yazmanızı tavsiye ederim.

• ⭐⭐

@lfcali muhtemelen Meksika üzerinden ABD'ye geçenler yüzündendir sizden gittim ama beni almadılar, giremedim gibisinden birşey duymak için sordu memur bunu yada bir ihtimal çok gezen biriyseniz orayada gidip gitmediğinizi merak etmiş olabilir

• Merhaba ds 160 formunda maaşım primlerime göre değiştiği için boş bıraktım maaş bordro yanımda götüreceğim sizce güncelleyip brüt maası yazsam mı

• ⭐⭐⭐⭐

@stella bence de boş bırakmayın. brüt ortalama bir miktar yazın

• Selamlar. Vizem mülakatta onaylanmıştı ancak pasaportumu sarı idari işlem kağıdıyla postalamışlar. Posta ulaştıktan 4 gün sonra mail geldi. 15 sene içinde gittiğim ülkeleri, kardeş-eş-çocuk bilgilerini, diğer pasaport bilgilerini, eski çalışma bilgilerini form ile sormuşlar.

İdari işlem, ad-soyad benzerliği sebebiyle ekstra bir inceleme diye aklımda kalmış ama adım ve soyadım eminim ki Türkiye'de başka kimsede yok 😃 Hatta soyadım bile Türkiye'de sadece yakın akrabalarımda olan bir soyad. Bu nedenle idari işlemin ad-soyad olmadığına kanaat getirebiliriz.

• Merhaha arkadaslar , sorum olacakti bilenler yardimci olabilirmi lutfen, ds-160 formunu doldururken maas bilgisinde surekli hata verdi ve en son bos birakarak devam ettim oyle kabul oldu, bir sonraki yenilik yaparak duzeltsem faydasi olurmu acaba?
    Birde pasaport yerini doldururken calinti veya kaybolan secenegini ben hayir olarak isaretledim fakat degisen bir pasaportum vardi suresi varken kucuk yegenim kalemle karalayarak kullanilmaz hale geldi ben bunu belirtmedim fakat eski pasaport yanimda duruyor bunu belirtmelimiyim yoksa form oldugu gibi devam edip eski pasaportu yanimda goturmelimiyim? Tecrubeli arkadaslar yardimci olabilirmi? ☺️ simdiden tesekkurler

• Arkadaşlar bişey daha sormak istiyorum. Bankada duran parayı illaki dolar olarak mı göstermek zorundayız. İşim gereği tl gerekli oluyor. Türk lirasi olarak görseler sıkıntı olur mu ?

• ⭐⭐⭐

Hayır TL olarak gözükmesinde bi problem yok @zezeteks

• ⭐⭐⭐⭐

@akmstdm eğer formu submit etmediyseniz tekrar değiştirebilirsiniz sorun olmaz. Submit ettiyseniz de yine değiştirirsiniz ama bu sefer ds160 numarası değişir o da sorun olmaz. Pasaport için de eğer ki çalıntı ya da kayıp pasaportunuzda vize veya giriş-çıkış damgası varsa kayıp olduğunu mutlaka yazın. eğer boş bir pasaport ise yazmanıza gerek yok.

• Basit soru, görüşmeler maske ile mi gerçekleştiriliyor? Ona göre tıraş olalım 🙂

• @Musician_Turk bende merak ediyorum 👀

• @Musician_Turk İstanbul'da girecekseniz evet. Öyle çok kasmaya gerek yok illa tıraş olmanız falan gerekmiyor. Tabii ki en azından bir kot pantolon ve polo yaka t shirtle gelin bazı arkadaşlar yataktan kalktıkları gibi gelmişlerdi hoş bir görüntü oluşmadı.

• @Musician_Turk Ankara'da maske zorunluluğu yoktu neredeyse herkes maskesizdi. Araba anahtarı cüzdan ve akıllı olmayan kol saatiyle içeri girdim.

• @FiveHN Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |