Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Platon59, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

AOS ile Dosya numarası IOE091471.... den yeni olup , çalışma veya seyahat izni gelen varmı? (Kabul tarihi 3 ocak 2022)
    Belirsiz sureyi beklemek sinir bozucu. 5.5 ay da gelmeyen EAD (ve seyahat izni) için yorum yaparmısnız arkadaşlar. Normal mi geç mi çok mu geç???

Bizim 91463. Februaryden beri case bakan yok. Az önce visajourney üzerinde bizimle aynı received date sahip bi yazı okudum. Aralık 22 received date. Case gönderdikten 32 gün sonra ead approved oluyor. Ve Mayıs ortasında full case approved oluyor. Anlayamıyorum! Deliriyorum!

• Cok sinir bozucu bir durum. Avukatımız da var ama sürekli ileri bir tarihi hedef koyarak bekleyelim diyor. Tabi onlar için sadece bir cümle...

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Platon59, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

AOS ile Dosya numarası IOE091471.... den yeni olup , çalışma veya seyahat izni gelen varmı? (Kabul tarihi 3 ocak 2022)
    Belirsiz sureyi beklemek sinir bozucu. 5.5 ay da gelmeyen EAD (ve seyahat izni) için yorum yaparmısnız arkadaşlar. Normal mi geç mi çok mu geç???

Saniyorum ki hala gec degil, beklemeniz gerekiyor maalesef. Suradan I-765 suresini kontrol edin isterseniz:

Bol sabirlar dilerim.

• @crazycells, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Saniyorum ki hala gec degil, beklemeniz gerekiyor maalesef. Suradan I-765 suresini kontrol edin isterseniz:

Bol sabirlar dilerim.

Sevgili Ali, buradan baktığımızda evet geç degil gibi. Ancak daha önce 3-5 ay arası görüntülenebilirken, uscis yeni sisteme geçtikten sonra en az 8 ay gösteriyor. Ve belli bir tarihten önce ( en az 2023 Mart) ne soru sorabiliyoruz ne de inqury yapabiliyoruz. Yani, resmen insanların önünü keserek bir şekilde engelleme yoluna gidilmiş. Zaten adaletsizlik insanı deli ediyor. Fakat Uscis olunca bu, adalet aramak gereksiz kalıyor ne yazık ki…

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tugba, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Bol sabirlar dilerim.

Sevgili Ali, buradan baktığımızda evet geç degil gibi. Ancak daha önce 3-5 ay arası görüntülenebilirken, uscis yeni sisteme geçtikten sonra en az 8 ay gösteriyor. Ve belli bir tarihten önce ( en az 2023 Mart) ne soru sorabiliyoruz ne de inqury yapabiliyoruz. Yani, resmen insanların önünü keserek bir şekilde engelleme yoluna gidilmiş. Zaten adaletsizlik insanı deli ediyor. Fakat Uscis olunca bu, adalet aramak gereksiz kalıyor ne yazık ki…

Evet, maalesef oyle. Sorgu hakki dogmasin diye bekleme surelerini uzun tutuyorlar maalesef. Ama bu cok da kotu bir sey degil sanki, cunku herkesin surekli yeni sorgu olusturmasi sadece burokratik yuku arttirir.

USCIS, Trump doneminde butce ve calisan sayisi sikintisi cekiyordu zaten, ama Biden'in maalesef henuz bu konularda bir cozum urettigini gormedik, duymadik. USCIS calisan sayisi arttirilmadikca bu islemlerin hizlanmasini beklemek gercekci olmaz.

Trump oncesi surecler cok uzun surse de, en gec 90 gunde calisma iznini gonderiyorlardi. Su an USCIS bu performanstan cok uzak.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Merhabalar,

Ben J1, esim de j2 statüde amerikada bulunuyoruz. Esim DV cekilisi kazanani. AoS ile green card başvurusunu yollayacağız. Çok net bilgi bulamadigim bir konuyu danışmak istedim.

AoS belgeleri arasında belirtilmemiş ama bizim Amerikadaki turk konsolosluğundan adli sicil kaydı almamız gerekiyor mu? Ikimizin de sicilinde herhangi birsey yok.

Tesekkurler

• B1 vizeyle giriş yapmış biri greencard kazanırsa işlemlere ABD de devam edebilir mi bu şekilde işlemleri halletmiş olan var mı?

• +1 burada

Herkese merhaba,

Ben de 23 Aralik 2021'de giriş yaptım ve hala bekliyorum. 2 gun once 6 Ayi tamamladigim icin ehliyetimin suresi doldu. 60 gun uzatma almak icin DMV'ye gittim. Bana 60 günlük interim drivers licence verdiler ayrıca SSN henüz gelmediği icin AB 60 driver’s license vereceklerin söylediler

(AB 60 driver licences (DL) are for individuals who are unable to provide proof of legal presence in the United States (U.S.), but who meet California DMV requirements and are able to provide proof of identity and California residency.)

Bu durumda Amerika icinde bile seyahat edebileceğimden emin degilim.
    Beklemek gercekten sinir bozucu, umarım en kısa zamanda hepimizin sureci ilerler.

sevgiler!

• @ellabella, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

+1 burada

Herkese merhaba,

Ben de 23 Aralik 2021'de giriş yaptım ve hala bekliyorum. 2 gun once 6 Ayi tamamladigim icin ehliyetimin suresi doldu. 60 gun uzatma almak icin DMV'ye gittim. Bana 60 günlük interim drivers licence verdiler ayrıca SSN henüz gelmediği icin AB 60 driver’s license vereceklerin söylediler

(AB 60 driver licences (DL) are for individuals who are unable to provide proof of legal presence in the United States (U.S.), but who meet California DMV requirements and are able to provide proof of identity and California residency.)

Bu durumda Amerika icinde bile seyahat edebileceğimden emin degilim.
    Beklemek gercekten sinir bozucu, umarım en kısa zamanda hepimizin sureci ilerler.

sevgiler!

Merhaba. Dl eşim icin aldık. Fakat AB 60 degil limited term for legal presence. Bu dl türü “ legal Statüsünü kanıtlayabilen ve buna uygun olanlara verilir” yanı legal statu bekleme aşamasında olanlara. Ve bunun icin ssn gerek yok.
    Siz legal statüde olduğunuzu fakat uscis bekleme aşamasında olduğunuzu kanitlayamadiniz sanırım. Uscisten gelen noalardan birinde size ait i94 bilgisi veya ir5 ile ilgili herhangi approval notice dmv sunmanız gerekiyor. Böyle bir belgeniz varsa elinizde ve gerekli diğer belgeler ile birlikte tekrar dmv giderek değişim talebinde bulunun. AB 60 ile eyaletler arası seyahat tavsiye edilmiyor.

Sayfayı inceleyin lütfen

• Merhabalar,

Esimle birlikte AoS icin belgelerimizi göndermek üzereyiz. Aklımıza takılan bir konu var belki yardimci olabilirsiniz.

Universite diplomalarimizin ingilizceleri uzerinde yazıyor, bu yüzden ek ceviri yaptırmadık. Merak ettigimiz konu diplomaların fotokopisini göndermemiz yeterli midir yoksa noter onaylı kopyalarını mi yollamamız lazım?

Tesekkurler

• Sevgili @Tugba öncelikle yanit için teşekkürler.

Aslinda hazirlikli gittim. I-485 ve I-765 NOA’ları ve I94 yanimdaydi fakat ne yazik ki SSN yoksa ancak bu şekilde devam edebiliriz yanitini aldim.

İnşallah bır an önce EAD gelir de rahatlarım:)

• @ellabella, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Sevgili @Tugba öncelikle yanit için teşekkürler.

Aslinda hazirlikli gittim. I-485 ve I-765 NOA’ları ve I94 yanimdaydi fakat ne yazik ki SSN yoksa ancak bu şekilde devam edebiliriz yanitini aldim.

İnşallah bır an önce EAD gelir de rahatlarım:)

Aynı durumdayız. Yanlışlık yapılmış büyük ihtimalle. Hatta bizi de kabul etmiyorlardı. Elimde uscise ait ve üzerinde i94 bilgileri yer alan noa ile gittim ve onun işe yarayacağını bildiğimden özellikle sordum. Kabul edemeyeceğini ve sadece ab60 verebileceğini belirtti. Biraz bilgisiz bir arkadas gibi geldi ve diğer yanındaki hanıma sormak istediğimizi belirttik. Hanım efendi kağıda bakınca “tek ihtiyacımız olan bu, sorun yok, real id alabilir “ dedi ve o şekilde işlemleri yaptık.

Bahsettiğim bilgiler, i485 paketi gönderdiğinizde uscis tarafından size gönderilen belgelerden birinde mutlaka gerekli belgeyi içeren bilgi yer alıyordur. 🤔

• Merhaba, 10 yıldır gc sahibiyim. Eşim ile 8 yıl önce Türkiye de evlendik. Bu yıl abd ye yerleşmek istiyoruz. Eşim ve 5 yaş oğlum turist vizeleri var. Bu şekilde aos yapabilir miyiz?

• @SAVAS, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba, 10 yıldır gc sahibiyim. Eşim ile 8 yıl önce Türkiye de evlendik. Bu yıl abd ye yerleşmek istiyoruz. Eşim ve 5 yaş oğlum turist vizeleri var. Bu şekilde aos yapabilir miyiz?

Merhaba. Siz burada mi yaşıyorsunuz?
    10 yıl boyunca tax bildirimleriniz ne durumda?

• @Tugba Ben ilk 4 yıl tax ödedim sonrası giriş çıkış malesef.. Şu an Tr deyim.

• Bugün interview günümüzdü. Her şey gayet iyi geçti. Sohbet havasındaydı. Birkaç saat içinde hesabı kontrol ettiğimde 'New Card is Being produced' yazısını gördüm. En sevindiğim şey artık Türkiye'ye biletlerimi alabilmem oldu 🙂 Kart 7-10 gün içerisinde elimizde olacakmış. Hepinize kolay gelsin.

• @AlmostDone Merhaba, case'iniz oldukça hızlı sonuçlanmış da merak ettim, hangi center'da process görüldü acaba?

• @tampagv Dosya ellerine 1 Nisanda ulaştı. Seattle'da gerçekleşti. Bizden çok daha hızlı ilerleyenler var. Simon'ın bloğundaki spreadsheetde DV-AOS caselerinin listesine bakarsanız mayısta current olup, yine mayısta alanlar var. Interview Waive edilen bölgeler var mesela Florida, Texas,Boston gibi... Seattle orta hızda ilerliyor. LA çok yavaş ve sorunlu gidiyor. Siz hangi bölgedesiniz?

• @tampagv Sanırım siz DV2022 değilsiniz. DV caselerin önceliği var, sizin processten hızlıdır. Diğer AOSlar yavaş ilerliyor. Bu farklı.

• @tampagv Sizin durumunuz nedir? imzanızda bulumadıgı için soruyorum. AOS mi yapıyorsunuz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |