Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan Tesekkur ederim iyi dilekleriniz icin! Field Ofisden iletisime gecildigimde gercekten DV AOS dosyalarini son gunden once bitirmeye calistiklarini ve onemsedikleri izlenimini aldim ki bu bence basli basina cok guzel bu tip dosyalar icin.

• @gucarslan, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@yigiyigi gözünüz aydın, tebrikler.
    bu sene aos süreçlerinin mülakatsız şekilde tamamlanması gelecek için oldukça umut verici oldu.
    abd'deki hayatınızda bol şans diliyorum, yolunuz açık olsun.

Umarım bahsettiğiniz mulakatsiz aos süreçlerinin mulakatsiz ilerleme durumu, marriage based icin de geçerlidir. Böbrekten bir tas daha düşer 🥹

• AOS Islemlerini yaptigim DV22 kazanani bir Arkadas ta Mulakatsiz olarak aldi Kartini 🙂 Darisi tum bekleyenlerin basina ..

• @senamd sorun olmaz . Diger taraftan siz F1 li iseniz esinize de F2 vizesi alabilirsiniz .

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Erkand Erkand 

• @barney merhabalar 2023 green card kazananım bende aos yapmayı düşünüyorum aos yapmak için eşimle birlikte mi amerikada olmam gerekiyor kazanan benim eşim içimde aos yapmak için gelmesi gerekiyor mu şimdi den teşekürler.

• DV2022 kazananiyim. AoS yaparak 31 ocakta baslattigim sureci bugun itibariyle olumlu tamamlamis bulunuyorum. Surecte tum emegi gecenlere sayin @gucarslan araciligiyla tesekkuru borc bilirim...

• @cenkbey Tebrikler

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 

• Herkeze merhablar dv2022 kazandıgımı öğrendıgımde ve numarımın 6xxx oldugunu öğrendiğimde gerçekten çok heyecanlanmıştım kendi hesabıma göre aralık 2021 de GC ile US olmam gerekirken dv2022 için işlerin iyi gitmediğini ekim 2021 tarihinde hiçbir ilerleme olmamasından anladım ve ugur gucaslan ve smile(ismail)tavsiyleriyle AOS konusuna agırlık verdim ve ilk etapta 10 kişi ,daha sonradan 20 kişi olacak şekilde bir grup kurarak araştırmaya başladık genelde aynı tarihlerde olmak üzere en kötü US de tatil yapar döneriz mantıgıyla 10 şubat 2022 de US gittik ben NC eyaletine gittim.Hatta biz gittikten sonra 400 kişilik büyük bir mülakat dağıtımı yapıldı eşime hazırlan dönüyoruz bir dahaki ay dediğimde biz iyice tatil moduna girmiş gezmece eğlenmece modunda zamanımızı geçirmeye başlamıştık ama maalesef 3 ay geçtiğinde istediğimiz hiçbirşeyin olmadıgına ikna olup mayıs 2022 tarihinde NJ de avukat murat beyle anlaşıp aos sürecimizi başlattık agırlıklı murat bey,dallastan Hasan bey ve Figen Hanım olmak üzere anlaşmalarımızı yaptık.Ben açıkçası dallas daki avukat hasan beyi ve figen atmaca hanımı tavsiye ederim.20 mayıs tarihinde 330 dolar ucıs fee ödemesini yaparak süreci başlattık ve bu ödemenin paid yazısı yaklaşık 40 gün sonra avukata gidiyor evraklarınızı yollamak için bu paid yazısını beklemeyin direk gönderdiğiniz çekin fotografını dosyaya koymanız yeterli paid yazısını mulakata götürebilirsiniz gerçi bize sormadılar.I-485 ve evraklarımız UCIS gönderdiğimiz tarih 6 Hazıran 2022 oldu evraklarla beraber 1225 dolar yatırmanız gerekiyor 14 yasından buyuk herkez için yatması gerekiyor.Arkadaşlara tavsiyem 1 aylık evrak hazırlama ve saglık muayenesi süresini AOS için hesaplamaları mantıklı olur anca hazırlanıyor evraklar.Ayrıca saglık muaynesını mutlaka evraklarla yollayın yoksa süreciniz RFE(AP demek)ile devam edip en az 20-25 gun gecikebiliyor. Bu saatten sonrada sureklı beklemekle geçiyor süreç. Bundan 15 gün sonra 20 haziran gibi 1225 doların yattığını ve ı-485 UCIS tarafından çekildiğini bildiren I-787 tarfıma ulaştı.25 haziran tarihindede parmak izi evragım geldi ve 12 temmuzda raelight NC de parmak izimizi verdik burda ayrıca fotograf çekiyorlar daha sonrada bu fotograf GC de kullanılıyor ondan sac bas guzel gitmekte fayda var:) parmak izinden yaklasık 15 gün sonra temmuz sonuna dogru mulakat için gene posta yoluyla tarafıma I-797 geldi ve mülakatım 19 ağustosa verildi I-485 ile gönderiğimiz bütün evrakların orjınalini ve cevirileri yanımıza alarak mülakata gittik asıl kazanan eşim ve onu tek bizi kızımla beraber mulakata aldılar US ne için geldiniz gibi 1-2 basıt sorudan sonra I-485 bulunan bazı soruları ve formun sonundaki yes no sorularını sordular.Bu arada biz çevirmen götürdük ve çevirmenin belgesi yoktu sadece turkce ingilizce bilen ve US vatandası olan ve akraba olmayan bir kişi olması yeterli evrak olarakta pasaport doğum belgesi dıploma baktılar ve mülakat sonunda tebrikler diyip sistemde 1-2 gün içinde onaylıyıcam kartınızda en geç 2 haftaya onaylanır dediler 22 agustosta sıstemde kartımızın onaylandıgını ve 1 hafta sonrada postalandıgunı gördük eğer ki avukatınız varsa kartlar genelde avukata gidiyor 1 eylül tarihindede kartlar elimize geçmiş ve 2 eylüldede ssn için başvurmuş olduk gerçekten çok zor ve çalışmayarak gecen uzun bir 7 ay sonunda kartlarımızı aldık umarım kartını alan alamayan herkezin süreçleri kolaylıkla olur. Bazı dip notlarım var belki birilerine faydası olur diye yazıyorum.
    *Saglık muaynesini ucıs sayfasından bakarak etrafınızdaki doktorları bulup ona göre gidebiliyosunuz bütün hepsini aramanızı tavsiye ederim 200-500 dolar arası degişen fiyatlar var.
    *Doktora yaptırmanız gereken bazı asılar var gitmeden lütfen bunları walgrenss yaptırın yarı fiyatına denk geliyor doktorda 3 aşı 350 dolar civarı eğer 18 yazından küçük cocugunuz varsa county saglık ocagında ucretsiz yaptırabilirsiniz ayrıca tr den getirdiğiniz aşı bilgilerinide burdaki saglık sistemine işletebilirsiniz ilerde okul yazdırırken çok faydası oluyor.
    *Saglık raporu olmadan evraklarınızı lutfen yollamayın RFE kesin kalıyosunuz bu bir çeşit AP ve surcinizi 20-25 gün uzatıyor
    *AOS fee 330 doların paid yazısını dosyaya koymak için geri dönüşünü asla beklemeyin 40-45 gunu buluyor direk check fotokopsini koyun.
    *DV basvururken eklediğiniz cocuk veya esinizle beraber AOS yapıyorsanız sıkıntılı süreç sizi bekliyor merak etmeyin genede kartınızı alıyorsunuz ama en son aya kadar bekletiyorlar 10 kere adamlara yazsanızda yanında yoklar onlar yapmıycak gibi anlamaları uzun suruyor ve onlar içinde 330 dolar isteyip duruyorlar.
    *ABD ıcınde para göstermenıze gerek yok turk bankasındaki hesabınızdaki doları gösterebilirsiniz.
    *US de 90 gün beklemenize gerek yok 30 gun sonrada basvurabilirsiniz bir problem olmuyor hatta sure sıkışırsa 30 gunden öncede basvurabilirsiniz sorun olmuyor.
    *Cevirmen için asla akraba götürmeyin çok dikkatli bakıyorlar.US varandası turkçe ingilizce bilen birisi yetiyor.
    *Belgeler hep posta ile geldiği için posta adresi çok önemli yer değiştirmeyecegınız bir yerden basvurmanız işlemlerinizin daha kısa olmasını saglayacaktır.
    *Evraklarınızı US de cevirmek için zorlamayın çok pahalı hepsini mail TR de yoluyla cevittirin dörtte bir fiyatına denk geliyor.
    *Turist vızesiyle bu iş olmaz diyenlere kulak asmayın kimseye soruldugunu daha görmedim duymadım.

Sunuda belirtmek isterim burdaki görevli DV kazanmanın sizin için bir hak oldugunu biliyor ve konsolslugun sizden istediği şeylerin dısında sızden hiçbirşey istemiyor Ankarada red edilme şansınız ne kadar düşükse burdada o kadar düşük 27 kişiyiz hepimiz aldık almayan yok gibi BOL ŞANS🙏

US geliş: 10 Şubat 2022
    AOS fee (330$) : 23 Mayıs 2022
    Meidcal exam :27 Mayıs 2022
    Payment notıce :16 Hazıran 2022
    I-485 Delivery ve 1225 $:06 Haziran 2022
    Biomteric(parmak izi):12 Temmuz 2022
    Intervıew :19 Agustos 2022
    Approval :22 Agustos 2022
    Harcanan miktar 7 ay 3 kişi içi
    Evrak avukat masrafı :10.000$
    Kira elektirik su hariç :20.000$

• ⭐⭐⭐

Tebrik ederim sizin için çok maliyetli bi süreç olsa da green card gibi bi nimeti elde etmişsiniz. Umarım harcadığınız paranın 30-40 katını kazanmakta nasip olur 🙂 @notry

• @cenkbey tebrikler.iyi sanslar

• @notry 27 kişinin hepsi aldı.maşallah diyelim..tebrikler.yolunuz açık olsun.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A AYSY33 

• Merhaba, J-1 vizem ile Amerika'da aupair olarak bulunmaktayım ve green card hakkı kazandım. Fakat bu ay içinde I-485 dosyamı gondermeyi planlıyorum.
    Dosyamı gonderdıgım zaman surec benim için nasıl işleyecek kafam cok karısık.
    -Çalışma iznim green card'ım gelene kadar devam ediyor olucak mı? yani ben AOS surecimi baslattıgım anda çalışabiliyor olucak mıyım tum green card alma surecim boyunca ?

çok tesekkurler simdiden!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@baharn, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells Cevabiniz icin teşekkürler. Bu iletiyi yazdıktan birkaç gun sonra Ağustos 19'a randevu tarihimiz geldi.

gozunuz aydin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ICu, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Gocmenmis gibi seyahat edip, calisamazsiniz. Ya devam eden gocmen olmayan statuye uygun davranmalisiniz ya da AOS surecinizin tamamlanmasini beklemelisiniz.

Normalde AOS süreci devam ederken ülke dışına çıkılmaz diye biliyorum ama bir ibarenize takıldım.

'...devam eden göçmen olmayan statüye uygun davranma'yı nasıl anlamalıyız? Örnek veriyorum:

-- B2 vizesi ile AOS sürecini başlattım diyelim. Ve 'devam eden B2 statüme uygun davranmak' istiyorum. Bu durumda 6 aylık sürem dolduğunda ülke dışına çıkmam gerekiyor. Ardından yeniden 6 aylığına ülkeye girebiliyor muyum?

İkinci bir konu; AOS sürecim bitmeden 'seyahat izni almak' gibi bir şansımız var mı?

hayir, ABD'den cikmamalisiniz. Bunu daha cok ABD'de bulunma amaci olarak dusunun... Yani eger F1 ogrenci vizesiyle ABD'deyseniz, sadece AOS yaptiginiz icin gidip bir is bulup calismayin, ogrenciliginize mumkun oldugu kadar devam edin... Veya dediginiz gibi turist statusundeyseniz, bu statunuz sona erene kadar is aramayin veya calismayin...

AOS surecinize ait belgeler elinize gectikce (seyahat karti veya calisma karti) bu kartlarin verdigi haklari kullanmaya baslayabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigiyigi, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells Tesekkur ederim cevabiniz icin.

Dediginiz gibi senatorun ofisine USCIS'den gelen haberde, dosyanin DV surecinde oldugunun ve tamamlanmasi gerektiginin farkinda olduklarini soylemisler.

Bu en yakin USCIS office'i arayip tam olarak ne soylemem gerekir? Hemen mulakata alabiliyorlarsa dosya oraya mi transfer olmus oluyor otomatik olarak NBC'den?

Durumunuzu anlatip, sure kisitlamasindan bahsedip randevu talep etmelisiniz. Kibar ama israrci olmalisiniz.

Eger gorevli mulakat yapmayi kabul ederse kendisi dosyayi talep edecektir zaten, sizin bir sey yapmaniza gerek kalmayacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ICu, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@baharn Maalesef ayni durumdayim. Bio randevum Nisan 18 idi. O zamandan beri dosyada gelisme yok. AOS DV dosyalarinda enteresan olan calisma ve seyahat iznim onaylandi green card'dan once.

Merhaba,

Normalde AOS sürecinde ülke dışına çıkılamıyor diye biliyorum. Seyahat izninden kastınız nedir?

Evet, normalde AOS sureci tamamlanmadan ABD'den cikmamalisiniz. Eger I-131 seyahat belgesi icin basvuru yaptiysaniz, Advance Parole belgesi size ulastiktan sonra bununla ABD'ye cikabilirsiniz; ama bu belgeniz size ulasmadan ABD'den cikarsaniz AOS sureciniz iptal edilir.
    ( @yigiyigi )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ksevvalyld, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@ksevvalyld Güncelleme yapıyorum 19 Eylül Sabah Saat: 7.30 mülakat randevusu almış bulunuyoruz.

gozunuz aydin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Dosyamla ilgili guncelleme yapmak isterim. Dun itibariyle dosyam onaylandi mulakatsiz olarak. Kisa bir RFE surecinden sonra medical examination'i 08/16/22 Sali gunu USCIS Minneapolis ofisine elden teslim etmemle birlikte 08/17/22 tarihinde surecim basariyla tamamlanmis oldu. Geriye sadece kartimi beklemek kaldi 🙂 Umarim herkesin sureci basariyla tamamlanir. Herkese yardimlari icin cok tesekkurler.

tebrikler, gozunuz aydin, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cebrailoz, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@barney merhabalar 2023 green card kazananım bende aos yapmayı düşünüyorum aos yapmak için eşimle birlikte mi amerikada olmam gerekiyor kazanan benim eşim içimde aos yapmak için gelmesi gerekiyor mu şimdi den teşekürler.

evet, herkesin kendi surecini ayri ayri tamamlamasi gerekiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |