Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @fredyjones, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

şu eve bayıldım
    https://www.realtor.com/realestateandhomes-detail/839-Handwerg-Dr_River-Vale_NJ_07675_M54196-46404

Ev evet çok güzel ama çevresi biraz fazla ıssız ve sessiz iyi yanı kafa dinlersin sessiz kötü yanı da çevresi çok boş ev güzel ama ben kendim yaşamak istemezdim daha çok aktif olup çevreyi tanımak isterdim tabi bu şahsi fikrim ilk ama ileride tabi ki bu sokak kültüründe yaşamak istiyorum

• Erasmusa giden ögrenciler giden geri gelmiyormuş.Türkler sadece abd'ye iltica edmiyorlar,brezilya,kolombiya.iltica ediyorlar..ne olucak böyle sonumuz merak diyorum.
    Brezilya'ya iltica eden bir genç öve öve anlatıyor..

• @kadir-yilmaz Bence, Çıkacakmış gibi oraya hazırlan, çıkmayacakmış gibi burdaki işlerine devam et, kopma buradaki hayattan 🙂

• ⭐⭐⭐

Ah şu gereksiz iltica başvurusunda bulunan gençler… Bende gencim 22 yaşındayım ancak hiçbir ülkeye iltica etmek aklımın ucuna gelmiyor.. Burdan ilticayı düşünenler için tekrardan serzenişte bulunalım.. Ne olmasını bekliyorlar iltica ederken hayret ediyorum. Her ülke kucağını açmış şekilde gelin her türlü ekonomik desteği sağlayacağım mı diyor? Hadi sağladı diyelim bu arkadaşların aile bireyleri yok mu hiç? Hiç mi vize alma sürecine girmeyecekler…. Bu kadar göçmenlik fırsatı varken ilticayı seçmek çok acınası. Vasıfsız meslek sahibi olan gençlerin çoğu bunu yapıyor yapmayın gerçekten ciddi bi durumunuz yokken bu adımı atmayın yazık ediyorsunuz hem kendinize hem ailenize hem de gerçekten turistik amaçla giden Türk vatandaşlarına… @fredyjones

• @ayvalik10 Kötü bir öngörü, yapıcı değil yıkıcı heves kırıcı bırakın millet ne istiyorsa yapsın. Ben de mühendisim ilk gittiğimde sanki mühendislik yapabileceğim hemen orada, üstelik çalıstıgım mega projeleri yazsam buraya 2-3 sayfa sürer. Millet çoğunlukla hizmet sektöründen basladı, kolay deil hemen iş bulabılmek benim eski şirketimin ofisleri var amerikada ama slot olması lazım mesela ama yok, yoksa cv çok iyi. Zamanla her olay gelişir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baran-bozdogan @Raskolnikov bu kişi ile irtibata geçersen direk gider gitmez asıl mesleğini yapabilirsin. Hizmet sektörü artık para vermiyor. Hemen iş bulabilmek için senin bir sektör de fikir sahibi olman gerekiyor. Uzman yada usta olman gerekmiyor. @Orhan-Cabarov bu kişi de tüm aile karşı gelmesine rağmen gitti hayata tutundu da bir de gel ona sor bakalım hiçbir şey bilmeden el becerin olmadan orada hayat nasıl oluyor. Ben bir şeyler yazıyorsam kafadan atmam hep yaşanmış olaylara göre yazarım. Senin cv bu kadar iyi ise yazdığım kişi inşaat mühendisi şu anda kendisi rusya da sana amerika da nasıl yol izlersin onun hakkında bilgi verir. Eğer cv çok iyi ise sen halka aynı yerde sayarsan ozaman sende bir sıkıntı var demektir. Daha geleli 3-4 ay olmuş kim ne iş yapar kim necidir bilmediğin için böyle yazman çok normal.

• @baran-bozdogan 755 kişinin katıldığı iş görüşmesinde işi siz alırsınız da foruma iş görüşmesi deneyiminizi yazarsınız umarım hocam. Şimdiden bol şans diliyorum.

• @Stiff Benim işim hazır saol @ayvalik10

• 22 Yaşına geldik tek tabanca umarım bu sefer çıkar. Hiç bi hazırlık yapmıyorum abd hakkında bilgim yok. Çıkarsa sanırım hepsini yapmak için bol zaman var. Çıkana kadar çalışmaya işe güce devam. Tek sıkıntı bütçe konusu. Siz ne kadar bir tutar ile gitmeyi hedefliyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Furkan-Aydın ailen çıkarsa göndermeye razı ise onlardan borç alırsın ondan bu para olayını kafana takma. Zaten 22 yaşında bir kişinin 200.000 - 300.000 TL parasının olamayacağını bildiği için konsosloluk bu konuda seni sıkıştırmıyor. Dürüst olacaksın tek aradıkları olay bu. Ailem destek oldu diyeceksin bu kadar basit. Fakat ailen senin çıkarsa gitmene izin vermezse ozaman maddi destek olmaz ise o zaman sen işlemlere başlama. Bu arada herkesin şartları aynı olmadığı için kimseye sormanın mantığı yok kaç para ile gideceksiniz diye. Benim 3 işim var direk başlayacağım işim var. Mesela benim para ile senin paran aynı olsa bile sen onay alamayabilirsin.

• @ayvalik10
    Teşekkür ederim hocam. Bütçe konusu ailemden para almayı düşünmüyorum. Zaten hali hazırda dijital pazarlama üzerine freelance bir işim var. Kendi birikimim yeteceğini düşünüyorum. Tek sakıncam, sigortalı olarak işci olmadığım için konsolosluk bu parayı nerden buldun çalışmadan demez umarım 😊

• @ibrahimasar hocam ilk pasaportumu alıyorum ve ekim ayında başvurumu yapıyorum. Yalnız bi sorum var kasım ayında yurtdışına çıkacağım Letonya ya başvuruyu Türkiye de yapıp Mayıs ayında geri kalan işlemleri Letonya’da yapabilir miyim ??(bi zorluğu var mıdır)

• ⭐⭐⭐

Letonya’ya göçmen olarak mı gidiyorsunuz? Eğer göçmen olarak gidiyorsanız orda ki konsolosluktan da işlemlerinizi halledebiliyorsunuz. @yusufyıldız

• @waterman gönüllülük projesi ile gideceğim 6 veya 14 aylık bi programla hangisi çıkarsa

• ⭐⭐⭐

Olurda DV talihlisi olursanız 12 aydan fazla kaldığınız ülkelerden adli sicil belgesi gerekiyor bilginize ülkeden çıkmadan önce ne olur ne olmaz almayı unutmayın bol şans @yusufyıldız

• ben(18) ve kız arkadaşım(18) bu sene ilk defa başvurucaz ingilizce öğretmenliği kazandık aynı şehirde ve yaklaşık 3 yıldır birlikteyiz. eğer ikimizden birine çıkarsa evlenip gitmeyi düşünüyoruz ama düğün felan olmicak yani korkutucu geliyor bu yaşımızda mülakatta bunu ciddi olduğumuzu kanıtlamak için yani geröekten uzun süredir birlikte olduğumuzu kanıtlamak içi beraber çekindiğimiz fotoğraflar felan yeterli olurmu ? yada direkt en kötüsünü düşünüp inanmazlarsa green kart çıkan hakkını kaybetmez dimi tek başına gidebilir ? sonrasında 3 4 yıl içinde diğerini getirebilir dimi ? bu yaşta bunları düşünüp gelecek kaygısıyla yaptığımız şeylere bak lanet olsun bize burayı cehennem edenlere

• @Erdem-0 yeterli olur. Yaşınız küçük olsa da insanın sevgilisiyle evlenip gitmesi kadar doğal bir süreç olamaz.

• @Erdem-0 yalan bir evlilik olduğuna kanaat getirirlerse greencard kazananın kartınıda iptal edebilirler

• Herkese selamlar arkadaşlar. Bende forumu son 1-2 aydır takip ediyorum yeni sayılırım. Benim sormak istediğim şudur, diyelim ki çekiliş ile green card' ı kazandık fakat sıra numaramız yüksek olduğundan dolayı mülakat tarihi alamadık. Dolayısı ile kazanmış olduğumuz gc hakkımız yanıyor mu? Şayet yanıyorsa o zaman çekiliş kazanmanın ne anlamı var! Bunu öğrenmek istedim. Teşekkürler...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |