Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeynomistan özel mesajla bilgi verdim size.

• @melikeugur Florida seçenekler arasinda bizim de north Caroline da da arkadaşlar var orwsi da seçenek bakalım gitmek nasip olacak mı .iş ne bulcaz süreç gösterecek 🙂

• Merhabalar bir sorum olacak. Ds260 formunda eğitim kısmında bilgileri doldururken mezun olunan en son seviye lise olduğu için 1 yazıp lise bilgileri yazdım sadece ama zamanında üni için başka ülkeye amerikan okuluna gittim ilk önce ielts sınavından belli not almak için dil eğitimi verildi sınava girip yeterli puan aldım ama bölüm kapandı devam edemedim döndüm. Sonra tekrar gittim 2 yıl okudum diğer 2 yıl için amerikaya gitmem gerekiyordu vize onaylanmadı devam edemedim ve bitiremedim. Yine döndüm. Bu okul bilgilerini girmem gerekiyor muydu? Formu açtırıp güncelleme yapmam gerekiyor mu? Açtırırsam bu iki okulu nasıl gireceğim okunan okulu 3 mü yazmam lazım lise degree üni mezun olamadı ve üni mezun olamadı şeklinde mi? Lütfen yardımcı olabilir misiniz

• ⭐⭐⭐

En son mezuniyet bilgisi geçerli lise mezuniyetini yazmanız yeterli diye biliyorum. @pelinur

• Merhabalar

3 yasindaki kizim icin adli sicil belgesi, vukuatli nufus kayit ornegi vs. cikarmam gerekiyor mu? Bildigim kadariyla e-devlet sifresi 15 yasindan kucukler icin alinamiyor. Bu belgeleri cikarmam isteniyorsa, ilgili devlet kurumlarina mi gitmem gerekecek? Cevaplariniz icin tesekkurler simdiden.
    Not: daha once belki bu soru sorulmustur, bulamadim malesef eger sorulmussa.

• Formu doldurdum lütfen telegram grubuna alır mısınız?

• @bogazici Merhaba 16 yaş altına Adli sicil kaydı istenmiyor. Nüfus kayıt içinde kendinizinkini kullanabilirsiniz.

• @waterman yanıtınız için teşekkür ederim ama okunan okul ve not degree yazıyor oluşu beni şüpheye düşürdü demek ki mezun olunması da yazılması gerekiyor olabilir mi

• Merhaba aklıma bir soru takıldı. Ben ds260 formunda airbnbden rezerve ettiğim adresi vermeyi düşünüyorum. Ama belirtilen tarihler arasında amerikaya gidemeyebilirim eğer bir vize gecikmesi olursa. Tavsiyeleriniz neler? ds260 formunu doldururken öylesine adres verip sonrasında kendimiz manuel olarak mı değiştirmek daha mantıklı yoksa airbnb den oda tutup adresi ds260 formuna vermek mi daha mantıklı?

• ⭐⭐⭐

Ds260 formuna şuan için adres yazmak zorunda değilsiniz. Mülakat günü adres vermek zorundasınız. Green cardınızı bu adrese postalayacakları için en net adresinizi vermeniz önemlidir. Vize onaylandığı zaman vizeniz sağlık raporu ile doğru ortantılı verilir. Sağlık raporu 3 ay ise 3 aylık vize verilir gibi. Bu sürede ABD’ye girmek mecburiyetindesiniz girmezseniz hakkınızdan feragat ederseniz. Okul vs sebebi ile ertelemek istiyorsanız girişten sonra re permit seçeceğini kullanmalısın @Emre-Cakmakci

• ⭐⭐⭐

Emin olun bunlar çok takılacak konular değil. Ciddi hatalar yapılmadığı sürece konsolos görevlileri gereken inceliği gösteriyor zaten. @pelinur

• @melikeugur @enemy
    Teşekkürler cevaplarınız için.
    Formda en başta Applicant, Attorney ve Third-Party Agent seçenekleri var.
    Mesela oğlumla beraber dolduruyorsak dilden dolayı, Third-Party Agent mı seçmek gerekli?

• @emekligc o danışman firmaları kastediyor bildiğim kadarıyla söz applicant seçebilirsiniz

• @cerkezkizi09 Tamam çok teşekkürler.
    Bir de çok temel bir konu ama yanlış anlamış olabilirim.
    55.000 tane greencard var, benden önce 35.000 kişi var ama aileleri için de alacağı için insanlar kartı, bana gelene kadar kalmayabilir öyle değil mi?
    Yani mülakat verilebilir belki zaman yeterse ama kart yetmeyebilir diye anlıyorum yanlış değilse.

• Merhaba,

Kız arkadaşıma green kart çıktı. Sıra numarası 2023EU00021XXX. Ben amerikada F1 vizesiyle bulunuyorum. Kız arkadaşım ds-260 formunu doldurdu ve onayladı.

Bir kac sorum var.

1. Kiz arkadasim green card süreçlerini tamamlayıp green kartını alıp Amerika'ya geldikten sonra evlenmek mi yoksa evlenip green card surecine dahil olmak mi daha mantikli.
    2. Amerikaya gelmeden evlenirsek hangi tarihe kadar evlenmeliyiz. Malum TR'ye gelmem gerekiyor.
    3. DS-260 formunu (kendi adima) en gec ne zaman doldurmaliyim? Evlenmeden de doldurabilir miyim. Bu biseyi etkiler mi.
    4. Kiz arkadasim kendi DS-260 formunu duzetmeli mi? madeni hal? soyadi vb. degisiklikler soz konusu olacak. Ne zaman düzeltmeli.
    5. Benim onceki evliligimden 2 cocugum var. Su an TR'de ler ve velayetleri annelerinde. onlar için de ds260 doldurmalı mıyım. Su asamada mulakata gelmeleri ve/veya amerikaya gelmeleri mümkün değil.
    6. Kız arkadaşım amerikaya geldikten sonra evlenirsek benim green card sürecim ne kadar sürer.

Tesekkürler.

• ⭐⭐⭐

Green card sonrası evlenmek ve işlemleri sürdürmek çok uzun. Eğer evlilik niyetiniz varsa işlemlerden önce evlenin. Geri kalan sorularınızın cevabını bende bilemiyorum muhakkak cevaplar bulursunuz. @parkersolarprobe

• Arkadaşlar selamlar
    Biz üç kişiyiz Green card bana çıktı.formlarda eksikler vardı açtırdım.ama sadece benimkini açmışlardı.talihli benim ben formumdaki eksiklikleri tamamladım.eşimin ve kızımın formunda eksiklikler kaldı.eşimin formunda soyisminde bir harf yanlış.kızımın formunda annesinin ikinci soy ismi yazılmamış.
    Bu soruları daha öncede sordum kusura bakmayın.sorum şu formlar ne şekilde kontrol ediliyor.bu yazdığım eksiklikler mülakat sürecini olumsuz etkilermi.sadece o formları açtırmam ne gibi durum oluşturur.çünkü halen güncelleme zamanımız var

• @waterman merhaba, ben cvbınızda sağlık raporunun vize ile bağlantısına takıldım açıkçası bilgim yoktu bu konuda. Eşimle genel bir bilgi onu tutturmuş gidiyoruz. Vize aldıktan sonra 6 ay içerisinde giriş yapmak gerekiyor diye biliyoruz. Sağlık raporu ne ise vize de o mu? Bizim bilgi yanlış o zaman ? Yoksa ben mi yanlış anladım cvbınızı? Bu konuyu nasıl Netleştirebilriz? Teşekkürler

• @Şeyda vize süresi sağlık raporu tarihinde başlıyor

• Merhabalar sağlık raporunda covid aşısıyla ilgili bir yönetmelik var mı acaba? Ben tek doz covid aşısı olmuştum diğer dozları da olmalı mıyım?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |