Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Başvurup başvuruyu unutanlar nasıl yapıyor bana da bi taktik verir misiniz 😂 her kalktığım sabah ABD hayallerine düşüyorum her gün çekilişi düşünüyorum da 😂

• ⭐⭐

@waterman inşallah bu sefer uğurlu gelir

• ⭐⭐

@frkbzdg ilk zamanlar bende bu şekildeydim. eksiksiz kusursuz başvuru olsun istiyor insan. çıkacağından değil ama küçük bir sorundan başvuru çöpe gitsin istemiyor insan. fotoğraf çektirirken tshirt mü, gömlek mi detayına bile takılmıştım. detaylar güzeldir.

• ⭐⭐⭐

@waterman Kesin ve net tavsiye. Her gün Green Card düşünmek yerine kendinizi ,ailenizi, işinizi düşünün. Aksi halde etrafınızda olan biteni kaçırıyorsunuz. Yine de aklımdan çıkmıyor diyorsanız, kendinize bir hedef belirleyin. Mesela olmazsa olmaz olan "ingilizce öğrenmeye" odaklanın. Madem gitmek istiyorum o zaman benim bu dili öğrenmem lazım diye düşünün. Genel olarak durumunuzu bilmediğimden aklıma bu fikir geldi. 🙂

• ⭐⭐⭐

Ya inanın ki mesela kalktığım zaman hani aklıma gelmesin diye elimden geleni yapıyorum. İngilizce öğretmenliği okuyordum bundan dolayı dil bilgim var bazen keske bilmeseydim diyorum hani en azından kendimi ona verir ona göre plan yaparım diye ama nafile 😅 bi aralar İspanyolca öğrenmeye başladım ama hiç sarmadı bıraktım. Yazılım öğrenmeye başlıyordum ki bilgisayarımı koli bandı ile bantlayıp kullanıyorum hani gerisini siz düşünün 😅 bi bilgisayar fiyatlarına bakıyorum ortalama işime yarayacak bilgisayarın fiyatı 10-15 bin aralığında sonrasında diyorum ki zaten Amerika’ya gidicem hiç paranı harcama burda diyip kendimi strese sokuyorum 🥹 bu yıl sanki ABD bana green card sözü vermiş gibi çıkacağına kesin gözüyle bakıyorum yaptığım cok yanlış ama gerçekten düşünmekten edemiyorum. Yaşım gereği de aşırı heyecanlıyım böyle planlar çizip duruyorum işte şurda yaşarım şunu yaparım şöyle bi iş kurarım gibi gibi.. ayrıca işte yaşanan en olumsuz olayda zaten seneye amerikaya gidicem biraz daha dayan diyorum. Bu planları hep içimde yaşıyorum bunun da etkisi var sanırım. Eğer çıkmazsa herhalde bi depresyon süreci beni bekliyor 🥲 @Programmer

• ⭐⭐⭐

@waterman Hayal kurmak tabi ki kötü değildir. Tabi ki hayal edeceksin, planlar kuracaksın. Ama hayaller için çalışmak da gerekir. Buradaki sorun ise hayatının odak noktası bu olmasın. Evet gerçekten depresyona girebilirsin ve inan ki bu durum çok ama çok üzücü oluyor.

• ⭐⭐

@waterman Birkaç sene önce bu forumda bazı üyelerle birlikte birbirimizi bayağı gaza getirmiştik. DV2020 çekilişi olması lazım diye hatırlıyorum. Çekiliş gününe kadar her gün geri sayım yapmıştık hatta. Sanki Amerika’nın bize Green Card sözü varmış gibi. Çıkacak da çıkacak diye. Sonuç? Sıfır 0. Forumda geri sayım yapan gaza gelen o kadar kişiden hiçbirimize çıkmamıştı :)) Alayımız babayı aldık. Büyük yıkım. Hayatı kutumda büyük hissediyorum bana green card kesin çıkar diye sakın ertelemeyin. Kendinize her daim bir şeyler katmaya devam edin. Kart çıkarsa da değerlendirirsiniz işte.

Ben de ara ara forumda mülakat başlıklarına ve Amerika’daki yaşam başlıklarına bakıp bakıp iç geçiriyorum, sonra orta doğudaki yaşama devam maalesef.

• ⭐⭐

@Chromium aynı muhabbet dv2023 içinde oldu öyle bir ortam oluşturulup gaza getirildi ki kazanma hırsı çıkardılar meydana 😃 sonuç karavana ehhehehe

• @diablo_ercan birisi de ben olabilirim sanırım 🙂 sonlara doğru gelmiştim ve tabi ki çıkmadı 🙂 çekilişten sonra uzun bir süre yazmamıştım şimdide başvuru için geldim muhtemelen diğer gelmem sonuç akşamı olacak bundan sonra bele 🙂 forum da kaldıkça kapılıp gidiyoruz hayaller hayaller gerçekler maalesef acı oluyor 😕 hatta çıkacak diye kendimi kayıt etmiştim ama çıkmadı benim yüz ifadem nanayy ahahah çok kötü oluyor ya bence her şeyin fazlası zarar
    @waterman yani hocam fazla kapılmayın olursa olur olmazsa olmaz diyin zamana bırakın gitsin evet hayal kurmak çok güzel ama fazlası insana zarar verir gerçek hayatta yaşadığınızdan zevk alamazsınız evet zor ama akışına bırakmak gerekiyor

• Başvuru süreci yaklaştıkça yine umutlar yeşerdi içimizde. Ah ulan ah...

• ⭐⭐⭐

Gene heyecanlı bekleyişler geldi hoşgeldi 🙏🏻@bhdrergvn

• @Chromium o yıl bende takip ediyordum. Bana da çıkmadı hatırlıyorum o zamanları baya heyecan vardı ama ne heyecan. Şimdi sadece başvurup zamanı bekliyorum 😇

• ⭐⭐

Günaydın Yeşilkart Forum sakinleri tik tak, tik tak zaman daralıyor ama kimse aşırı kendini kaptırıp buradaki yaşamını ikinci planda tutmasın. Sonuçta bunun bir loto olduğunu ve kazanma şansımızın az olduğunu biliyoruz. Kazanırsak ne güzel ama kazanamazsak hayat devam edecek lütfen bunu unutmadan yaşamınıza devam edin sonrası hayal kırıklığı olmasın. Ben şahsen elimden geldiğince buradaki hayatımı geliştirmeye çalışıyorum. İşimi değiştirdim, hatta komple sektör değiştirdim ve şu an daha önce hiç tecrübem olmayan bir işte çalışmaya başladım. Eski çalıştığım şirketin 2,5 katı maaş iyileştirmesi ile geçtim yeni pozisyonuma. Sonuçta çıkmazsa buradaki hayat standartlarımı da iyileştirmem gerekiyor. He çıkarsa da o zamana kadar daha fazla birikim yapabilme şansım olur diye düşündüm. Umarım herkesin gönlüne göre olur ve kimse üzülmez ama muhakkak bazılarımız üzülecek, bazılarımız sevinecek. Sevinenlerin sevinçlerine ortak olacağız bu iş hep böyle oldu 🙂

• ⭐⭐

images (1) (19).jpeg
    Güzellik..

• @diablo_ercan aynen öyle bende sakal olsun mu keseyim mi. Polo yaka tshirt olsun falan. Bu cok istemekten kaynakli okdugunu dusunuyorum. Ama hakkikizda hayirlisi neyse hepimiz icin o olsun 😊

• ⭐⭐

Bir şeyi merak ediyorum. ‘Vallahi selected’ videosuyla gündeme gelen talihli arkadaş Amerika’ya yerleşebildi mi acaba? Bu forumda olduğunu tahmin ediyorum son durumunu bizimle paylaşırsa sevinirim 🙂

• ⭐⭐

Selam arkadaşlar bende hergün siteye gitip noluyor ne bitiyor diye bakıyorum erkek arkadaşım sen böyle delireceksin yakında diyor… walmarta gitip sabal alış verişler yapıp market alış verilim ne tutar diye sepete atıyorum ne görürsem, apartment.comdan evler bakıyorum ve indeed den iş ben şimdiden orada yaşamaya başladım ve bu çok kötü geçen sene mayıs kadar kelebekler gibi mutlu yaşadım ve mayısda açıklandığında o kelebek bildiğin duvara çarptı… allah sonunu hayretsin bu sene inşallah diyorum

• Gel Ekim Ayı gel gel artık

• Kışın gelişini kimse bu kadar bekleyemez

• Vallahi selected. Forumda dolanırken randomly denk geldiğim video. Videonun 2.05 dakikasındaki arkadaş yanılmıyorsam meşhur videodaki arkadaş 😀

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

157

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |