Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @M-Emir gecmis olsun hocam,Park ettiginiz yerlere dikkat edin.Sokaga park, legallesen uyusturuyla daha cekilmez bir hal aldi.Umrunda degil kimsenin! Benim arabanin camini patlatip icine girmislerdi pandemi zamani sanitizer alip cikmis adam.Arabamin sagi solu da hep cizikti, daha 2 gun once soyle buldum arabayi. Gecmis olsun.

Screen Shot 2021-05-17 at 10.13.27 PM.png

• @M-Emir Cok gecmis olsun! Full coverage sigortanin onemi boyle zamanlarda ortaya cikiyor.

Bu arada, yanlis anlamayin ama resme bakilirsa, siz yanlis yere park yapmissiniz gibi geldi bana. Tam yolun donus kosesine park etmissiniz. Ustelik aracin on tarafi kaldirimin dondugu yerden biraz ileride duruyor. Normalde bu gibi donus yerlerine park edilmez. Carpan arac donerken buyuk ihtimalle dar bir donus yapti veya hizliydi ki aracinizin sol on koseden carpmis gibi gorunuyor. Sigorta bu resme bakarak, zaten yanlis park yeri diye sorun cikartmaya calisabilir.

• @MySea teşekkür ederim. hocam aracımı öne çekmiş vuran kişi biraz 🙂 biraz da açıdan dolayı öyle duruyor köşede ama kaldırıma sıfırdım. Tabi yine de tehlikeli yere koydum. Yapacak birşey yok tampon sipariş verdim kendim yapmayı deneyeceğim

• Aynen hatali park cunku bende ayni sekilde mecburi park yapmistim polis sabah evime geldi boyle park yapamazsiniz tehlikeli dedi

• @M-Emir, içinde söyledi: ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

Kısa sürede 4 kez kaza yaptım. 4 kaza da da bana vurdular.

1.Kaza kırmızı ışıkta beklerken garajdan çıkan bir abimiz görmemiş beni ve vurdu. 200$ aldım kayıt tutturmadim. Arabam eskiydi o yüzden uğraşmak aramızda sözleşme imzaladık ( mesaj olarak yolladık şikayetçi olmayacağımiza karsi)

1. Kazada transit kırmızı ışıkta arkadan vurdu ve hasar verdi. Arabadan inip ustalarinda yaptıracaklarini söylediler , üzerime yürüdüler ve kaçıp gittiler. Foto ve video çekmiştim kaza sonrası. Polisi arayamadim dil yetersizdi. Çıktım eve geldim. Araba artık hurda olmuştu. Sigortami aradım durumu anlattım ( çevirmen ile ) plakadan bularak karşı tarafın sigortasını söylediler. O sigortayı aradım ve fotoğrafları attım. Karşı taraf beni tehdit vs etti. 3 ay sonra filan arabaya pert kararı çıktı ve parayı yolladılar. Çok ugrastirdilar.

2. Kaza da arabam pert olarak çalışıyordum. Yine bekleme alanında bir sürücü gelip yandan vurdu far.vs kırıldı. Kadın alkollüydü. Sorun yok siz devam edin dedim. çünkü artık bıkmıstim. Uğraşmak istemiyordum. Kadın sarıldı bana ve gitti 🙂

3. Kaza yeni bir araba almıştım artık güzelce binerim diyordum ki bir kaza daha oldu. Karşı şeritten gelip benim arabaya vurdu çamurluk ve tampon gitti. 1000$ para verdi polisi ve sigorta karıştırmayalım dedi. Tamam dedim. Ustaya gitsem 2000 e yakın masraf çıkardı. Yaptırmadım emaneten biniyorum artık. Zaten yine birşey olur düşüncesiyle ( Allah korusun 🙂 Aramızda sözleşme imzaladık.

Araç kamerası kesinlikle şart arkadaşlar. Ben yeni arabama hem ön hem arka olmak üzere taktım. Bazı sürücüler kaçıyor,inkar ediyor.vb sorunlar oluyor. Ben geç temin ettim ve yanlış yaptım. Siz kesinlikle ihmal etmeden takın

Uzun süre sessiz kalmıştım derken dün ufak bir kaza daha oldu. Otobanda trafik vardı ve sanırım bir anlık dikkat dağınıklığı arabanın arkasından vurmasına sebep oldu. Inip baktım tampon bir kaç tırnagi kırılmış ve cok hafif bir boya kalkmis. Video kaydım var numaranızı verin dedim. Otobanda durmayalım dedim. Numarasını aldım ve devam ettim. Bugün mesaj attım ufak şeyler var diye fakat karşıdan beklediğim tepkiyi aldım 🙂 Onlar önceden vardı ben sadece dokundum arabana bir hasar yok. Hasar olsa devam etmezsin falan tarzı şeyler söyledi. Artık şaşırmıyorum bunlara. Sigortaya versem arabaya hasar kaydı gelecek ve uğraşacağım o yüzden düşünmüyorum sigortaya vermeyi 🙂 Ama önerilere açığım 🙂 Video aşağıda. Hakaretler için kusura bakmayın olayın ilk tepkisi biraz öyle oluyor 🙂

• @M-Emir Sigortada kayda girmesi -hata sizde olmadigindan- fiyatlara yansimiyor. Ben neredeyse 2-3 ayda bir aracin saginda solunda kapi carpmalari goruyorum. Bir suru dent olustu. Parketmeyi de parktan cikmayi da bilmiyorlar. 100$ da olsa karsi tarafin sigortasindan alin, onun sigorta primi artsin. Cezasini oder bu sekilde. Tabii tamir ettirmeyin. Parayi alin, devam.
    En fazla bir kac telefon gorusmesi ve genelde webten yollanan video ve fotograflarla dosyayi actirip isi bitirirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@M-Emir geçmiş olsun. Türkiye de olduğu gibi Amerika da aynı şekilde işlemler yürüyor. Full coverage poliçeniz varsa işlemlerin hızlı olması için bu poliçeden yaptırın daha sonra senin full coverage sigorta şirketin diğer aracın trafik poliçesinden parasını alacağı için bu işleme RÜCU denir. O zaman hasara gözükmez. Eğer full coverage değilsen ozaman direk karşıda ki aracın trafik poliçesinden dosya açtırman gerekiyor. Karşı aracın trafik poliçesinin resmini muhakkak iste. Her iki seçenekte de karşı aracın trafik poliçesine ihtiyacın var.

• @caglaror Ben kamera kaydına güvenerek sadece numarası aldım ve devam ettim. Sanırım bunun için kendi sigortami arayıp karşı tarafın numarası alacağım. Vurup kaçan biri için öyle yapmıştım.

• @ayvalik10 Teşekkürler. Coverage yok malum sadece sigorta için 240 ödüyorum ny da. Minimum poliçe için. Karşı taraf poliçesini vermez bana ben kendi sigortamdab öğrenmeye çalışacağım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@M-Emir vermez derken resmini çekmen en doğal vatandaşlık hakkındır. Çünkü karşı aracın sigorta şirketini öğrenip poliçesinden dosya açtıracaksın. Kendi sigortan senin hasarını karşılamaz ki. Karşı aracın şirket bilgilerini bence acenteni arayıp öğrenebilirsin. Türkiye de ki gibi trafik poliçesi senin karşıya verdiğin zararı karşılar. Fakat kendi hasarını kasko karşılar yani coverage. Aşağıdaki kişilerden yardım istemelisin bence

ilker yıldız kaliforniya 949-387-3242
    alper behar florida (561) 510-1442
    new jersey bilal özkan 202 471 06 06

• Arkadaşlar merhabalara DV 2022 kazananı olarak 35 gündür New jerseydeyiz. Maalesef üstüme olmayan ve adıma sigorta olmayan bir araç ile kaza yaptım. Aslında adam bana arkadan çarptı ama ben adamın önüne kırdım. Polis çağırdık olmayan İngilizce ile ve adamın önüme aniden çıktı demesine polis inandı. Bugün yarın raporu alacağız. Benim merak ettiğim tarafıma ne gibi sıkıntı doğar. Karşı taraf 2021 model GMC marka lüx bir araç tampon ve panjuru kırıldı. New jerseyde insurancelar sigortasızları karşılıyor mu bilgisi olan var mı. Araç sahibinin üzerine 6 araç var şuan ödediğimin üstünde çıkan farkı verirsin dedi. Tecrübelilerden bilgi istiyorum teşekkürler

• @Ahmet-Kölüş Gecmis olsun! Normal sartlarda arkadan carptigi icin suclu karsi taraf olmasi lazim. Ama sizin polise kendinizi anlatamamaniz, polis raporunda karsi tarafa avantaj saglayabilir.

Aracin sigortasini arayip, durumu oldugu gibi anlatmaniz gerekir bence. Polis raporunu aldiktan sonra tabii ki. Tek handicap, sizin sigortaya eklenmis olmamaniz. O yuzden, ABD de sigortaya ekli olmayan birisine araba kullandirtmak arac sahibi acisindan riskli bir durum.

• @MySea valla aracı aslında kendisinden aldım ama daha üstüme geçirmedik sigortada yaptırmadık aksilik işte. Tek tesellimiz arabada çocukta vardı. En büyük kazamız bu olsun dedik. Para elbet kazanılır 🤷🏻♂

• ⭐⭐

@Ahmet-Kölüş, içinde söyledi: ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

Arkadaşlar merhabalara DV 2022 kazananı olarak 35 gündür New jerseydeyiz. Maalesef üstüme olmayan ve adıma sigorta olmayan bir araç ile kaza yaptım. Aslında adam bana arkadan çarptı ama ben adamın önüne kırdım. Polis çağırdık olmayan İngilizce ile ve adamın önüme aniden çıktı demesine polis inandı. Bugün yarın raporu alacağız. Benim merak ettiğim tarafıma ne gibi sıkıntı doğar. Karşı taraf 2021 model GMC marka lüx bir araç tampon ve panjuru kırıldı. New jerseyde insurancelar sigortasızları karşılıyor mu bilgisi olan var mı. Araç sahibinin üzerine 6 araç var şuan ödediğimin üstünde çıkan farkı verirsin dedi. Tecrübelilerden bilgi istiyorum teşekkürler

Kazanin farki sigortaya hemen yansimaz. Yanlis olmasin ama 3 yil gibi bir sure sonra kazanin etkisi sigortada kayboluyor. Arabayi aldiginiz kisiyle anlasin bence belli bir sure icin. Adam arada kaza yapsa yada ceza yese bunun bedelini surekli siz odemeyin

• Merhabalar,

ABD'de araç içi kamera ile ilgili bir yasak veya sınırlama var mı bildiğiniz?

• @TUNCAHM

• Merhabalar bir kazaya karıştım. Tek yön ve tek şeritli yolda giderken park halindeki araç birden çıktı ve benim arabamın sağ tarafına komple hasar verdi. Karşı tarafın sigortasına kayıt açtım. Hemen bana 3 bin $ teklif ettiler. Fiyatı az buldum. Bana yolladıkları teklifte extra hasarlar için endişelenmeyin tamircide veririz falan dediler. Şimdi ben direk tamirciye gidip yeni mi dosya mı açtıracağım. Bana önerdiği parçalar yan sanayi fiyatı. Bunları kabul etmeyip orijinal parça istiyorum diyebiliyor muyum ? Bazı parçaya tamir yazmış onun yerine değişim istiyorum gibi şeyler söyleyebiliyor muyum ? Ayrıca arabamın değerde düşecek bundan dolayı extra talepte bulanabiliyor muyum ?

• ⭐⭐

@M-Emir, içinde söyledi: ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

Merhabalar bir kazaya karıştım. Tek yön ve tek şeritli yolda giderken park halindeki araç birden çıktı ve benim arabamın sağ tarafına komple hasar verdi. Karşı tarafın sigortasına kayıt açtım. Hemen bana 3 bin $ teklif ettiler. Fiyatı az buldum. Bana yolladıkları teklifte extra hasarlar için endişelenmeyin tamircide veririz falan dediler. Şimdi ben direk tamirciye gidip yeni mi dosya mı açtıracağım. Bana önerdiği parçalar yan sanayi fiyatı. Bunları kabul etmeyip orijinal parça istiyorum diyebiliyor muyum ? Bazı parçaya tamir yazmış onun yerine değişim istiyorum gibi şeyler söyleyebiliyor muyum ? Ayrıca arabamın değerde düşecek bundan dolayı extra talepte bulanabiliyor muyum ?

Tamirciye polis raporuyla birlikte gidip case actirabilirsiniz. Kendi sigortanizi da arayip bilgi alabilirsiniz. Yuzde yuzde hata karsida oldugu icin sigortalar isi aralarinda hallederler. Sizin karsi tarafin sigortasiyla muhattap olmaniza gerek yok. Kazadan dolayi Arabanin deger kaybini karsilama diye bir durum yok. Eger tamir masrafi aracin piyasa degerinden yuksekse sigorta piyasa degerini oder degilse tamir ettirir. Siz istediginiz yetkili bir yere arabayi goturebilirsiniz. Onlar tamir masrafini paylastiktan sonra sigortadan tamir yerine cekte talep edebilirsiniz. Sonra gidip istediginiz sekilde tamir ettirmek size kalmjs

• @M-Emir Karsi tarafin sigortasi yerine kendi sigortanizi arayip, kazayi rapor etmeliydiniz. Sizin kendi sigortaniz, police kapsaminda aracinizi ya tamir ettirir yada size tamir parasini gonderir, siz istediginiz yerde tamir ettirirsiniz.

Bu arada, trafik kazalarinda polis raporu cok onemli. Once raporu alin, sonra sigortanizi arayin. Sigorta ile gorusmeleriniz kayit altinda olacaktir. Ne soylediginize cok dikkat edin!

• ⭐⭐

Merhaba, bu konuyu yeni gördüm tüm iletileri okudum ve aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum. Farzedelim ben aracımla uber ya da delivery işleri yapıyorum. Bir kazaya karıştım ve suçlu karşı taraf. Tamir süresince aracım yatacağı için para kazanamayacağım. Bu duumda karşı taraftan bir para talep edebiliyor muyum? TR’de taksiciler genellikle bu şekilde ücret talep ediyorlar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |