Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Meksika’dan ABD’ye kaçak geçen Türk vatandaşlarının sayısında rekor artış yaşandı

• @charon ahsdgahsdghsadhsd dogru

• ⭐⭐

@MySea E-vizenin kalktığından bahsediyor ama kalkmadı sanırım orada ki check in görevlilerin bilgisizliği yüzünden yada bilet aldıkları havayolları ETA sistemine kayıtlı değildi e-vize sadece ETA'ya kayıtlı havayolları için geçerli

• İşte bunların yüzünden şuan millet normal vize bile alamaz oldu sen bir ülkeye kaç bin kişi kaçak olarak girersen - adam ondan sonra geleceklere bile vize vermez ki şuan insanlar vize alamıyor avrupadan düşünün...

• @serkanist yetmez ama evetciler sagolsun

• Türk vatandaşlarının Schengen vizesi başvurularında yaşanan sorunlar turizmcileri zora soktu. "Vize başvurularında yaşanan sıkıntılar turlarda iptallere neden oluyor.

• izleyin

• @Doncarleone Artik eskisi gibi degil. Kacaklarin is bulmasi ve barinmasi zorlasiyor. En buyuk nedeni, Trump baskanligi ile birlikte, toplumun bir kesiminde, cogunlukla Cumhuriyetci ve asiri muhafazakar kesimlerde bir cesit kacaklara karsi tavir olusmaya basladi.

Ozellikle enflasyon gibi ekonomik durumlar da insanlarda "bizim vergilerimiz nereye harcaniyor" tepkilerini arttiriyor.

Ukrayna'ya bile artik yapilan maddi yardimlara karsi cikanlar cogalmaya basladi.

• Su an ABD'de yaklasik 15milyon kacak gocmen yasiyor ve bunlarin vergi mukelleflerine maliyeti 145milyar$ civarinda. Sorun gun gectikce icinden cikilmaz bir hal almaya devam ediyor.

• Bu çok sıkıntılı bir durum ama iltica ya da kaçak girene de bir şey diyemiyorum bu yolculuğa çıkmak bile çok zor. Tabii ki yaptıkları Türkiye'ye zarar veriyor ama çoğu insan kolektif düşünmez.

• ⭐⭐

Bu aralar kendimle ilgili çok sık düşündüğüm bir şey var. Green Card’a 2015’ten beri başvuruyorum. Baktığınızda 7 sene olmuş. 2015 yılında GC başvurusu yapmak yerine kaçak göçek bir şekilde Amerika’ya yerleşmiş olsaydım acaba şu anki halimden daha iyi bir vaziyette olur muydum? O 7 senede bir şekilde kendimi legal hale getirebilir miydim? Bunları çok düşünüyorum gerçekten. İnsanlar harıl harıl kaçıyor biz de çekilişten umut bekliyoruz. Her şey yasal olsun diye diye ömür çürüyor.

• ⭐⭐

@Chromium ulkenin yarisi secimlerde malum sahis kazanirsa kaca gocek deniyecek bir yerleri. artik cok gec cunku herkes arastiriyor... en iyisi legalden devam etmek, abi...

• Her zaman işinizi legal yapın bir gün karşınıza çıkar hele amerikada.

• ⭐⭐⭐⭐

Bu bence ileride Türk vatandaşlarına başka yaptırımlara kadar gider...

• Bende aynı düşünüyorum bu resmen bize bizim gibi yasal yolları deneyenlrin önüne çıkar çıkacak adam yarın öbür gün derse ki diyor- adam resmen vizeleri kesecek - kaç bin kişi olmuş yemın ederim kaçak olarak

iyiki meksika alımları durdurda kaçakları engelledi resmen utanç verici arkadaşlar - senin ülkene bu şekilde kaçak gelenlere sabah akşam küfür ediyorsun sonra sen kendin aynı şeyi yapıyorsun- umarım en kısa zamanada amerikan hükümeti kaçaklar sınır dışı eder.

• Tr den videolara baslamis asker uğurlaması gibi güler misin ağlar mısın ?

• @mexido ciddi ciddi kaciyorlar ya e peki tutuklaninca noluyo sonra izin mi veriyorlar ülkeye girmeye ben anlamadim

• ⭐⭐⭐

@goyro666 hayır tutuklananlar kampa alındıktan sonra süreç başlıyor. İlk günde pasaporta el koyup iltica başvurusu yapılıyor görevliler ile görüşmeye başlayıp duruma göre ülke içerisine salınıyolar. Ülke içerisine salınanlar ICE polisi tarafından takip ediliyor. Bazılarına kelepçe bazılarına telefon vererek belirli saatlerde fotoğraf isteniyor konumdan takip ediliyor vs vs. İltica süreci onaylandıktan sonra 1 yıllık geçici koruma statüsünde kalıp LPR statüsüne geçiyorlar. Tabi kagıt üzerinde bunu söylemek cok kolay ama durumun psikolojik etkileri cok fazla.

• @waterman ama sonuc itibariyle iltica ediyorsa ülkede kacak yasamiyor devlet yetkilileri gözetiminde ve sürec mahkemeye tasinmis oluyor yani yasal bir surece geciyor. Tabiki psikolojik olarak eminim zor bir sürectir fakat bazilarin söyledigi gibi de yok kalamazsin yok geriye dönük bir sürü sey olur da safsata o zaman ,adam mahkemeye cikacak iltica edildigi taktirde daha sonra da ülkede kalmalarina izin veriyorlar demekki. Su kacak gidip orada yerlesenlerin kacini acaba geri göndermisler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

44

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |