Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Konsolosluğa hazırlanan evraklarda maddi durum bildirimi için sadece dolar hesabı dökümü gerekli değil mi? Eş ve 1 çocuk toplam 3 kişi için 30 40 bin dolar gibi yeterli midir?

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Mandorlino Öncelikle baştan uyarmış olayım bence yakınınızın kararına fazla müdahale etmeyin sonra herhangi bir olumsuzlukta suçlusu olarak sizi bilmesini istemezsiniz tahminimce. Keşke avukatla çalışsaydım sana uymasaydım tarzında suçlama olmasın diye.

Ama benimde önerim bizler gibi buradan faydalanması ilk GC kazandığımız 1-2 farklı özel durumumuz olduğu için avukatla görüştük bizde hemde süreç için fiyat bilgilendirmesi aldık ama istedikleri fiyatlar gereksiz derecede yüksek ve buradaki adminler kadar bilgili değiller.Adminleri geçtim hatta 2-3 ay olmuştur forumu aktif olarak takip edişim o avukatlardan daha fazla şey biliyorumdur GC konusunda yüksek ihtimalle .

Site içerisinde sürecin nasıl yürüdüğüne gelirsek, forumda ilgili konularda zaten hem adminler hem üyeler güncel ortaya çıkan bilgileri paylaşıyor, bizlerin aklına takılan soruları sorup bunlara cevap alabiliyoruz.AYrıca bunun dışında kazananlara özel telegram gruplarıda mevcut oradada güncel bilgi paylaşımı oluyor. Avukatların verdikleri hizmet ve istedikleri parayı göz önüne alınca fiyat/performans olarak verim %1 diyebilirim

Emre bey, cevabiniz icin tesekkurler. Bana kalsa tum sureci biliyorum ama onlar rahat etsin diye soze danismak istedim. Ucreti mukabil, avukat ya da sitenin ucretli hizmetinden faydalanmak istiyorlar. Forumu ben takip ediyorum ve cok faydali buluyorum, ancak onlar dedigim uzere, ucreti karsiliginda, kafalarindaki cekincelere de cevap verebilecek uzman kisileri arastiriyorlar.

• Merhaba ünv mezuniyete ingilizce liseyi ise türkçe "lisesi " diye yazmışım bu sorun olur mu ?

• @redwomen borcunuzu bilemezler.insanlar hesapta para göstermek için bile kredi çekiyor.

• @rdvnzgr dolar hesabı olur. TL hesabının dolar karşılığını gösteren evrak olur.3 kişi için 20bin dolar yeterli olur

• ⭐⭐⭐

@Mandorlino forumun bu tarz ücretli bir yöntemi yok illa ücret istiyorlarsa avukatla irtibat kurmaları daha iyidir türkiyede danışmanlık firması adı altında 200-300dolara yaptıklarını söylüyorlar ama hiçbir bilgisi olmadan bu şekildeki forumlardan sorularına yanıt bularak size yardımcı oluyorlar dikkat edin derim. Amerikadaki göçmenlik avukatları ile görüşebilirsiniz bazıları türkiyeden başvuru işlemiyle ilgilenmiyor sadece AOS için yardımcı oluyorlar.Türkiyeden başvuruya yardımcı olanlarda genelde formu vs size doldurtuyorlar onlar sadece sign edilmeden önce kontrol ediyor bilginiz olsun

• ⭐⭐⭐

@cashh44 herhangi bir sorun olmaz

• Merhaba,

Benim lottery sureci ile ilgili bir sorum olacakti. Ben su anda Amerika’da yasamakatayim ve I485 ile statu degisimi yapmam gerek. Yalniz bilmedigimden dolayi bir hata yaptim. Danistigim avukat malesef dv lottery surecini bilmiyormus ve beni de malesef yanlis yonlendirdi. Tum belgeleri hazirlayip USCIS’e gonderdim. Ancak sonradan ogrendim ki October 1’de baslayan 2023 lottery icin siramizin gelmesi gerekliymis. Anladigim kadariyla benim case kabul olmayacak erken basvurdugum icin. Acaba hakkim tamamen yanmis midir yoksa reddedildikten sonra bir daha siram gelince basvurabilir miyim? Yardiminiz icin tesekkurler.

• ⭐⭐⭐

@murat123 Merhaba, öncelikle sürecinizi imzanıza taşırsanız daha sağlıklı geri dönüş alabilirsiniz adminlerden. AOS ile Greencard Alma bu konu başlığını okudunuz mu sürecin nasıl işlediğine dair bütün bilgiler mevcut orada. Avukata gerek bile duymayabilirsiniz belki bu başlık sayesinde

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   datanist datanist 

• Arkadaşlar selamlar,
    Benim birkaç sorum var, yardımcı olabilir misiniz 🙂 teşekkür ederimm

• Son 6 aylık finansal dökümü ileteceğiz ancak hesapta ufak tefek paralarda işlem olsa ve vize görüşmesine gitmeden birkaç gün önce 10-15bin dolar hesaba aktarsak sorun olur mu (ancak o zaman parayı ayarlayabileceğim)
      -Para göstermeden mal varlığı göstersem bu birşey fark ettirir mi nakit daha mı garanti
      -Benim sıra numaram 29binlerde ancak formu ilk dolduranlardanım. Pasaportum eylül 2023te bitiyor. Ben işlemlerimi bu pasaportumla yapmıştım. Diyelimki Haziranda bana randevu geldi, pasaportumun bitmesine 3 ay var bu sorun olur mu- randevuma giderken yeniletsem pasaportumu formda eski pasaport olduğu için sorun yaşar mıyım
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bates7 merhaba,

1- mümkün olduğunca erken hesaba yatırmaya gayret gösterin. mümkün değilse bahsettiğiniz şekilde yaparsınız.
    2- nakit + mal varlığı göstermeniz en sağlıklısı olacaktır.
    3- eski + yeni pass ile mülakata gittiğinizde hiçbir sorun yaşamazsınız.

• @gucarslan çok teşekkür ederimmm 🙂

• Merhaba, 2 sorum var. 1) Ds 260 formunda annemin doğum yeri kısmına kimlikte sadece Niğde yazdığı için state e Niğde. City kısmına da merkez dedim. İkisini de Niğde yazmamak için bu şekilde doldurdum. 2.si ise iş tanımı yaparken control yerine contorl yazmışım. Bu iki durum için formu açtırmam gerekir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

• @moyo56 kesinlikle açtırmayın. Bunlar mülakat sırasında düzeltilebilecek şeyler.

• @melikeugur Tamamdır. Çok teşekkür ederim.

• Merhaba,DV2023 talihlisiyim ve case numaran 9600lerde .İlk 1.5 gün içinde ds260 ı doldurdum.Şu an polis ve birth certificare gibi belgeleri göndermek için karşı taraftan mail mı beklemeyelim yoksa geçen senelerin aksine direk kendi kendime göndermem mı gerekiyordu?

• @tolgado evrak talebi olmayacak.mülakat maili bekleyin.evrakları mülakata götüreceksiniz.

• ⭐⭐

@tolgado Merhaba öncelikle lütfen Sürecinizi imzanıza taşıyın şimdilik evrak isteme gibi bir durum yok evraklarınızı mülakatta yanınızda götüreceksiniz gibi düşünün. aksi bir durum olursa buradan veya telegram kanalından gerekli duyurular yapılır. Dv23 excel ve telegram kanalına katılmak için BURAYI doldurabilirsiniz.

• evet geçen sene sonlarında da bu olmuş fakat su an travel.gov.state yönergelerinde 'KCC will send instructions explaining how to scan and email the documents and any required translations after you submit a valid DS-260 applications for you and all your family members.Your visa interview appointment will not be scheduled until KCC has received and reviewed all required supporting documents' ibaresi yer alıyor.

• Merhaba 2022 Excel dosyasına girilmiyor. Acaba bu sorunu benden başka yaşayan var mı

Benzer Başlıklar

• 12170
  • 19
  • 22
  • 296
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |