Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• En fazla 10 kişiyizdir ve hepimiz en az 1 yıldır bekliyoruz. Ve bazılarımız eşlerimizden ayrı yaşıyoruz kavuşmayı bekliyoruz. Gercekten cok üzücü..

• Konsolosluğu bugün de aradım. Bir kaç yere transfer etti. Uzun süre çaldı. Telefona bakan olmadı.

• DV mülakatına gidenlerden haber almamız mümkün olur mu acaba var mı tanıdığı vs giden?

• @drserdar forumda girenler var o başlıkta yaZın

• @drserdar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

DV mülakatına gidenlerden haber almamız mümkün olur mu acaba var mı tanıdığı vs giden?

Eşim Ankara'dayken konsolosluğa gitmiştik. O şekilde hiç bir soruya cevap vermiyorlar. Telefonla ulaşıp sorularınızı sorun denilmişti.

• Mail gönderdim cr1 randevu ricası diye, dönüş olmadı. Aradım, göçmen vize başvurusu için mail gönderin diyor ve tel kapandı. Ulaşılabilecek bir seçenek yok görünüyor. Usa vatandaşı eşi Türkiyede olanlar emergency olarak arayıp sorsalar sorun olurmu ki

• Buyukelciligin Instagram sayfasinda da paylasilmis 29 agustos da yeni yerinde diye temmuzun 15inden bu gune kadar kimseye mulakat randevusu verilmedi demekki tasinma olayi yuzundenmis hic olmazsa sebebini bilmek rahatlatiyor avukatimiz en gec temmuzda amerikadasin dedi diye esim geldi simdi is icin geri donmek zorunda gercekten cok zor durumda birakiyorlar evlileri ama instagramdaki elciligin gonderisinin altina Dv talihlileri de son gunleri kaldigini haklarinin neredeyse yanacagini yazmislar onlarda hakli onlarin suresi var bizim yok diye dusunup oncelik taniyorlar ama bu sekilde de evli insanlar bi turlu duzenini kuramayip hep bi belirsizlik icinde bekliyorlar Allah hepimizi. Yardimcisi olsun ne diyeyim

• @Merve-Güngör cok haklisiniz. tasinma sonrasinda eslere de oncelik vereceklerdir bence.

• Merhaba,

I-864 formunu dolduruken ne kadar asset'iniz var sorusuna verilen cevapların kanıtı nasıl sağlanıyor?

Banka hesabımızdaki parayı nasıl deklare etmem gerekiyor?

• @ekdodo Bank statement almanız lazım bankanızdan. Türk bankasıysa şubeye gidip ingilizce de alabilirsiniz çoğu banka veriyor. Amerikan bankası ise zaten mobil uygulamadan vs kolaylıkla alınabiliyor.

• Merhaba,
    11 Yıldır Amerikan vatandaşı ile evliyim ve Türkiye'den başvuru yaptık.

(13/02/2021) - I-130 USCIS başvurusu.
    (XX/07/2021) - Eşim ailesinin yanına Amerika'ya taşındı. Adres kaydını yaptırıp çocukları okula kaydetti.
    (19/08/2021) - Dosya onayı
    (22/08/2021) - Dosyanın NVC'ye aktarılması
    (08/09/2021) - NVC'ye belgelerin yüklenmesi ve ücretlerin ödenmesi
    (03/12/2021) - NVC ek belge istedi
    (14/12/2021) - Ek Belgelerin yüklenmesi
    (07/03/2022) - Belgelerin onaylanması (DQ)
    (04/04/2022) - Ankara ABD Büyükelçiliği'nin verdiği randevu tarihi (randevuya gidemedim)
    (05/08/2022) - Ungan'da Sağlık randevusu
    (12/08/2022) - Ankara ABD Büyükelçiliği'nde görüşme (görüşmede askerlik belgesi istediler)
    (13/08/2022) - Askerlik belgesi PTT ile 15/08/2022'de Ankara ABD Büyükelçiliği'ne teslim edildi.
    (24/08/2022) - Vizeli pasaport PTT ile adresime ulaştı.

• Ankara'ya attığım emaile bugün cevap geldi. Normalde 1-2 ayda mülakat tarihi gönderildiğini ancak şu dönemde bir gecikme olduğunu sorup bilgi almak istediğimi belirtmiştim.

Dear Applicant,

Your immigrant visa file appears to be at the National Visa Center (NVC). NVC will schedule individuals in this category in the order that they were determined to be documentarily qualified and available for scheduling. Please note that because of resource limitations, there is a delay between when a case is documentarily qualified and when it is scheduled. You may contact NVC https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/ask-nvc.html with your request and detailed information on your file.

Resource limitations tan kastı nedir standart bir durum mu yoksa başka bir şeyden mi bahsediyor sizce?

Edit: Sanırım insan kaynağından bahsediyorlar. Jenerik bir mesaj olduğuna kanaat getirdim.

• @drserdar evet ne yazikki standart bir email gibi duruyor.

• Turist vizeleri 2023 randevularını,bu eylül ayına alabiliyorlar.Bize umut verecek birimizde bile belirti yok..

• Sizce bu mülakat tarihi alma sürecinin birkaç ay daha uzama ihtimali var mıdır? Ya da tarihin 2-3 ay sonrasına verilme ihtimali? Bakıyorum yıllardır insanlar hep DQ dan birkaç ay içinde vizeyi almış, şuan ekstra bir uzama söz konusu. Medyada vize haberleri de malumunuz. ABD ile TR arasında bile vize sıkıntıları konuşulmaya başlandı. Göçmen vizelere böyle bir negatif ayrımcılık yapabilirler mi?

• @drserdar ben acil durumdan hızlandırma talebinde bulunmuştum kabul edilmedi fakat gelen emailde sabırla beklemenizi rica ederiz randavular 1 ay öncesinden planlanmaktadır dendi yani bugün randevümüz gelse 20 ila 30 gün ara oluyo örneklerden yola çıktım ben ümitle Eylül ayında olacağını düşünüyorum görüşmelerin

• @drserdar , Serdar Bey ben negatif ayrımcılık yapacaklarını düşünmüyorum açıkcası. Şu an tahminimce acayip bir back log ile mücadele ediyorlar ve kendilerince heralde bir planlama - düzenleme yapıyorlardır. İnşallah Eylül ayı ile birlikte randevu tarihleri gelmeye başlar.

• @gucarslan ve @crazycells acaba cr1 randevu tarihi eylülde verilir mi, bir tahmininiz varmıdır? Mayıstan beri bekleyen arkadaşlarımız var

• @drserdar bana eylul ayi dolmus, ekim-kasim da randevu gelecekmis gibi geliyor yoksa coktan mail gelmisti 2 gun sonra 3 ay olacak DQ maili alali insallah yanilirim

• Şu an gecikmenin en büyük sebebi bence taşınma durumu. Taşınma olduktan sonra her şey yoluna girecektir.

Gönlünüzü ferah tutunuz.

Benzer Başlıklar

• 1478
  • 2
  • 127
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |