Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

san francisco da iki sefer bulundum,meshur kopruden karsiya gecmek kismet olmadi,tekne turuyla koprunun altina kadar gittim,san francisco tepeleri denizden daha guzel gorunuyor.

• ⭐⭐⭐

@MySea evler harika 🧡 kaç milyon milyar dolar acaba 😂

• @ahsenaydgdu Bilmem ama bahceleri yok, hicbirsey ekemeyiz 😌

• ⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: California

@ahsenaydgdu Bilmem ama bahceleri yok, hicbirsey ekemeyiz 😌

..bahcesiz bir ev dusundugum zaman,aklima cocuksuz aile gibi bir sey geliyor.australyaya ilk geldigim zaman imkansizliktan daire satin aldim 3-4 yil oturdum ondan sonra bahceli ev aldim,bir nevi hurriyet, ozgurluk..

• @sir-altan Aynen dogru. Daha once bir sure apartment hayati deneyimlemistik. Bahceli ev buyuk bir rahatlik ve ozgurluk.

• @MySea, içinde söyledi: California

@ahsenaydgdu Bilmem ama bahceleri yok, hicbirsey ekemeyiz 😌

Ben bahçedeki çiçeklerin arasına domates ve kıl biber ektim, minik sus ağaçlarının diplerine de fasulye, bi de gizli noktada kalan bir kisima da patates 😂

Benim bulunduğum yer büyük site tarzı degil multi family dedikleri küçük komplekslerden.

• ⭐⭐⭐

@Tugba hu huuu tugba hanım türk komşu ister misiniz 😊

• @Tugba Bizim bahcede her yaz domates, salatalik, patlican, fasulye, patates ve biber oluyor. Ayrica bir kosede marul, turp, sarmisak, nane, maydonoz, roka ve ispanak oluyor. Hepsi organic. Bunlarin bazilarini extra olarak posetleyip, dondurucuya koyuyoruz. Sonbahar ve kis aylarinda da tuketiyoruz.

Ofisdeki birkac arkadasim da aynisini yapiyorlar. Hatta kendi aramizda ilkbaharda taze fidelerden falan da paylasiyoruz.

Boylece hem taze hemde dogal olarak tuketiyoruz. Ustelik marketlere gore cok daha ucuza geliyor.

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: California

@Tugba hu huuu tugba hanım türk komşu ister misiniz 😊

Buyurun tabi 😃 hoş gelirsiniz ❤

@MySea benim o kadar imkanım olmuyor ne yazık ki. Single house bakınıyoruz gelecek yaz icin nasipse. ama hem çok pahalı su ara hem de bir de adres değişikliği yüzünden uscis işlemlerini sekteye uğratmak istemiyoruz.

Avocado çekirdeklerim kök verdi, diktim. Bakalım ne zamana fide olup büyürler. Single house bahçesine hazırlık 😂

• @kingocali şunu yazan biri var mımdiye bakıyordum, buldum. Eline sağlık.

• ABD’ye ilk defa uc gun once gelmis biri olarak, S.F. hakkindaki ilk izlenimlerimi yazayim.

S.F.’in mimarisine, estetigine ve karakteristigine bayildim. Boyle birbirinden guzel binalar, mahalleler ve ortamlar varken yerli halkin cogunun mutsuz ve nesesiz olmasini beklemek gercek disi olurdu. Daha sadece Embarcadero, Fisherman’s Wharf, Lombard St., Golden Gate Park, Japanese Tea Garden taraflarina gidebildim. Meshur In-N-Out’dan bir double double, Ton’y’s’den de kafam kadar porsiyonlu dilim NY Cheese gomdum. McDonalds’da ilk defa gercek anlamda etin tadini alabildim, hem de yogun bir sekilde. Bu yemeklerin hepsi birbirinden lezzetli ve organikti, TR’ye kiyasla.

TR’deki kaostan, halkin mutsuzlugundan, nesesizliginden, kasintiligindan sonra bu halkin umursamazligi, cilginligi, nesesi ve mutlulugu cok iyi geldi. Mutluluklari yuzlerine yansiyor, cogu hep guluyor.

Cok cilgin aktiviteler ve etkinlikler vardi sehir merkezinde. Jesus Loves You’cu siyahi misyoner/evanjelist ablalardan, Tofas ceteleri gibi toplanip 1000 dB motor gurultusuyle etrafindaki herkesin kulagini kanirtan ve kendine sovduren motor cetelerine, ciplak gay’lerine, kizilay dagitmis gibi adim basi gorulen Tesla’larina, rengarenk ve evrensel bir dunya var burada.

• 1-2 ay sonra California taraflarına yerleşmeyi düşünüyorum. Los Angeles, Orange Country, San Diego araştırdığım şehirler arasında. Kiralık oda ve kiralık ev arayışımız mevcut. Gitmeden bulabilirsem kiralık ev, eş ve 2 yaşındaki kizimla ailecek geleceğiz fakat kiralık ev bulamama durumuna istinaden diğer planladigim ise önce ben gidip 2-3 ay içinde ev kiralayıp araç alıp düzeni oturtup eş ve çocuğumu almak istiyorum.
    Kiralık oda private de olabilir 1k seviyesinde Kiralık ev ise 2k max arayış içindeyim.
    (Studio veya 1+1)
    Etrafiniz da bu şekilde kiracı arayışı mevcut ise iletisime geçebilirsiniz.
    Teşekkürler.

• Up! Up! Up!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido sana linkleri yazmadıysam söyle yazıyım sana

• Bu ileti silindi!

• @ayvalik10 , herhangi bir link göremedim hcam ben? Ne ile ilgili bu linkler?

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 abi daire buluyosun ama turiste vermek istemiyorlar 1. Bu
    2. Verenlerde 2x 3x depozito istiyor..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu yazdıklarında çok haklısın ancak sen hangi bölgeye karar verince neden buradaki forum ailesinden yardım istemiyorsunuz. Buradaki kişilerle konuşunca sizlere kefil olur. O zaman size karşı bakış açıları değişir. Depozito olayı hiç olmaz diye bir şey yok. Biz burada aileyiz. Sen yardım istedin mi hiç buradaki kişilerden mesela @Malkoç-Ömer yıllardır orada yaşadı. Şimdilik Türkiye de kendisi ile konuşursanız eminim sizlere yardımcı olur. Ulaşamadın mı en üstte simgelerin orada dünya simgesine tıklarsan aile üyelerinin dünyada ki yerlerini görebilirsin sadece california aile üyemize bakar mısın. Bu forumda sadece yazarak yardım etmek yok. Fiziki olarak ta yardımcı oluyorlar. Yardım istemekten utanmayın çekinmeyin.

Adsız.jpg

• @ayvalik10 , hcam ben La bolgesine gideceğim ins.bir aksilik çıkmazsa Ocak sonu Şubat başı. İlk etap da tek gideceğim 2-3 düzeni oturtmak adına sonrasında eşimi ve küçük kizimi alacağım yanıma. İlk etap da private oda ve sonrasında stüdyo yada 1+1 ev kiralamam gerekiyor. Bu konu da yardımcı olucaksa varsa sevinirim. Kredi skoru yok ne yazıkki ev tutma zor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido bu yere tıkladığın zaman 19 üstüne tıkladığın zaman ailemizin üyeleri resimleri çıkıyor her birine özelden mesaj atar mısın. Onlar da sana geri dönecektir. Sana yardımcı olurlar. Sonuçta onlar da buradan gitmeden bu forumda ki aile üyelerinden yardım aldılar. Her birine yazar mısın.
    dd.jpg

Benzer Başlıklar

• 1
  • 109
  • 3
  • 32
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |