Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@erocank, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

@crazycells tarihi geçti. I90 mı doldurmalıyım giriş yaptıktan sonra

evet, bu durumda I-90 formu ile yenisini almalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fromscratch, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

Arkadaşlar Merhaba, yanlış yere yazıyorsam şimdiden özür dilerim. 2018 yılında ailemle beraber Ankara'dan yeşilkart göçmen vizesi pasaportlarımıza basıldı. Fakat hakkımda yurt dışı yasağı olduğu için maalesef ABD'ye giriş yapamadım. Şu an yurt dışı yasağım kalktı. O hakkı bize tekrar verirler mi, yapabileceğim bir şey var mı? Acaba konsolosluğa durumu ifade eden dilekçe yazma şansım var mı? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Gocmen vizeyi cekilis ile mi aldiniz? Eger cekilis ile aldiysaniz, maalesef vizenizi tarihi bitmeden kullanmadiysaniz "Lawful Permanent Resident" yani yasal gocmen sayilmiyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pistolstar, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

@gucarslan @knnrn @fromscratch yapabileceğiniz çok şey var. Mutlaka durumunuzu anlatan bir e-posta ile KCC ve konsolosluk ile iletişime geçin.

Maalesef bu dedikleriniz ise yaramayacak, tabii isterse sayin @fromscratch email atabilir, email atmasinin onunde bir engel yok; ama bu konuda kesinlikle umudunu minimumda tutmali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pedodontik, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

merhabalar. dv19 talihlisiyiz. eşimle birlikte amerikaya yerleşecekken ona yurt dışı çıkış yasağı geldi ve ben tek gidip 1 hafta kalarak geri döndüm. Green card ımı aldım. pandemı dolayısıyla ve eşimin çıkış yasağından dolayı geri dönemedik. şimdi artık pandemı süreci bittiği ve eşimin çıkış yasağı kalktığı için geri dönmek istiyoruz.
    birincisi; eşim vizesini almıştı fakat hiç abd ye gidemediği için onunla ilgili nasıl bir yol izlemeliyiz?(onun green card ı yok)
    ikincisi; ben kendim için sb-1 e mi başvurmalıyım? pandemi, sınırların kapatılması ve eşimin durumu pozitif yönde etkiler mi? ikimiz için de farklı yollar mı izlemek gerek? aydınlatabilirseniz çok müteşekkir olurum. nisan 2019da giriş-çıkış yaptım

10 yillik Green Card'iniz sizde oldugu icin ben de sayin @gucarslan 'in dedigi gibi ilk firsatta ABD'ye giris yapmanizi tavsiye ederim. CBP gorevlisi zorlayabilir; ama ABD'de kalici olacaginiza ikna edebilirsiniz onlari.

Esiniz icin de F2A sureciyle devam etmelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greengrass, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

Arkadaşlar merhaba
    Uzun bir süreç sonrası Temmuz ayında SB1 vizem onaylandı ve pasaportum bana gönderildi. Kasım ayı ortasında bilet alıp gitmeyi planlıyorum.Pasaportumun geçerlilik süresi Kasım ayı sonunda bitiyor. 2 aylık geçerlilik süresi kalan bir pasaport ile abd girişte bir sorun yaşarmıyım? Pasaport süresini uzatmalımıyım? Yanıtlayacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

gozunuz aydin. sorun yasamazsiniz. iyi yolculuklar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kerem-Kırıcı, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

Green cardlıyım ama ameirkadan çıkış yaptığım vakit green cardımı almadım ve şimdi tekrar amerikaya giriş yapmak istiyorum nasıl giriş yapabilirim sb1 vizesi tavsiyesi bir kaç yerden aldım işlemleri nedir nelerdir nasıl yapabilirim bu konu hakkında desteğinize ihtiyacım var

10 yillik Green Card'iniz su anda kimde?

• @crazycells SB1 ile geri dönen green carti expired olup I90 formu doldururken karsilasilan kafa karistirici bir durum var. A Number.....Sb1 uzerinde tanimlanmis A number var ve expired green carddaki A numberdan farkli bir numara. I90 formuna hangisini yazacagiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greengrass, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

@crazycells SB1 ile geri dönen green carti expired olup I90 formu doldururken karsilasilan kafa karistirici bir durum var. A Number.....Sb1 uzerinde tanimlanmis A number var ve expired green carddaki A numberdan farkli bir numara. I90 formuna hangisini yazacagiz.

Tarihi gecmis Green Card'in ustundeki A number'i kullanacaksiniz.

Bu A number ile I-90 formunuzu gonderin, SB-1'in ustundeki kayit numarasini hic belgelere yazmayin, isler karisabilir. Ama tabii ki SB-1'e ait tum belgeler her zaman elinizin altinda olsun, sadece sorarlarsa gosterin ve bu bilgileri verin. Sormadiklari surece eski bilgilerle islemlere devam edin.

• @crazycells Yanit icin tesekkurler.🙏👋

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @crazycells hiç basılmamış green cardım bu denli bende arayıştayım ne yapabilrim yada şöyle bir durumumda var benim green card dv1 vizesi ile ameriakaya giriş ypabilirmiyim

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kerem-Kırıcı, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

@crazycells hiç basılmamış green cardım bu denli bende arayıştayım ne yapabilrim yada şöyle bir durumumda var benim green card dv1 vizesi ile ameriakaya giriş ypabilirmiyim

Eger ustunden 1+ yil gectiyse artik vizenizi kullanamazsiniz.

Ne zaman ABD'ye vizeyle giris yaptiniz ve USCIS Immigrant Fee'yi ne zaman odediniz?

Eger tum islemleri gerceklestirdiyseniz suradan kartinizin basilmasini tekrar talep edebilirsiniz: https://egov.uscis.gov/e-request/Intro.do

ama kart size gelmez, ABD'deki adrese gonderilir, bilginize. Sizin ABD'ye girisiniz icin (1 yildan uzun suredir ABD disindasiniz diye tahmin ediyorum) SB-1 vizesi almaniz lazim. Bu basliktaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

• Merhabalar, süper bir forum burası keşke daha önce danışsaymışım size şuanki mağduriyetimi yaşamazdım büyük ihtimal.
    Biz 2018 talihlisiyiz ve 2018 yıl sonunda giriş yaptık ABD ye ancak kartlarımız postada kayboldu biz de geri dönmüştük artık hesapta arkadaşlarımız Tr'ye gelirken getirecekti ama hiç ulaşmadı ellerine. USCIS ile yazıştım size teslim edilmiş görünüyor sistemde I-90 başvurusu yapmalısınız yeniden çıkartmalısınız dediler. Ama gecmiş zaman nasıl oldu bilmiyorum ama sanırım bir şekilde aklımdan çıkmış vizemizle 1 yıl daha girebileceğimiz ve ben nasıl oraya gitmeden I-90 a başvurucam derken kaldı o iş kızımın sağlık sorunları benim iş nedeniyle yurtdışında gitme gerekliliğim derken kaldı ilgilenemedik. Şimdi tekrar başvurduk SB-1'e, mazeretlerimizi sıraladık randevu talebimiz kabul ettiklerini randevu almamız gerektiğini ileten bir mail aldık ancak alamıyoruz. Ne zaman request submitted a tıklasam sayfa orada kalıyor randevu sayfasına ilerleyecek bir buton çıkmıyor. Daha önce sizlere USCIS ıle yazışmak yerine sizlere danışsaydım 1 yıllık hakkımı kesin hatırlatırdınız ve giderdik. Şimdi de aynı ihmali yapmak istemedim ve sizlere sormak istedim. Herkese cevap verilen bu güzel forum için admine herkese teşekkürler gerçekten harika bir yardımlaşma var burada.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@didosh merhaba, öncelikle umarım şuan kızınızın sağlık durumu iyidir.
    mülakat tarihi alma talebinizi AIS sistemi üzerinden yapıyorsunuz değil mi?

• @gucarslan çok teşekkür ederim iyi iyi şükür bir zatürre durumu olmuştu o sene ama sonradan toparladık teşekkür ederim. Evet AIS sitemi üzerinden başvuruyu oluşturduğum yere giriyorum. Talep detayına girdiğim zaman talebimin altında bana gelen mailin bir kopyası olan yazıyı goruyorum "Your request for an appointment is approved. We are regularly making DS-117 appointment slots available on this website: https://ais.usvisa-info.com/ Please login to your account and proceed with scheduling an appointment." ..
    Ancak Mevcut durum talep gönderildi başlığının sağ tarafında yazan "Devam et" butonuna bastığımda karşıma çıkan seçenekler sadece Request submitted-Teslimat Adresini Güncelle-Başvuru Sahibi Ekle şeklinde. Konsolosluğu aradım telefonla randevu alayım dıye sayfanızda ılerleyemıyorum cıkmıyor dedı o da. Konsolosluga yazdım bir sistemsel sorun mu var diye. Hayır yok Request submitted ile denemeye devam edin dediler. Acaba sistemde randevu mu yok (ama ben talebı oluşturuken tarıh secmeme ızın vermıstı sabah aksam dıye gun aralıgı bıle sectırtmıstı) yoksa benle ılgılı bır sorun anlayamadım. Burada belkı yakın zamanda randevu alabılmıs bırı var mı merak ettım acıkcası genel bır durum mu bana mı ozel

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@didosh ilk olarka farklı bir browser (explorer / firefox) ile denemeniz.
    sonrasında ais üzerinden mülakata gidecek ve vize alacak herkesi sisteme eklemelisiniz. eğer
    herkesi ekleyip son aşamaya geldiğinizde yine aynı hatayı alıyorsanız farklı bir sorun olabilir. bunun için ais müşteri hizmetlerine mail atabilirsiniz, web sitesinde mail adresleri var.

şahsen ben tam olarak kaydı tamamlamadığınızı düşünüyorum.
    çünkü kaydı tamamlayıp son aşamaya gelseniz uygun randevu tarihi bulunamamıştır ibaresini görmeniz gerekir.

• @gucarslan Şimdi mesajınız üzerine denedim farklı browserdan da olmuyor.
    Ben görüştüm müşteri hizmetleriyle şu an açık slot yok dedıler hatta cevap aynen şu
    "Dear Applicant,
    There is nothing wrong with your account. However, there are no appointment slots available at the moment. Once IV Unit releases new slots you will be able to see the calendar and can schedule appointment. Please check your account randomly by clicking "request submitted" and select Ankara to see the calendar to schedule.
    Thank you for your patience,
    The Contact Center"

O yüzden sordum aslında yakın geçmişte SB1 için randevu almış birileri var mı diye. SB1 in randevusu sınırlı sayıda mı veriliyor anlayamadım. Yani ben de dediğiniz gibi uygun randevu tarihi bulunamamıştır gibi bir şey beklerdim. Acaba talebimi kabul ettiler ama ilerlemeye açmayı mı unuttular onu anlamaya calısıyorum ama sacma sorular da soruyor olabilirim kusura bakmayın lütfen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@didosh eğer herhangi bir sorun olmadığını söylüyorlarsa o zaman sürekli denemeye devam edin. mülakatlar zaten oldukça kısıtlı şu aralar, sadece SB1 için değil, hepsi için..
    ilk açılan bol slotu bulmanız çok önemli, bu yüzden sürekli denemeye devam edin.

• @gucarslan anladım o zaman denemeye devam :)) Çok teşekkürler vaktiniz ayırıp yazdığınız cevaplarınız için. Sağlıkla kalın. Sevgiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@didosh, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

@gucarslan Şimdi mesajınız üzerine denedim farklı browserdan da olmuyor.
    Ben görüştüm müşteri hizmetleriyle şu an açık slot yok dedıler hatta cevap aynen şu
    "Dear Applicant,
    There is nothing wrong with your account. However, there are no appointment slots available at the moment. Once IV Unit releases new slots you will be able to see the calendar and can schedule appointment. Please check your account randomly by clicking "request submitted" and select Ankara to see the calendar to schedule.
    Thank you for your patience,
    The Contact Center"

O yüzden sordum aslında yakın geçmişte SB1 için randevu almış birileri var mı diye. SB1 in randevusu sınırlı sayıda mı veriliyor anlayamadım. Yani ben de dediğiniz gibi uygun randevu tarihi bulunamamıştır gibi bir şey beklerdim. Acaba talebimi kabul ettiler ama ilerlemeye açmayı mı unuttular onu anlamaya calısıyorum ama sacma sorular da soruyor olabilirim kusura bakmayın lütfen

Evet, gocmen olmayan vizelerin aksine gocmen vizeler dosya sayisina gore aciliyor, merak etmeyin yakinda yeni tarihler acilacaktir... genelde bu tur dosyalarda mulakat icin birkac aydan fazla beklemiyorsunuz 👍

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |