Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cerkezkizi09 Hangi konu? Buradan yazarsanız foruma girenlerden aynı sorunları yaşayanlara da faydalı olabilir. Özelden yazışmıyorum.

• @AlmostDone sponsorlu gidişin greencard sürecini hızlandırmaya yaradı gibi yorumunuz vardı.benim sorumda isminiz üzerine basarsanız o postunuz açılıyor

• @cerkezkizi09 Sponsorlu gidiş derken neyi kastettiğinizi anlamadım ama biz zaten green card sürecindeydik. O sırada DV çıktı. Diğer green card süreçleri uzun sürüyor. DV çok hızlı ilerlediği için bu yoldan devam ettik.

• ⭐⭐⭐

@AlmostDone Tahminimce sizin sponsor yazınızı görünce amerikadan bir sponsor bulursa DV sürecinin daha hızlı ilerleyebileceğini düşündü o yüzden merak etti. Eğer anladığım şekilde sorduysa, ikisi farklı şeyler tek bir greencard şekli yok amerikaya gidiş için DV lottery bunlardan sadece biri. Lottery sürecinde sponsor bulmanız sizi daha önlere atmayacaktır @cerkezkizi09

• @Emre-Kurtulmuş global bir sirketteyim.amerikada da birçok fabrikasi var firmanin.onlardan birinde çalışmayı hedefliyorum.ama yumurta tavuk meselesi.firma orda çalışmak için oturum veya çalışma vizesi şartı koyuyor ilanda.ama Amerika green card ile gidecek olmam durumunda da gitme zamanımda açık pozisyon denk gelmezse diyorum.birbirini nasıl eşleştirme yapsam diye yol bakınıyorum da ondan sormuştum.simdi açık olmuştur umarım sorum.

• ⭐⭐⭐

@cerkezkizi09 anladığım kadarıyla firma sizi oraya götürmüyor oturma veya çalışma izniniz olmadığından dolayı yani firmanın size bir katkısı yok bu konuda. DV lottery kazananısınız zaten normal DV sürecini devam ettiriceksiniz yani başka bir durum yok. Bu kısımdan sonraki olası sorunuzu isterseniz 2023 aşamaları yada 2023 sohhbet grubunda sorun buradaki geçen sene kazananlarını rahatsız etmiş olmayalım böylece

• @Emre-Kurtulmuş Yok hayır tabi. Birçok green card türü var. Biz zaten yıllardır ABD'de yaşıyoruz, hekimiz. Normalde green card eğer kurumunuz tarafından 'Bu kişi ABD'de kalmalı, bizim için çok önemli' derse ve bunu ispatlarsa alıyorsunuz. Çok başka süreçler. DV lottery ise bir piyango ve çok kolay. Size çıkıyor ve alıyorsunuz. Bekleme yok, bir fiscal year içinde halledilmeli. En rahat yol. Lotteryi kazanınca daha hızlı diye buradan ilerledik.

• @cerkezkizi09 Firma size çalışma vizesi şartı koyamaz, çalışma vizesine sponsor olur. Çalışma vizeleri şirketler tarafından USCIS yazışmaları ile talep edilir. Bu da H1B vizesidir. Onun da kurası var (sadece özellikli bilim adamları/hekimler için ayrı bir türü var, kura yok. Onun dışında kuraya tabi) Kurayı kazanmış olsanız da zaten işlemler en az 1 yıl sürer. O arada green card hakkınızı kaybedersiniz. En doğrusu green card sürecinde olduğunuz şirkete söylemek ve açık pozisyon olunca başlayabileceğinizi belirtmek. Çünkü zaten siz o pozisyona vizeyle başvursanız en az 1 sene bekleyeceksiniz. DV lotteryle daha bile hızlı olacaktır.

• Bu ileti silindi!

• @cerkezkizi09 iyi yakalamışsınız.

• DV Statistics sayfasında
    07.21 102 EU
    07.20 144 EU
    07.19 77 EU
    07.18 2 EU
    bu hafta için mülakat sayılar var ama hangi ülkelerin olduğu yazmıyor acaba hangi ülkelere ait olduklarını nasıl öğrenebilirim.

• @Kitapsever Konsolosluk veya elçilik, dosyayı kabul ettiğinde(yani ready olduğunda) öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki sayfayı takip ediyorsanız, accepted cases kısmı güncellenir.

• @datanist anladım şimdi. Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cerkezkizi09 neden dv başlıklarında ve özellikle DV2022 başlığında farklı vize türlerinin konularını konuşmakta ısrar ediyorsunuz?

bu başlık, DV2022 sürecindeki sayısal veriler için ve insanlar bu başlığa bu verileri incelemek için giriyor. ama siz bu başlığı farklı konular için kullanıyorsunuz.

lütfen bu ve buna benzer başlıkları sadece amacı için kullanın, lütfen.
    @Emre-Kurtulmuş

• @gucarslan ilgili kişinin sayılar başlığında zaten farklı vize türü için yazısı vardı.gc surecinden daha hızlı bir şekilde gittim deyince merak ettim onu görünce ona sordum ve hatta konu uzamasin ilgili başlık altında alakasız sohbet olmasın diye özellikte kişiye bana Özelden bilgi vermesini rica ettim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cerkezkizi09 özelden bilgi almak istediğiniz bir konuyu ileti yazarak ilettiğiniz için de ona cevap veriliyor ve o soru ve iletiler de bu başlıkla alakasız.

• @gucarslan özelden ilggili kişiye yazmıştım cevap alamayınca iletiye yazmak zorunda kalmıştım .

• @gucarslan sizin dediğinizle aynı fikirde olduğum için özellikle özelden bilgi rica etmiştim ve başka arkadaşları meşgul etmeyelim diye yazmıştım cevaben bu konuyu merak edenler için genel bilgi olsun burdan sorun dediği.icin mecburen sormuştum böyle durumda nasıl devam etmemi önerirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cerkezkizi09 yapmanız gereken forum başlıklarını konularına uygun kullanmanızdır.
    eğer bir sorunuz varsa, ilgili forum başlığında (F1, H1B, B1-B2) ileti yazıp ilgili kişiyi etiketlemelisiniz ve cevap beklemelisiniz. sorularınızı, fikirlerinizi, cevaplarınızı mümkün olduğunca tek iletide yazmalı, aynı konu için burada peş peşe ileti yazmamaya özen göstermelisiniz.

• Arkadaşlar selamlar.merak ettiğim bir konu var.
    Geçen sene form doldurma zamanına göre bir uygulama olmuş.bununla ilgili bir tablo varmı elinizde.merak ettiğim çok büyük numaraların kaçı türkiyede küçük case Numbers’lardan önce çağrılmış.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |