Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Selamlar. Hesap işletim ucreti olmayan bir banka hesabı açmak istiyorum. Turkiye'de iken vergi iadesi alıp, yine o kart ile Türkiye de para çekimi veya alışveriş yapabilmek istiyorum. Capital One ile Mastercard logosu gördüğümüz yerlerden alışveriş yapabiliyoruz. Ancak Discover için bi kısıtlama var sanırım. Türkiye de sadece Garanti ve Citibank ile çalışıyor. Bir türlü karar veremedim. Bu iki banka dışında baska öneriniz var ise onu da yazabilirsiniz. Tavsiyelerinizi bekliyorum, tesekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@edelweiss Hesap işlem ücreti olmayan bankalar/hesaplar içinde söyledi:

Selamlar. Hesap işletim ucreti olmayan bir banka hesabı açmak istiyorum. Turkiye'de iken vergi iadesi alıp, yine o kart ile Türkiye de para çekimi veya alışveriş yapabilmek istiyorum. Capital One ile Mastercard logosu gördüğümüz yerlerden alışveriş yapabiliyoruz. Ancak Discover için bi kısıtlama var sanırım. Türkiye de sadece Garanti ve Citibank ile çalışıyor. Bir türlü karar veremedim. Bu iki banka dışında baska öneriniz var ise onu da yazabilirsiniz. Tavsiyelerinizi bekliyorum, tesekkürler 🙂

Dediginiz gibi Discover'in hem kredi karti hem de checking (vadesiz) hesabi ucretsiz. Sanirim checking hesabinin kapanmamasi icin belli bir miktar tutmaniz lazim icinde, ben 100 dolar tutuyorum ki acik kalsin, ama herhangi bir ucret kesilmiyor.

Discover ve Amex kredi kartlari, Visa ve Master Card kadar yaygin degil ama bence 4'unden de olsun 🙂

Maalesef Capital One hakkinda pek bir bilgim yok.

• ⭐⭐

@crazycells Discover dan bir checking hesap acmak icin basvuruda bulundum. Ancak kimlik dogrulamasi icin state id veya ehliyet istediler. Hesabin acik kalmasi icin minimum 1 dolar tutmak yeterliymis. Amex'in yillik ucretleri inanilmaz pahali. En dogru secim Discover simdilik. Capital One in da VISA - MasterCard logolu tum yerlerde kullanilabilme gibi bir artisi var. Yurtdisinda harcama yapma amaciyla alinmayacaksa Discover almak daha mantikli sanki. 🙂

Benzer Başlıklar

• 3
  • 6
  • 4
  • 1067
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |