Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @nfs741 Ukraynalı ve Ruslardır 😊 her şeyin yolu açık onlara.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gezgin-Paksoy net olarak bilemiyorum ne yazık ki.

• @gucarslan

Durum raporundan anladığım kadarıyla 36872 sayısı verilecek vize sayısını değil 2020 ve 2021 deki “case” sayısını ifade ediyor. Yanılıyor olmam mümkün olmakla birlikte eğer anladığım gibiyse çok da karamsar olmamak mı gerekiyor acaba:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fenderdem evet evet zaten verilecek vize sayısı değil, vize alma ihtimali olan case sayısı.

• 16 eylüldeki duruşmada hemen karar verilme ihtimali var mı? Yoksa sürekli ertelene ertelene yine yazı falan getirebilirler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marvin hemen karar çıkma ihtimali ne yazık ki çok düşük.
    tahminim 2023 ilk çeyreği diye düşünüyorum..

• Bu konuda bilgisi olan varmi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nfs741 DHS'de geçmiş dönemdeki dv vizeleri için oluşturulmuş bir yasa tasarısı.
    sentodan ciddi bir oy sayısı toplaması lazım, 60 kadar.
    umalım ki alsın ama BBB geçmediyse bunun geçmesi.. bilemiyorum.

• @gucarslan teşeşkkurler

• @gucarslan merhaba,BBB geçmedi.
    DHS inşallah geçer, DV vizeleri amerika politik bir malzeme gibi mi kullanılıyor yoksa gerçekten geçmiş dönem DV vizelerini tekrar kullanılmasını dert edinen birileri mi mevcut anlamadım eğer böyle ise elbet bir gün bu kullanılmayan DV vizelerini yasal olarak verecekler gibi anlıyorum.(yani bu kullanılmayan DV ler neden DV ile hiçbir ilgisi olayanlar tarafından gündeme getiriliyor ki, neden dert edinsinler DV leri)

• bir ses yok mu hala durum aynı mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hussein temyiz duruşması 16 eylül..

• 16 Eylül temyiz mahkemesinde muhtemelen direk karara çıkmayacak. 2023 yılını bulacak gibi. Bizim umutlandığımız, beklediğimiz rezerv edilen 9095 vize adedi mi yoksa DV2020 ve DV2021 için IT departmanının altyapısını hazır hale getireceği 36872 case sayısı mı?

• Umutlarımızı kaybetmeyelim sevgili forumdaşlar, az kaldı diye hissediyorum, umarım en en en güzeli olur sabırla bekleyen hepimiz için! 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BlackEagle 9095 vize adedi zaten kesin, artmayacak.
    önemli olan bu rezerv sayısının hangi sayı üzerinden dağıtılacak olması.

• O halde 9095 vize sayısı (DV2020 + DV2021 aile fertleri ile birlikte) 36872 sayısı ise dv2020 ve dv2021 için vize alma ihtimali olan case sayısı. Dosyam CEAC Status a baktığımda NVC'da gözüküyor. Herkes gibi numaram bu işin neresinde onu çözemiyorum. Umutsuz olmamaya çalışıyorum bakalım artık. Umarım herkes için hayırlısı olur. @gucarslan forumdaki yardımlarınız ve geri dönüşleriniz için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BlackEagle 36872 sayısına, DV2021 goodluckvBiden davasıdaki yaklaşık 24.000 davacı dahil değil. sadece gomez, goh, rai davaları dahil.
    şuan herkes zaten at NVC görünüyor, yalnız değilsiniz.
    en doğrusu bekleyip görmek..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

16 eylül'deki duruşma için atanan hakimlerin listesi belli oldu;

• Hakimlerin Cumhuriyetçi mi veya Demokrat mı olduklarına artık kafa yormak istemiyorum. Umarım işi kanun ve empati kurarak vicdan çerçevesinde değerlendirirler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |