Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba dostlarım. bundan 6 ay önce f1 vizesine dil okuluyla başvurdum fakat malesef vize alamadım. Başvururken i20 dosyam için 100 dolar sevis id için ise 360 dolar ödedim. Bildiğim kadarıyla sevis id için para her öğrenci için okul farketmeksizin 1defa ödeniyor. Bana en son başvurduğum dil okulu i20 belgemi yeniden düzenlenmesi gerektiğini aksi takdirde ödenen giderler yanıcak dediği için 30 dolar para gönderip yeniden 20haziran için düzenlettirdim. Şimdi zamanda yaklaşıyor ama ben yeniden aynı dil okuluna başvuru yapmak istemiyorum. Kendi mesleğime uygun bir college başvurmak istiyorum. Benim sorum ben yeniden 360 dolarlık sevis id ücretini ödemek zorundamıyım? dil okuluyla konuşup i20 düzenleme yetkisini başka bir college vermesini sağlayarak düzenletip sevis idyide o yeni college geçirebilirmiyim? Umarım ne demek istediğim anlaşılmıştır.

• FMJFEE.SEVIS@İCE.DHS.GOV

Buraya mail atıp durumunu açıklayabilirsin. Ödemene gerek yok diye biliyorum. SEVIS ıd transferi yapabiliyorlar, ödediğin ücret 1 sene geçerli oluyor ama sen yinede maille teyit al.

• @Ferecov11 Merhaba, ödediğiniz 460 dolara ek birde vize başvuru ücreti ödediniz değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Eger 1 yil icindeyse yeniden odemenize gerek yok.

Yeni bir okulla anlasip yeni SEVIS ID ile yeni bir I-20 alabilirsiniz Daha sonra SEVIS'e ulasip, eski SEVIS'in bilgilerini verip bunlarin yeni SEVIS'e aktarilmasini isteyeceksiniz, odediginiz sevis ucret kaydi, yeni SEVIS ID'ye transfer olacaktir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

transfer islemini direkt su site uzerinden yapabilirsiniz:

• @Ferecov11
    Merhaba,
    Yardimci olur mu bilmiyorum ancak durumumu paylasayim.
    Postdoc olarak ABD'de gelmek icin SEVIS ucretini 3 yil once odedim. ilk odemeden 2 yil sonra universite degistirdim. Yeniden ucret odemem gerekmedi. Sadece eski universitem transfer islemini baslatti, yeni universitem ise kendi uzerine aldi. SEVIS numaram dahi degismedi.
    Dil okullari icin durum farkli midir bilemiyorum. Ancak DHS web sayfasindan anladigim kadariyla ucreti tekrar odemenize gerek yok.
    Kolayliklar.

• F1 dan Red yedim ve aracı firma yerine kendim başcurmak istiyorum. Okula mail atsam bana yardımcı olurlar mı? Durumu izah etsem, şu tarihler için i20 belgemi düzenleyin desem yardımcı olurlar mı?

Az önce bir mail attım, aynı zamanda WhatsApp numaraları üzerinden de yazdım bekliyorum.

Bunun bir yöntemi yada kolaylığı varsa bana açıklayabilir mi?

• @XFatihX biz direkt okul ile çalışmış ve başka bir pakete geçtiğimiz için ilk I20 yi değiştirmek zorunda kalmıştık. Okul bu konuda oldukça yardımcı olmuştu. Muhtemelen sizede yardımcı olacaklardır.

• @Muhtaradana merhaba, evet okul ile görüştüm i20 düzenleyebileceklerini söylediler. Teşekkür ederim bilgi için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |