Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@metedemir01 Merhaba, bu başlığın ilk sayfasını okudunuz mu ? Bu size karar vermede baya yardımcı olacaktır.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Stiff Stiff 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Programmer Programmer 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Programmer Programmer 

• Merhaba esim abd vatandaşı istek yaptik formu doldurduk gerekli odemeleri yaptik ve 3 ay sonra Case is being maili aldik suan 8 ay oldu hala hiçbir hareket yok.Acaba beklemekten baska yapılacak birsey yokmu bu konuda yardimci olurmusunuz

• Merhaba, bir soru sormak istiyorum . Benim babam 2011 yılında I-130 başvurusu yaptı. Babam vefat etti. İsteğim düşer mi?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 
  • Yasaklı

Merhaba aile birleşimi dosyamız (çocuklar ve anne) 20 gün önce nvc ye gitti. Eş abd de. Bundan sonra süreç ne kadar sürüyor? Aynı durumu yaşamış veya süreç hakkında bilgi sahibi birine ulaşabilirim umarım. Teşekkür ederim.

• Yasaklı

@cglfth, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba aile birleşimi dosyamız (çocuklar ve anne) 20 gün önce nvc ye gitti. Eş abd de. Bundan sonra süreç ne kadar sürüyor? Aynı durumu yaşamış veya süreç hakkında bilgi sahibi birine ulaşabilirim umarım. Teşekkür ederim.

Hiç fikri olan yok mu acaba?

• @cglfth sizin dosyanız uscis te onaylanıp nvc sürecinemi başladınız şayet öyleyse nvc nin istediği evrakları yükleyip yaklaşık 2,5 ay tekrar onay almayı bekliyiceksiniz bi eksik çıkmazsa süreciniz uzamaz eğer eksik evrak talep olursa tekrar yükleme yapıp aynı süreyi bekliyiceksiniz sonrasıda randevü emaili gelmesini bekliyiceksiniz bunun süreside belirsiz bazen 1 haftaya gelende oluyo bazen 3 ayda sürebiliyo IR/1 CR1 başlığı var takıldığınız yerler olunca ordan sorularınıZı sorabilirsiniz

• Yasaklı

@cokbekledik86 çok teşekkür ederim aynen uscıs de onaylanıp nvc ye gitti dosya işte benden isteyecekleri şeyleri bekliyorum 20 günü geçti gelen bir şey olmadı. Ort ne sürer acaba? O kadar bekledik ki artık çocuklarımla bu belirsizlik çok yıprattı bizi dediğiniz başlığıda bakıcam hemen.

• @cglfth nvc den size email gelmedimi giriş şifreleriniz avukatınız varmı

• @cglfth onaydan sonra 3-5 gün içerisinde email gelmiş olması gerekirdi

• Yasaklı

@cokbekledik86 eşimin amerikada avukatı var ordan işlemleri halleden o. Bana mail gelmedi eşim şuan avukata ulaşamıyor. Herhangi bi şifre elimde hiç bir şey yok bu aile birleşimi dosyası açıkcası benim ne yapacağıma dair bir bilgimde yok. Formu da eşim söyledi günlerdir burda okuyorum siz söyleyince diğer başlığı o zman haberim oldu mesela dosya yükleme vs o zman öğrendim ben sanıyorum ki mektup gelecek ve ben belgeleri alıp ankaraya gideceğim pasaportu vereceğim meğer süreç ne kadar daha uzunmuş zaten 2 yıldır ayrıyız gerçekten çok yorulduk

• @cglfth evet malesef email eşinize size ve avukata aynı anda gelmiş olmalı nvc nin istediği evrakları yükleyip beklemeye devam ediceksiniz herşey yolunda giderse 4-5 ay gibi bi süreç daha var önünüzde tabi bir an önce evrakları yüklerseniz

• Yasaklı

@cokbekledik86 çok teşekkür ederim cevaplarınız için. En azından hemen ümitlenmeyip yine zamana bırakıcaz her şeyi. 5 aya da razıyız artık yeterli yıllar olmasın.

• On August 22, 2022, we sent your case, to the Department of State for visa processing.
    Şimdi nolcak yardımcı olursanız sevinirim.

• @aysunakgun yardımcı olacak biri yok mu?

• Herkese merhaba! yeniden aranıza döndüğüm mevsimler geldi. Benim sorum birkaç adımdan oluşuyor. Umuyorum kendimi güzelce açıklayabilirim.

Ablam Green Card çekilişini kazandı ve 4 yıldır ABD'de yaşıyor. Seneye vatandaşlık için işlemlere başlayacak.
    F4 vizelerinin ne kadar geç geldiğini bildiğimiz için şöyle bir formül düşündük.
    Ablam vatandaşlığı aldıktan sonra annemi Green Card sahibi yapsa (bunun gerçekleşmesi sizce ne kadar sürer?)
    Annemin Green Card alma süreci tamamlandıktan sonra o da çocuk durumundan beni de Green Card sahibi yapabilir mi?
    Bu durum mümkünse sizce ne kadar süren bir işlem olur? Evliyim, çocuğumuz yok yaşlarımız 32 ve 33

Bir diğer durum ise annem TR'de yaşıyor. Green Card aldıktan sonra beni de GC sahibi yapması için ABD'de olması gerekir mi?

Çok teşekkür ederim.

• Merhabalar, doğru yerde mi soruyorum emin değilim. Yanlış yerdeysem kusura bakmayın. Eşim ABD vatandaşı. Evlendikten 5 ay sonra sürecimizi başlattık. Şu an dosyamız NVC'de. Eşim ABD'de ben Türkiye'deyim. Dosyamız incelendi. İki dosyada revize istendi onları da tamamladık. Revize dosyalar submit edilme tarihine göre mi inceleniyor yoksa dosyamızı incelemeye devam edip bizim de beklememize gerek kalmadan nihayete mi eriyor? Teşekkürler.

• @baharg süreciniz çok hızlı ilerlemiş tebrikler nvc sizden ev evrak istemiş anladığım kadarıyla yaklaşık 2,5 ay sürüyo tekrar incelenmesi sonrada mülakaat emaili bekliyiceksiniz Buda 1-3 ay arası değişiyo bazen kısada sürebiliyo birkaç aydır bekliyoruz biz ır1 başlığı ABD vatandaş eşleri orayı inceleyebilirsiniz

• @Enes-Altuniş, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Herkese merhaba! yeniden aranıza döndüğüm mevsimler geldi. Benim sorum birkaç adımdan oluşuyor. Umuyorum kendimi güzelce açıklayabilirim.

Ablam Green Card çekilişini kazandı ve 4 yıldır ABD'de yaşıyor. Seneye vatandaşlık için işlemlere başlayacak.
    F4 vizelerinin ne kadar geç geldiğini bildiğimiz için şöyle bir formül düşündük.
    Ablam vatandaşlığı aldıktan sonra annemi Green Card sahibi yapsa (bunun gerçekleşmesi sizce ne kadar sürer?)
    Annemin Green Card alma süreci tamamlandıktan sonra o da çocuk durumundan beni de Green Card sahibi yapabilir mi?
    Bu durum mümkünse sizce ne kadar süren bir işlem olur? Evliyim, çocuğumuz yok yaşlarımız 32 ve 33

Bir diğer durum ise annem TR'de yaşıyor. Green Card aldıktan sonra beni de GC sahibi yapması için ABD'de olması gerekir mi?

Çok teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz formülü emin olun herkes düşünmüştür ama uscis buna karşı formül zaten bulmuş:

Buyrun…

• Anneniz vatandaş olduktan sonra size sponsor olabilir. Çünkü Green card holders sadece eşlerine ve evlenmemiş çocuklarına sponsor olabilirler.

• Anneniz green card aldıktan sonra Amerika’da yasamak zorunda. Ancak Continuous residence kuralını ihlal etmeyip diğer kural ve gereklilikleri yerine getirdiği taktirde vatandaşlığa hak kazandığında ve elde ettiğinde size sponsor olabilir.

• Aile dayanaklı vize alacağım babam Amerika'da abd vatandaşı biriyle evlendi ben Türkiye'deyim benim mülakatımda ne sorabilirler ki L-130 formu doldurmuşlar süreç Amerika'dan işliyor orada avukata vermişler kağıtları

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |