Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@corleone132 firmalara mail, mesaj ya da istanbul havaalanındaki numaralarını arayıp sorabilirsiniz? hepsi cevap veriyor bu tarz sorulara.

• @denizci10 THY'den direkt uçuş aldım hocam sıkıntı yaşamamak adına. Dönüş biletini ise uçağa binmeden 24 saatlik rezervasyon yapacağım. Sorun olmaz diye düşünüyorum. Sıkıntı çıkarırlarsa sınırda dönüş biletinin parasını öderim. Bunun için de deport yemeyiz herhalde 🙂 Cevap için teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐

@corleone132 hayır yemezsiniz. rezervasyonunuzun 23 saat 59 dk geçerliliği var buna dikkat edin sadece. iyi yolculuklar.

• @denizci10 çok teşekkürler hocam. İnşallah ABD de tanışma fırsatımız olur

• ⭐⭐⭐⭐

@corleone132 inşallah.

• Arkadaşlar merhaba.Bu ay sonu Ohio ,Dayton tarafına uçmak istiyorum.Direkt uçuş yok bağlantılı uçuşlar çıkıyor ve gereksiz pahalı.Biletleri ayrı ayrı almaya kalktıgımda ise önce İstanbuldan Chicago O'hare uluslararası havaalanına ordan da Ohio Dayton a American airlines tarzı yerel firmaların uçuşlarıyla geçebiliyorum.Sizlere sorum şu olacak ingilizce konuşamıyorum.Gideceğim lokasyondaki arkadaşlarla ilk defa tanışacagım yogun Türk nüfusunun oldugu bir bölge.Fakat beni sadece dayton dan alabileceklerini söylediler.Benim OHIO Dayton'a sorunsuz ve ekonomik bir şekilde uçuyorolabilmem için olabildiğince aktarmalardan uzak durup ekonomik olması açısından da bağlantısız uçuşları tercih etmem gerektiğini düşünüyorum.Sorun şu ki Türkiyedeki kredi kartım ile sadece Thy firmalarının uçak biletlerini mi ödeyebiliyorum eğer karşı tarafın yerel firmalarınınkini de ödeyebiliyorsam amerikan airlines gibi acaba çok fark öder miyim.Tşkkrler

• ⭐⭐

@elburco hayır istemiyor

• @braveheart-34 skyscanner dan Chicago O'Hare-Dayton biletini Türk kredi kartınızla tl olarak alabilirsiniz. Yalnız bu uçuşlar dediğiniz gibi hem pahalı hem sadece 1 el bagaj hakkı var .Kaç kişi uçacaksınız? Çok maliyetli olacaksa araç kiralayıp gitmek daha az maliyetli olabilir

• @Muhtaradana Teşekkür ederim. Bileti iki parça halinde aldım.Amerikaya uçuş direkt aktarmasız ve içerden de aktarmalı olacak şekilde bağlantısız olacak....Aynı zamanda kredi kartım ile uscis greencard ödemesini ve bu biletlerin ödemesini yaptıktan sonra hesap dökümünde gördüğüm kadarıyla dolar ödemelerimi tl cinsinden ekarde etmişler.Bir problem yaşamadım.Sadece banka müşteri hizmetlerini aradım bilgilendirdim.Dolar TL problemini ortadan kaldırmak için yardımcı oldular.Onun dışında tek gidiyorum ve ülke pahalılıgından dolayı pek bi eşya yanımda götürmeyecegim oradan temin edecegm.Sadece sırt çantası ve el çantası götürcem o sebepten iç aktarmalarda doğacak bagaj maliyetlerinin de önüne geçmiş olacagm.Son duraga vardıgımda haritadan gideceğim lokasyon ile havalimanı arasındaki mesafenin 15 km lik kısa bir mesafe oldugunu varsayarsak onun için de vodafone hattıma tanımlı dünya internet paket tarifesini satın alarak [(25mb/aylık)=75tl , sonraki her mb =7,5 TL ] uber hizmetinden yararlanmayı düşünüyorum.... Şuan tek düşündüğüm ingilizcemin olmaması:((

• @braveheart-34 bütün her şeyi çözmüşsünüz tebrik ederim,başlığın konusu değil ama Daytona TIR sürücüsü olmak için mi gidiyorsunuz?

• @Muhtaradana Çok sağolun teşekkür ederim.Evet nasipse Tır şoförü olacagım.Akabinde kurulu düzene geçip belki localde ticaret yapmayı düşünüyorum.Akademisyenlik ve özel sektör alanında çalışmayı da çok düşündüm.Çok da meraklı birisiyim ve başarmak istediğim her şey için takıntılı biri olmam sebebiyle çok fazla çaba gösteriyorum ama bilemedim beni bir şeyler buraya dogru itti ileride bir elektrik mühendisi olarak bu konuda bir deneyim yaşayabilirim veyahut yazılım it kısmında doktora .... inanın çok karıştırmak da istemiyorum.Çünkü çok kararsız kaldım ve kalbimin iç sesine güvenerekten bu yolu ,"en kötü karar , kararsızlıktan iyidir" diyerekten koyuluyorum Allahın izniyle inş.Allah utandırmasın şuanlık fikrim bu.Dereyi görmeden peşin hüküm vermek olmasın tabi...:) Allah tüm arkadaşlarımın yolunu açık eylesin ayaklarına taş değdirmesin heyecan dorukta...

• @braveheart-34 Amin, tır işi güzeldir "herkes bir gün tırcı olacak" hem iyi para kazanılıyor hem ülkeyi geziyorsunuz, dil gelişimi konusunda biraz problem olabilir. Ama bence başlangıç için iyi bir tercih. Allah muvaffak etsin. O bölgeye yakın aynı işle meşgul olan dv2020 talihlisi bir abim/arkadaşım var, kendisi forumda çok fazla aktif olmasada direkt ve dolaylı forum üyelerimize yardımları olmuştur bilmenizi isterim. İyi yolculuklar diliyorum

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana

Amin, tır işi güzeldir "herkes bir gün tırcı olacak"

Buna çok güldüm. 🙂 Şaka bir yana Amerika'ya gidenler arasında baya rağbet görmeye başladı. Parası güzel olsa da göründüğü gibi kolay bir iş değil.

• ⭐⭐⭐

@braveheart-34 Allah muvaffak eylesin. Yolunuz açık olsun.

• @Muhtaradana Çok haklısınız.Ben tır şoförlüğü işine "work and travel" olarak bakıyorum.Heleki gezerek çalışmak vs...Kendine göre avantaj ve dezavantaj elbette var ama benim şuanki ruh halim açısından avantajları daha ağır basıyor.Yarın bir gün elbette fikrimiz değişebilir.İyi düşünceleriniz ve dilekleriniz için çok teşekkür ederim.Bir gün umarım aramıza sizler de katılırsınız.Hoşçakalın.

• @Programmer Çok teşekkür ederim.Yollarımızın oralarda kesişmesi dileğiyle Allah razı olsun.Hoşçakalın.

• Norsa Atlantic Havayolu ile uçan / aktarma yapan oldu mu hiç aramızda? Eğer olduysa tecrübelerini aktarabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐

ABD içinde uçarken sürekli olarak uçak bilet fiyatları değişiyor. Yok bagaj fiyatı yok koltuk fiyatı gibi. Artık buna son verilecekmiş. Çok sevindim inanın. 3 defa ABD içinde uçak kullandım hepsinde de gördüğüm fiyat ile ödediğim fiyatlar farklıydı.

• THY'den 15 Aralik 2022-7 Ocak 2023 tarihleri icin New York - Adana gidis donus bilete baktim, saka gibi!!!

Capture11.PNG

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea maalesef gerçek. kendi ülkemizin havayolu yerine biz Alman havayolunu tercih ediyoruz. diyecek söz yok.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 38
  • 11
  • 50
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |