Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mexido ABD vizesi olanları ayrı tutmuş sanırım ama emin olamadım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

uçak bileti alacaklar şimdilik lufthansa havayollarını seçmemeye bakın çünkü greve başlayacaklar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

son paylaştığım haberin sonuçları gelmeye başladı

• Merhaba. 29 eylul abd ye ucak bileti almak istiyoruz. Munich ve Frankfurt aktarmali ucuslar var. Almanya transit vize istiyor diye haberler ve yazilar gordum. Emin olmak icin sormak istiyorum son zamanlarda bu sekilde gidenler varsa deneyimlerini paylasabilirler mi? son durum nedir? Bir de Munich terminal 1 den terminal 2 ye degisim olacak yaziyor orda bagajlari biz mi aliyoruz yoksa direkt kendileri mi transfer oluyor?

• @phenix terminaller arasi otobus ile gecis yapiliyor. bulundugunuz terminalde zemin kata ineceksiniz.

• @phenix Almanya da havalimanlari sıkıntı.yer hizmetleri kabin memurlarının grevleri sozkonusu. Bence farkli ülkelerin aktarmalı olanını deneyin.BD VIeniz varsa transit vize isteyen Fransa ve ispanya diye biliyorum.

• Merhaba ,

Birsey soracagim size biz atlantada yasiyoruz . Acaba hangi cardi kullanip ucus icin mil puan biriktirebilecegimiz yada bu konu hakkinda bilgisi olan varmidir ?

• merhabalar,
    bebekle yolculuk deneyimi olan varsa paylaşabilir mi lütfen? okadar saat kucakta bebekle gitmek düşündürüyor ister istemez, tavsiyesi olan, dikkat edilecek noktaları söylemek isteyen varsa beklerim 🙂

• 3 Mayis 2023 tarihinde Real ID uygulamasi havaalanlarinda basliyor.

Real ID aslinda bildigimiz driver's license yani ehliyet. Tek farki sag ust kosesinde bir yildiz olmasi. Bu, federally compliant demek oluyor.

Real ID alabilmek icin, SSN karti, address proof ve US vatandaslik belgesi (US passport) veya greencard gerekiyor.

Mayis ayindan itibaren Real ID niz yoksa, domestic yani ABD ici ucuslara alinmayacaksiniz.

• @MySea büyük haber, paylaşım için teşekkür ederim

Yazıyı okudum bir kaç sorum var
    1)Sıfırdan ehliyet alırken bu kartın real ID olmasıyla ilgili bir seçenek sunuyorlarmı?

2)Siz söylemedikçe ehliyete başvurduğunuzda sadece düz ehliyet kartımı veriliyor

3)Yazının çevirisinde (veya pasaport gibi onaylanmış başka bir kimliğe) bölümü var. Yani burda demek istenen real ID yoksa pasaportla iç hatta uçabilirsiniz mi? Doğru mu anlıyorum.

Ayrıca real ID alternatifi olarak

There are some exceptions, including Enhanced Driver's Licenses, which are issued by Michigan, Minnesota, New York, Vermont and Washington state. EDLs are considered acceptable alternatives to Real ID-compliant cards.

The TSA will also accept these other forms of ID:

US Department of Defense ID
    Permanent resident cards
    Border crossing cards
    Federally recognized, tribal-issued photo IDs

yazılmış.

• @MySea, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

3 Mayis 2023 tarihinde Real ID uygulamasi havaalanlarinda basliyor.

Real ID aslinda bildigimiz driver's license yani ehliyet. Tek farki sag ust kosesinde bir yildiz olmasi. Bu, federally compliant demek oluyor.

Real ID alabilmek icin, SSN karti, address proof ve US vatandaslik belgesi (US passport) veya greencard gerekiyor.

Mayis ayindan itibaren Real ID niz yoksa, domestic yani ABD ici ucuslara alinmayacaksiniz.

Bu durumda öğrenci vizesi, turist vizesi vs. olanlar ve hatta greencard ile ilk gelenler hemen real id alamayacağı için iç hatlarda uçuş yapamayacaklar mı? Pek mantıklı gelmedi bana.

• @srhnkskn pasaportu alternatif olarak göstermişler.

• @MySea @Muhtaradana, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@MySea büyük haber, paylaşım için teşekkür ederim

Yazıyı okudum bir kaç sorum var
    1)Sıfırdan ehliyet alırken bu kartın real ID olmasıyla ilgili bir seçenek sunuyorlarmı?

2)Siz söylemedikçe ehliyete başvurduğunuzda sadece düz ehliyet kartımı veriliyor

3)Yazının çevirisinde (veya pasaport gibi onaylanmış başka bir kimliğe) bölümü var. Yani burda demek istenen real ID yoksa pasaportla iç hatta uçabilirsiniz mi? Doğru mu anlıyorum.

Konuyu merak ettim ve forumda biraz araştırma yaparak geçmişte sizin ve diğer kullanıcıların oluşturduğu başlık ve yazılardan 1.ve 2.soruma cevap buldum.

San francisco➡https://yesilkartforum.com/forum/post/7876 ve Virginiada➡https://yesilkartforum.com/forum/post/278113 ehliyeti real ID olarak mı yoksa düz driver license olarak mı almak istediğine dair seçenek sunuluyormuş. Texasta ise son yıllarda verilen tüm ehliyetler Real ID versiyonuyla veriliyormuş

Ehliyetin real ID mi yoksa düz driver license olduğunu anlamak için aşağıdaki sembollerin kartın üstünde olup olmadığına bakmak lazım. Eski ehliyetlerin bir çoğunda muhtemelen real ID sembolü yoktur

Screenshot_20220906-173435_Chrome.jpg

Ek bilgi olarak Californiada real ID yi, fiziksel olarak greencard olmadanda göçmen vize sahiplerine veriyorlarmış⬇

https://yesilkartforum.com/forum/post/27775

3.Sorumun cevabı konusunda çeviri hatası olabilir diye halen emin değilim ama pasaport real ID nin alternatifi olarak yazılmış diye anladım. Ama kesin bazı real ID alternatifleri var bunlar ;

1)Greencard-Permanent resident cards
    2)ABD Savunma Bakanlığı Kimliği-US Department of Defense ID
    3)Sınır geçiş kartları-Border crossing cards
    4)Federal olarak tanınan, kabile tarafından verilen fotoğraflı kimlikler-Federally recognized, tribal-issued photo IDs (çevirisi biraz komik tam anlamadım bunu)

konudan anladıklarım bunlar ama anlamadığım halen bazı kısımlar var

X kişisinin ehliyeti yok, pasaport, greencard veya diğer alternatifleride yanında taşımak istemiyor. Bu kişi nasıl Amerika içi seyahat edecek, ikinci anlamadığım nokta her eyaletin kendine has ID kartları oluyor bu ID kartlar real ID yi dönüştürlemiyormu, eğer dönüştürülebiliyorsa kişinin Amerika içi seyahat edebilmesi için pasaport, greencard veya diğer alternatif belgelere veya real ID li driver license almasına gerek olmayacak. Aslında sayın @crazycells aşağıdaki iletisinde non-driver kimlik derken eyaletlerin verdiği ID kartlardan bahsediyor sanırım. Eğer öyleyse düz ID kartlar real ID kartlarına dönüştürülebilir. https://yesilkartforum.com/forum/post/32966

Zaten heberdede şöyle bir kısım var gerçi ⬇

The Real ID is not a separate form of identification but rather an enhancement to your standard driver's license or other approved state ID.

DHS

Ve bir diğer sorum göçmen olmayan bir vizeyle ülkede yaşayanlar real ID alamıyor mu?

• @Muhtaradana Anladigim kadariyla, Mayis ayindan itibaren, tum eyaletler Real ID sistemine tamamen gecmis olacaklar. Bu durumda, duz ehliyet vermeye devam edecekler mi, bilemiyorum.

Bu asagidaki belgeler Real ID yerine ucuslarda kullanilabilecek:

US Department of Defense ID (Federal memurlar ve askerlerin kimlikleri)
    Permanent resident cards (greencards)
    Border crossing cards (Bunlar genelde Canada sinirinda yasayan ve karsi tarafta calisanlar icin)
    Federally recognized, tribal-issued photo IDs (Native Americans)

• @srhnkskn Gecerli bir passport ile yapabilirler.

• @Muhtaradana Eger Real ID yoksa, gecerli bir passport ile yurtici ucuslarda ucabilecekler.

• @MySea bilgilendirme için teşekkürler. Yeni ehliyet alınacaksa, Real ID şeklinde almak daha mantıklı bu durumda.

• @AYSY33 Cok tesekkurler

• Almanya aktarmalı uçuşlarda covid testi isteniyor mu bu ay?

• @elburco Almanya covid testi istemiyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

150

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |