Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@neimiwa elbette. herhangi bir konsolosluk görevlisi dosyanızı incelemek için giriş yaptığında bu sisteme update olarak yansır. yani orada update almış olması, sürecin bittiği anlamına gelmez. hatta sizin atacağınız her mail sonrası sistemde bir update görebilirsiniz. çünkü görevli, mailinizi incelerken sisteme girer ve dosyanıza bakar.

kısaca, yaşadığınız bu süreç çok ama çok normal.
    orada update gördünüz diye, süreciniz bitti olarak algılamayın.

• herkese merhabalar
    nette gezerken forma denk geldim verdiniz bilgiler için teşekkürler
    3 haziranda vize görüşmesine gittik 2 arkadaş konsolosluktaki görevli vizeniz onaylandı dedi arkadaşımın pasaportu 4 gün içeresinde ptt ye geldi
    benim 14 gün geçmesine rağmen henüz gelmedi. sistemden batkımızda idari işlem yazıyor
    ama konsolosluk görüşmesinde bana kağıt verilmedi mail bilgilendirmesi gelmedi yada eksik evrak ta istenilmedi sistemden baktığımda oluşturulan vaka 2 haziran güncelleme ise 3 haziran görüşme günü yazıyor
    bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olur sanız sevinirim

• @murat-avcı konsoluslugun kendi yürüttüğü idari işlem olabilir kısa süreceğini düşündüklerin den pasaportunuzu gondermemislerdir
    Surec tamamlandiginda mutlaka dönüş yapacaklardır.

• @thunder_74 bklemek çok sıkıntılı bi süreç
    teşekkürler

• @murat-avcı isterseniz pazartesi eposta yazın iki üç gün içerisinde cevap verirler durumunuzla ilgili.

• Herkese merhaba, Benim de ailem yıllarca yurtdışında yaşadığı ve çoğu ülkelere gerek iş için gerek tatil için gitmelerine rağmen 15 Nisan 2022'de Ap sürecine kaldılar. 221g isminde formu doldurup e-mail attık ve hala cevap bekliyoruz. Ceac sayfasında durumları hala ret edildi gözüküyor. Bir gelişme olduğunda bilgi vereceğim.
    Herkese şimdiden bizde dahil, güzel haberler dilerim.

• @gucarslan DV sureci AP-dan cikilma grup sheklindemi geliyor ? ds5535 en fazla ne kadar sure bilir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Azer-Huseynov sorunuzu tam anlamadım ama dv sürecinde AP dosyaları genelde 30 eylül'e kadar bitirilir, konsolosluk bu konuda dikkatli davranıyor genelde.

30 eylül sonrası AP süreci halen bitmediyse zaten hiçbir anlamı yok, mali yıl bitmiş oluyor.

• AP'de güncelleme olunca bunu ABD elçiliği mi yoksa ABD'deki kurumlar mı yapıyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SUV2019 bu tamamen AP dosyanızın nerede olduğu ile alakalı aslında.
    bazı AP dosyaları konsolosluk bünyesinde incelenir ve tamamlanır. bazıları ise (name & security check) abd'deki kurumlara (FBI & USCIS & NIV) devredilir ve orada işlem gördüğünde ceac'a update olarak yansır.

şunu biliyoruz ki, konsolosluk bünyesinde işlem gören AP dosyalarının süreci hızlı, geri kalan dosyaların süreçleri ise ne yazık ki uzun sürer.

ayrıca DV gibi zaman sınırı olan dosyaların AP işlemleri genellikle (%90) 30 eylül'e kadar tamamlanır, kalan dosyalar ise (göçmen ve göçmen olmayan) dosyaların AP süreçleri daha uzun sürer.

• @gucarslan Teşekkürler, çok aydınlatıcı oldu.

• @Ozan-Demir Ben bugün aldım güncelleme 22 Haziran olarak değişti tarih.

• @rashcarter Benim de 22 Haziran oldu. Umarım güzel haberler yakındır.

• Bizde de 22si itibariyle güncelleme oldu

• Benimde bügün oldu 23 haziran

• @neimiwa Merhaba öncelikle süreciniz hayırlı olsun. Konsolosluğa sordum demişsiniz, görüşmeyi hangi numaradan yaptınız acaba?

• @SUV2019 ben 10. Ayı da bitirdim

• @miraclepuff Ben şöyle düşünüyorum, 30 eylüle kadar greencard AP'lere yoğunlaşacaklar, çünkü mali yılın sonu. Sonra da diğer AP vize süreçlerine yoğunlaşırlar bence. Yani 3 ay sonra mutlu haberlerimiz gelmeye başlar.

• @miraclepuff Hiç güncelleme aldınız mı?

• @SUV2019 Selamlar. Bugün ready olarak güncellenmiş durum. Umarım yakında sonuç gelir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |