Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @hzlinan 1 ay oldu sklmaya basladik artik ya

• ⭐⭐

@hzlinan Allah utandırmasın gözünüz aydın Allah bizlerede sabır versin daha yeni başvuru yapacağız 🙂

• @mertdzkr yani çok saçma bi şekilde ilerliyor bu süreç. Umarım ki açılır artık da hızlanır işlemler

• @emirgenco çok teşekkür ediyorım😊daha yolun başındasınız. Uzuuun bir yol bekliyor sizi de

• Bu sabah I-130 dosyamızın onaylandığını gördük. NVC aşaması bizi bekliyor. Paylaşmak istedim, selamlar!

• ⭐⭐

@hzlinan merhaba evlendikten sonra amerikaya hangi evrakları göndermem gerekiyor nişanlımla beraber ve nikah cüzdanını apostilli noter tastikli İngilizce tercüme mi ettirmeliyim Bilgi verirsen sevinirim

• @emirgenco, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@hzlinan merhaba evlendikten sonra amerikaya hangi evrakları göndermem gerekiyor nişanlımla beraber ve nikah cüzdanını apostilli noter tastikli İngilizce tercüme mi ettirmeliyim Bilgi verirsen sevinirim

Yeminli tercüman çevirisi yeterli. Diğer evraklar için de konunun ilk sayfasına bakmalısınız.

• @ekdodo, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Bu sabah I-130 dosyamızın onaylandığını gördük. NVC aşaması bizi bekliyor. Paylaşmak istedim, selamlar!

Hayırlı olsun inşAllah. Çok sevindim.
    Evrak yüklerken dikkatli olun. Burada paylaşılan bilgileri kullanın.
    Bizim yaptığımız hataları yapmayın.
    Allah kolaylık versin.

• Bu haftada kimseye mülakaat vermeden geçti can sıkıcı bi durum umarım yine covid arttı diye çalışmalar durmamıştır

• Merhaba,

I-130 onayını aldık. Sponsorluk konusu biraz kafamızı karıştırdı. Eşim endüstri mühendisi olarak çalışıyor ve yıllık brüt kazancı 45000 dolar civarı. Sponsor olmak için yeterli koşulları sağladığını düşünüyoruz ancak eşim işine 2021 yılının ekim ayında başladı ve geçen yıl ödediği vergi düşüktü. Şu an işine devam ediyor, bu durum sponsor olamamasına engel mi?

Bir diğer sorum da hangi belgeyi dolduracağız emin olamadık, I-864-EZ de uygun gözüküyor tam çözemedik.

Yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi günler.

• Ben de aynı sorun yüzünden sıkıntı yaşıyorum. Eşim 2 yıldır amerika dışındaydı, sırf amerika'ya yerleşelim diye şimdi amerika'ya taşındı. Poverty Level üstünde bir iş buldu ve bu sorun olur mu onu merak ediyoruz.

• @ekdodo @yenibasladim genelde en az 1 onceki yilin tax return'lerine bakilacaktir bu da 2021. dolayisiyla garanti olmasi acisindan amerikada duzeni oturmus en az 2-3 yildir duzenli gelir tax returnleri olan bir aile uyesi ya da arkadasinizdan joint sponsor olmasini rica etmek surecinizi sorunsuz gecirmenize yardimci olacaktir. I-864EZ cok onermem. Sureci uzatmamak adina garanti olmasi acisindan (ozellikle joint sponsor kullanacaksaniz mecburi) normal formu yani I-864 u doldurmanizi oneririm.

• Son dönemlerde İdari işlemlere kalıpta tekrar onay olan oldu mu acaba . En son 22 temmuzda bakmışlar dosyaya ve hala bir hareket yok

• ⭐⭐

Arkadaşlar cr1 vizesi için ilk başvuruda 2 adet resim nasıl boyutlarda olmalı ?

• @emirgenco, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar cr1 vizesi için ilk başvuruda 2 adet resim nasıl boyutlarda olmalı ?

2x2 inç yani 5x5 cm1678A611-0ECA-4552-BF9C-EB4FA999FE3D.png

• Arkadaşlar önceden de yazmıştım ama yanlış başlığa yazmışım buraya yazmak daha mantıklı.ABD vatandaşı erkek arkadaşım kasım-aralık gib türkiyeye gelecek ve nikah kıyacağız.biz yıllardır uzaktan konuşuyoruz fakat hiç yüzyüze gelmedik.bu bir sorun oluşturur mu evlendikten sonra.2.si hızlandırma denilen obsiyon evlilikte de oluyor mu?eğer hızlandırma olmazsa normal süreçte kasım da evlenirsem ne zaman mülakata girerim süresi Max ne kadar olur ?şimdiden teşekkür ederim

• @Samet-Ünlü Samet bey bunu bana da açıklar mısınız ?şimdi ben önümüzdeki kasım ayında evlendikten sonra sizin dediğiniz bu opsiyonla greencard mülakatım gelmeden abd e gidebilir miyim 5-6 ay içinde

• Neden randevu vermiyorlar hala bilgisi olan varmi acaba ?

• Herkese tekrar merhaba,

I-130'a başvururken birkaç belgeyi yeminli tercümana çevirtmiştik. Bu belgeleri NVC'de de kullanabilir miyiz? Çevrilen belgelerin ne kadar güncel olması gerekiyor bununla ilgili bir bilgi bulamadım. Bizim belgeler şu anda 9 aylık. Yeniden çevirtmem gerekir mi? Şu an yeminli tercümanlar noter onayı ile birlikte kim bilir kaç lira olmuştur....

• @ekdodo guncel olarak yeminli tercumandan cevirip hem turkce hem de tercumandan aldigini yuklemelisin

Benzer Başlıklar

• 4886
  • 2
  • 1235
  • 41
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |