Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• iyi günler babam elçilik çalışanı 20 yıl dolduğu için green card hakkını aldı ve bu yaz gidiyorlar. ama malesef ben 21 yaşın üstünde olduğum için faydalanamadım. benimde ailemle gitme şansın yada oradan beni oraya aldırabilecek bir prosedür var mıdır ? en kısa sürede.
    F1 vizesine başvurdum dil okuluna kayıt yaptırarak ama ailemin gideceğini bildikleri için sanırım geri dönmeyeceğimi düşündüler ve vermediler.
    Bu konuda bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    25 yaşındayım bekarım geçen sene üniden mezun oldum.

• @14batu Aile yoluyla Green Card. içinde söyledi:

iyi günler babam elçilik çalışanı 20 yıl dolduğu için green card hakkını aldı ve bu yaz gidiyorlar. ama malesef ben 21 yaşın üstünde olduğum için faydalanamadım. benimde ailemle gitme şansın yada oradan beni oraya aldırabilecek bir prosedür var mıdır ? en kısa sürede.
    F1 vizesine başvurdum dil okuluna kayıt yaptırarak ama ailemin gideceğini bildikleri için sanırım geri dönmeyeceğimi düşündüler ve vermediler.

20 yıllık elçilik çalışanının çocuğuna vermemeleri gerçekten enteresan yahu hakikaten şans mıdır nedir anlamadım gitti

• Bizde olsa , vatandaşlık verirler 🙂 , bol şanslar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@14batu SE vize reddinden sonra ABD'ye gitme yollari içinde söyledi:

iyi günler babam elçilik çalışanı 20 yıl dolduğu için green card hakkını aldı ve bu yaz gidiyorlar. ama malesef ben 21 yaşın üstünde olduğum için faydalanamadım. benimde ailemle gitme şansın yada oradan beni oraya aldırabilecek bir prosedür var mıdır ? en kısa sürede.

Yurtdisinda ABD hukumeti icin 15 yil calisanlar genelde Green Card'a basvurma hakkina sahip oluyor ama pozisyona gore veya ulkeye gore 20 yil da olabilir.
    Babaniz SE1 basvurusu yapmis... SE2 basvuru yapanin esine, SE3 ise basvuru yapanin evlenmemis ve 21 yasindan kucuk cocuklarina verilebilir. Fakat maalesef 21 yas ustu cocuklar bu basvurudan yararlanamiyor.

Butun aileniz ABD'de iken, gocmen olmayan vize basvurunuzun kabul olmasi oldukca zor. Turkiye'ye geri doneceginize ikna olmalari icin ancak evli ve cocuklu vs. olmaniz gerekir kanimca. Eger mesleki yeterliliginiz varsa ve is bulabilirseniz, H1B ve L gibi dual intent yani hem gocmen hem de gocmen olmayan niyetle kullanilabilecek vizelere basvuru yapabilirsiniz.

Aksi takdirde su konudaki gocmenlik yollarini incelemelisiniz, su an sizin durumunuza uygun kategori F2B:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• @crazycells yani yasa dışıda kalmayacağım ailemin gitmesinden bende faydalanayım bari dil öğrenmek olsun deneyim olsun ama ne yazıkki buna ikna etmek oldukça zor

• @nevermore doğru söylüyorsunuz teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@14batu SE vize reddinden sonra ABD'ye gitme yollari içinde söyledi:

@crazycells yani yasa dışıda kalmayacağım ailemin gitmesinden bende faydalanayım bari dil öğrenmek olsun deneyim olsun ama ne yazıkki buna ikna etmek oldukça zor

Sizi anliyorum, maalesef TR'e geri donmenize inandirmak zor olacak. Bu arada yukaridaki tavsiyelere bir tane daha ekliyorum...

Eger master/doktora egitimi icin F1 vizesi basvurusu yaparsaniz, o durumda konsolosun gozunde daha farkli durabilir basvurunuz. Rastgele bir yer yerine, iyi -yani bilinen bir universitede- bir programa kabul almak, vize onayi sansini arttirir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |