Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@darkforce ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    tavsiyem her şekilde yeni bir pasaport çıkartın, yeni yıldaki yüksek zamlardan etkilenmemek için. sonrasında mülakata eski + yeni pasaportunuzla gidersiniz, bunun için bir değişklik yapmanız ya da bildirmenize gerek yok.

• @gucarslan peki aşçılık okulu akademi olarak geçtiği için üniversite olmadığı için ve önceki üniversiteleri de bitiremeden bıraktığım için (şu an hala lise mezunu olduğumdan dolayı ) Highest Level of Education Completed kısmında HIGH SCHOOL DIPLOMA seçmiş olmam doğru mu? Yoksa başka bir şey mi seçmeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pelinur doğru, bu şekilde (HIGH SCHOOL DIPLOMA) seçmelisiniz.

• @gucarslan Aslında sosyal medya üzerinden ve resmi olmayarak yürüttüğü bir işi var referans mektupları ile de ispatlanabilir bunu şuan ki mesleğine yazmamız risk mi yaratır? Resmi sigortalı vs çalışmıyor olması konsolosluğu ilgilendiren bir detay mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bestonway hayır yaratmaz, dilerseniz belirtebilirsiniz.
    sizin sigortalı çalışıp çalışmamanız konsolosluğu ilgilendiren bir durum değildir.

• @gucarslan çok teşekkürler

• @gucarslan tesekkurler, yani ankara hem single gonderdigim ds260i açma yetkisine, hemde add applicant olarak ekledigim esime konsoloslukta form doldurtma yetkisine sahip dogrumu anliyorum ?

En onemlisi mulakat alabilmis olmak anlaşilan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TuRquality elbette ankara bunların hepsine sahip.
    ama %99 olacak şey, mülakat aldığınızda [email protected] adresine mail atıp formunuzu açtırmanız ve kendi formunuza eşinizi ekleyip medeni durumunuzu evli yapmanızdır.

konsoloslukta form doldurma durumu çok sıradışı durumlarda yaşanır.
    sizin durumunuz, her sene yüzlerce kere yaşanan bir durum.
    bu yüzden içiniz rahat olsun

• @gucarslan çok tesekkurler, bu arada spouse add applicant yaparken ds260 formu kadar kapsamli bilgiler sorulmuyor, isim soyisim vs temel seyler kisa sorular, (henuz submit etmedim) eşler icin ds260 veya benzeri detayli bir form doldurmuyoruz dogrumu?

• Merhaba,

DS-260 formunu gönderdikten birkaç dakika sonra otomatik mail geldi; formun gönderildiğine/alındığına dair açıklama maili. Mayıs sonu göndermiştim.
    Onun dışında herhangi bir mail gelmedi. Şu an yapmam gereken beklemek değil mi? KCC den mail gelecek ve taranacak belgeleri isteyecekler sanıyorum.
    Çok Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@BerkayHacımustafa, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

DS-260 formunu gönderdikten birkaç dakika sonra otomatik mail geldi; formun gönderildiğine/alındığına dair açıklama maili. Mayıs sonu göndermiştim.
    Onun dışında herhangi bir mail gelmedi. Şu an yapmam gereken beklemek değil mi? KCC den mail gelecek ve taranacak belgeleri isteyecekler sanıyorum.
    Çok Teşekkürler.

Merhaba, otomatik mail gelmez, siz kendinize göndermişsinizdir, KCC evrak istemeyebilir, henüz belli değil, eğer evrak maili gelmezse sadece mülakat maili bekleyeceğiz.

Ayrıca süreci lütfen imzanıza taşıyın.

• Merhaba, bir sorum olacak. Çocuk için ds-260 formunu doldurduğumuzda email adresi, tel. nosu yok ise, o kısmı nasıl dolduracağız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TuRquality DS260'daki sorularda çok farklılık olmaz aslında.
    yani kendinize doldurduğunuz forma %95 benzerdir, sadece her soru çıkmayabilir sizin formunuzdaki. o da genelde askerlik ile ilgili olabilir, bunun dışında form neredeyse aynıdır.

• Merhaba, nişanlımın DV 2023 talihlisi olduğunu öğrendikten sonra evlilik ve kimlik yenileme işlemi gerçekleştirdik. DS 260 formunu güncel bilgiler ile doldurmak istediğimiz için yenilenen pasaportunu bekliyorduk. (Asıl talihli olan eşimde soyadı değişikliği oldu, benim soyadımı da aldı) Ancak üzerinden 10 gün geçmesine rağmen pasaport hala basılmadı, anladığımız kadarıyla basım işlerinde ciddi gecikmeler yaşanıyor.
    Şuan DS 260 formunu doldurabilir miyiz?
    Doldurduğumuz takdirde an itibari ile yeni ve güncel pasaport olmaması bir problem yaratır mı?
    Konuyla ilgili bilgi ve tecrübeniz varsa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gulnaz merhaba, ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    çocuklarınızın formundaki bu bilgilere kendi iletişim bilgilerinizi yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bbg21 merhaba.
    yeni pasaporta başvurduğunuz için eski pasaportlarınız iptal edildi doğru mu?

• @gucarslan evet benim pasaportumda değişiklik yok soyadı vb. Değişim olmadığı için ancak asıl talihli olan eşimin dv 2023 için başvuru yaparken kullandığı pasaport iptal edildi, delgeç ile delinip bize verildi. Henüz yeni pasaportu basılmadı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bbg21 anladım. ne yazık ki geçersiz bir pasaportla DS260 dolduramazsınız.
    bu yüzden yeni pasaportlarınızı beklemeniz gerek.
    tavsiyem 199'u arayıp acil pasaport talebinde bulunun, bu şekilde bir çok arkadaşımız hızlı şekilde pasaportlarını teslim aldılar.

• ⭐⭐⭐

@Bbg21 199u arayarak aciliyet bildirisinde bulunabilirsiniz bu bildiriden sonra 3 gün içinde teslim edildi bizim pasaportumuz ayrıca basıldıktan sonra kargoya verilince pasaport numaranız edevlete düşüyor kargonun gelmesini beklemeden oradan pasaport numarasınıda alabilirsiniz

• @gucarslan ilginiz ve cevabınız için teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |