Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayseulu, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@AYSY33 teşekkür ederim cevap için aklıma iki soru takıldı. Doğum belgesi belediyeden mi isteniyor acaba ? Bizde belediyeler vermiyor çünkü. İkincisi ; polis temiz kağıdı neden gerekli ? Ben 6 yaşında dönmüşüm Almanya dan. Son olarak ; doğum sertifikasını Alman büyükelçiliğinden alabilir miyim ? Mail ile istediğim zaman benim doğruluğumu nasıl anlayacak belediye ?

1-Evet doğduğunuz yerin belediyesinde sicil bölümü var..internetten arastirirsanız bulursunuz.
    2- 6 yaşında döndüğünüz için gerekmeyebilir.
    3- Doğum belgesini isterken kimlik bilgilerinizi gönderin.doğumdan almış olduğunuz eski belge varsa onun da resmini gönderebilirsiniz.

Bu arada siz nerede doğdunuz.Asıl talihli sizmisiniz?

• @AYSY33 Doğduğunuz yerin nüfus müdürlüğünden talep ediliyor İnternational Birth Certifücate. Polis Sicil Kağıdı 16 yaşından büyükler için ve 1 yıl süre ile kalınan her ülkeden isteniyor. Evet asıl talihli benim.

• @ayseulu teşekkürler..Doğum yeriniz?

• sağlık randevusu almak için sadece asıl talihlinin adı ve soyadını giriyoruz değil mi? diğer aile üyelerini yazacak bir yer bulamadım çünkü

• Merhaba, mülakat mailini aldım sonunda. Bir sorum olacak süreçle ilgili. Başvuru yaptığım pasaportun süresi Ekim 2022'de sona erecek. Şu anda Ais kaydı ve Unganlar için de pasaport numarası istiyor. Buralara şu anki pasaport bilgilerimi mi doldurayım yoksa yenisini bekleyip onla mı doldurmalıyım?

• ⭐⭐⭐

Merhaba öncelikle hayırlı olsun. Eğer mülakat tarihinize 1-2 aylık süre varsa yeni pasaportla başvurmak çok daha doğru bi hamle olur. Pasaport başvurusu yaptıktan sonra acil pasaport talebinde bulunursanız çok daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Mülakat tarihiniz ne zamana verildi? @ccangull

• teşekkür ederim hemen yenileyeyim o zaman. 4 Ağustos'ta mülakatım o zamana kadar pasaportum gelmiş olur.

• @gucarslan bey bir konuda size danışmak istedim. 22 yaşındayım üniversite son sınıf öğrencisiyim. Ailem hesabıma 12-13 bin dolar tutari(Euro, TL, dolar olarak) yatırdı. ABD de halalarım ve babaannem var. Hepsi ABD vatandaşı. Kalacak yer olarak halamı yazdım ve iş konusunda da yardımcı olacaklar. Sormak istediğim bu durumumda göstereceğim para yeterli olur mu 15 bin ve üzeri mi yapalım extra sponsorluk I-134 formuda alayım mı.

• ⭐⭐⭐

Gayet yeterli bir para.. üstelik akrabalarının orda olup kalacak yerinin olması ve üstüne üstlük iş konusunda yardımcı olmaları da sizin açınızından çok avantajlı bi durum.. şimdiden ABD yolculuğunuz hayırlı olsun en kısa sürede mülakat deneyiminizi de duymak dileklerimiz ile.. @Sevval

• Bu ileti silindi!

• kendi ulkemde yasamiyorum ki yillardir. yasadigim ulkeden basvuru yaptim, mulakatlara da burada gimek istedim. bunun ne gibi bir sakincasi var ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sevval bahsettiğiniz rakamlar oldukça yeterli görünüyor. bence farklı bir sponsorluk evrağı şuanlık almayın.

• @sanaldeniz @gucarslan bu konuda ne dusunuyorsunuz acaba fikrinizi rica edebilir miyim ?

• @gucarslan teşekkür ederim

• 18 bin case numarasi olan arkadas hala mulakat alamamis. bunu neye gore belirliyorlar. DS gonderime gore demeyin adam haziranda gondermis. Gordugum kadari ile mayista gonderen hala alamamis ama agustos ayindaki almis

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayseulu vakanın detaylarını, başvuru bilgilerini bilmiyorum yorum yapamayacağım.
    sizin durumunuzdaki konu çok net aslında, sizin EU bölgesi kazananı olmanız lazım, AS değil.

• mülakatta altın veya euro gösteren oldu mu arkadaşlar?

• UNGANLAR DENEYİMİM;
    Sayın @gucarslan ın tavsiyesi ile mülakatım olmamasına rağmen UNGANLAR dan 27 Haziran sabahına randevu almıştım. Daha sonra otel falan araştırırken aklıma gece yolculuğu trenle yapıp otelle uğraşmamak fikri geldi. Tren biletlerini araştırırken şunu fark ettim. İSTANBUL-ANKARA hızlı tren hattının en son seferi Pendik’ten 23:30 da kalkıp ertesi sabah 06:30 da Ankara garına varıyordu. Son hat YHT olarak değil Ankara Express i olarak geçiyor. Trenlerde daha eski model tabii olarak. Ancak bu saatteki sefer için 26 haziran Pazar akşamına bilet bulamadığımdan 28 haziran gecesi 23:30 a bilet alıp 29 haziran saat 06:30 da Ankara’da olacak şekilde bilet aldım. Haliyle Unganlar randevumu da 29 Haziran sabahı olarak değiştirdim. Maalesef tren konforu otobüsten daha iyi olmasına rağmen yoldaki sinyalizasyon arızaları sebebiyle sabah 09:00 da Ankara garına varabildim  İki adet otobüs aktarmasıyla yaklaşık 20 dk da Kuğulu parka vardım. (Ankara kartım olmadığı için ve kredi kartımı da cihazlar okumadığı için otobüsteki yolculardan bir hanımefendi yardımcı oldu sağ olsun. Kendisi de Kuğulu park tarafında çalışıyormuş ve iki otobüs için de biletimi o karşıladı. Para teklifimi geri çevirdi her iki seferde de  ) Unganlara randevu saatim olan 09:35 e 2 dk kala vardım  4. Kattaki ofise çıktım. Önce gerekli belgeleri istediler. ( pasaport, covid aşı sertifikası, ds-260 confirmation sayfası). Önceki döneme ait aşı kartımın (covid değil) olup olmadığını sordular, maalesef yok dedim. Teslim ettikten sonra biraz oturup bekledim. Sıram gelince webcam ile fotoğraf çektirdim. (yanımda fotoğraf götürdüm ama yine de çektiler, boşa götürmeyin) Ardından pasaport ile bir kağıt elime tutuşturup bir üst kattaki düzen laboratuvarına gönderdiler. Orada da biraz bekledikten sonra kan aldılar ve 47,5 USD ödeme talep ettiler. 50 USD verdim ve para üstü olarak 43,5 TL aldım. Daha sonra aynı kâğıt ve pasaport ile 3. Kata akciğer tomografisi için gönderdiler. Biraz bekleyip onu da hallettik. Buradan sizi 4. Kata geri gönderiyorlar. Burada artık Dr. Handan Hanım ı bekledim biraz. Beni yardımcılardan biri içeri aldı. Boy, kilo ölçümü yaptı ve daha sonra dr gelene kadar iç çamaşırı hariç soyunup verdiği önlüğü giyip beklemem gerektiğini söyledi. Önlüğün açık kısmı ön tarafta kalacak şekilde giyinmeniz gerekiyor, benim gibi ters giyinmeyin  Biraz bekleyişten sonra Handan Hanım geldi. Muayene etmeye başladı. Stetoskopla göğsümü, sırtımı dinledi. Bir sağ koluma bir de sol koluma aşı yaptı. (çıkarken yardımcılara aşıyı sordum. 5 adet aşıyı kapsadığını söylediler. (bu aşı belgelerini de mail gönderiyorlarmış. Bana hala göndermediler gerçi.) Handan Hanım muayene boyunca sorular sordu. İçki, sigara, alkol falan. Daha önceden bildiğiniz sorular. Muayene sonrası yine ilk geldiğiniz yere gittim ve burada 310 USD talep ettiler. Bu ücretin neleri kapsadığını sordum. “100 USD muayene, gerisi aşı ücretleri” dediler. Üstüme o kadar almayı unuttuğum için o günün anlık kurundan 310 USD karşılığı kredi kartımdan 5.169,00 TL para çektiler. Toplam 357,50 USD para ödemiş oldum.Raporu yarın gelip alabilirsiniz dediler. Ben gelemeyeceğimi söyledim. “Bu evrakları kargolayamıyoruz. O halde mülakata gelirken istediğiniz zaman gelip alabilirsiniz. Eğer testlerde bir sorun çıkarsa zaten sizi yarın öğlene kadar ararız” dediler ve aramadılar  . Ben de öyle yaptım. Bana mülakatım olup olmadığını kayıt yapılırken sormadılar hiç. Sadece dr hanım muayene esnasında sordu. Ben de henüz mülakat almadığımı ama çok yakın zamanda alacağımı, 1 aylığına yurt dışına çıkmam gerektiğinden dolayı erkenden muayenemi tamamlamak istediğimi söyledim. Mülakattan en erken 30 gün önce muayene kuralını ise hiç kimse sorun yapmadı orada. Tüm işlemler bekleme falan dâhil yaklaşık 1,5 saat sürdü ama hiç yorucu değildi gayet güzel geçti. Çıkışta kahvaltı, öğlen kahve molası ve biraz gezinti yaptım ve akşam 18:30 da hareket eden YHT ile İstanbul’a döndüm saat 22:30da. Biraz fazla uzun oldu kusuruma bakmayın ama belki herkesin yararlanacağı nokta farklı olur diye hatırlayabildiğim her şeyi yazmaya çalıştım. Soru sormak isteyen arkadaşlar soru sorabilirler gönül rahatlığıyla.

• @umitaluc merhaba, gerisi de gelir umarım.

Bu arada imzanız yok, case numaranız kaçlarda? evrak onay tarihiniz belli mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |