Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @eire +1

• @eire dernek değil de geçenlerde izlediğim vlogta kütüphaneden bahsediliyordu ki türkler de gidiyorlarmış.. hatta vlog yapan aile de n.j de yaşıyorlar.. Deniz, Meltem diye youtube videoları var...

• @semra-karababa Tesekkurler, bakinacagim vloga.

• @eire Ny konsolosluğunun paylaşımlarını gözden geçirebilirsiniz. Konsolos ziyaretlerde bulunuyor, belirli aralıklarda.

• @aliarmgn Tesekkurler cevabiniz icin. Siyasete pek girmek istemiyorum; sadece benim bizim devletin suanki burokratik kurumlarindan pek beklentim yok ozellikle mevcut hukumetin adamlari dolu kurumlarda. Turk konsolosluklari ve buyukelcilikleri ile istemeye istemeye farkli ulkelerde isim dustu malesef, tek kelime ile gerek yok. Buradaki konsolosu tanimiyorum kimdir, ama cok da onemli degil acikcasi. Tecrubeye gore ya bilmemne Imam hatip lisesi mezunudur, ya Yusuf Yerkel, Egemen Bagis gibi birisidir, ya da bir sans iyi bir adamdir ama sonucta bagli oldugu kisi yine Disisleri Bakanligi.

Benim icin en uygun olacak dernekler mevcut hukumet ve uzantilari ile ve de FETO'dur, dini cemaatlerdir, ayrilikci terorist yapilardir bunlarla ilisigi olmayacak duzgun STK'lar ama sanirim pek fazla bir secenek yok arastirdigim kadari ile. Cok isterdim soyle hukumetten bagimsiz, ajandasi olmayan, sadece ABD'deki orta sinif gundelik insanlara hitap eden bir STK olsun. Burada birlik ve dayanisma saglasin, ulkemizi guzel bir sekilde temsil etsin.

Epey bir arastirdim internette, ama basarili olamadim.

• @eire merhaba, emin olmamakla birlikte giresunlular dernegi ve fenerbahceliler dernegi gibi seyler oldugunu hatirliyorum , siyasi ya da dini degillerdir saniyorum. Belki bu sekilde arastirabilirsiniz. Turk marketlerine gittiginizde, varsa yakinlarinizda, onlar biliyorlardir bu tarz gruplari.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu forum sadece amerikaya gidene kadar değil gidince de orada hep birlikte sıkıntıları dertleri paylaşıp çözüm bulmak için çalışıyor. New jersey çok fazla forumdan kişiler gitti @ibrahim1 gibi çabalayan kişilere destek olması için toplanma günü ayarlasanız herkes için motivasyon neşe - mutluluk gelir.

• @eire Malesef yurtdisindaki Turk dernek ve benzeri olusumlarin hemen hemen hepsinin bir ucu mutlaka cemaatlere vb yerlere dayaniyor. Sadece ABD'de degil, Avrupa ulkelerinde de oyle.

En iyisi kendinize ilgi alanlariniza ve hobilerinize gore cevrenizden cogunlukla Amerikalilarin katildigi gruplar bulmak. Facebook veya Twitter uzerinden bulup, ulasabilirsiniz.

• @MySea Duymasi uzucu ve aci ama cok da sasirmadim acikcasi.

Ama dediginiz gibi bir sosyal aktiviteye ihtiyacim var kesin. Bakinacagim kisisel olarak.

• Merhaba arkadaşlar. 5 ekimde New Jersey de olacağım. Oda arkadaşı arayan varsa bana özelden ulaşırmısınız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@OrlandoGücü
    forumdan sana gelsin

• 😂😅😁😁

• @ayvalik10, içinde söyledi: New Jersey

@OrlandoGücü
    forumdan sana gelsin

Alın şu vizeyide sizide götürelim artık

• Merhabalar , bu yıl green card talihlisiyim kız arkadaşımla birlikte süreci devam ettirmek istiyorum inşallah sürecim iyi ilerlerse New Jersey'ye gelmeyi düşünüyoruz. Merak ettiğim New Jersey de iki kişinin aylık masrafları ne kadar oluyor?

• ⭐⭐⭐

@isotti Merhaba, şu başlıkta veriler mevcut. Yıl olarak eski olabilir ama fikir edinebilirsiniz.

Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

• @Programmer, içinde söyledi: New Jersey

@isotti Merhaba, şu başlıkta veriler mevcut. Yıl olarak eski olabilir ama fikir edinebilirsiniz.

Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Pek bilgiler guncel degil hcam 2 yetiskin bir kucuk cocuk icin ortalama yasam masraflari ne kadar acaba? ( ev kirasi ...vs)

• New Jersey de north nj bölgesi güvenli bölge diyebilir miyiz? Nezih bölgeler neresidir ? Hem ev kiraları uygun hem çocuklu, hemde iş sahası geniş yada delivery uygun iş yapılacak yerlerdir?

• Merhaba, Ben de benzer sorularla geldim aslında..
    Çocuklu aileler için güvenli okullara sahip New Jersey şehirleri nereler acaba? Güncel bilgilere pek rastlayamadım. Tabii ki resmi rakamlara baktım ama bu bölgeye hakim forum dostları bilgilendirebilirse sevinirim.
    *Örneğin NY ve Manhattan'a yakın ( çalışma hattı olarak kullanmak için) ama oralar kadar kalabalık olmayan yerleşimler var mı?
    *Ya da sizin deneyimlediğiniz "böyle bir şey var, bunu bilseydim başka şehir ya da eyalet tercih ederdim" dediğiniz durumlar var mı?
    Bu başlığı ve bence tüm eyalet başlıklarını sizlerin deneyimleri üzerinden okumak daha gerçekçi.
    Zira Admin ve moderator arkadaşlarımız tüm resmi ve yardımcı formal bilgileri zaten hep iletiyorlar sağolsunlar.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

• @mexido, içinde söyledi: New Jersey

New Jersey de north nj bölgesi güvenli bölge diyebilir miyiz? Nezih bölgeler neresidir ? Hem ev kiraları uygun hem çocuklu, hemde iş sahası geniş yada delivery uygun iş yapılacak yerlerdir?

Ek olarak;
    (Nj Newark icin eksi cok iyi seyler okumadin cok sikintili bir yermis. )

• Merhaba. NJ ile ile ilgili merak ettiginiz hususlari bana sorabilirsiniz, vaktim oldukca bilgim dahilinde cevaplayabilirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |