Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@charon ne alakası var ya... Afgan göçmen ile tursit vizesinin... biz de gideceğiz turist vizesi ile ama orada statü değiştireceğiz... bilip bilmeden konuşmayın... ayrıca suçlayıcı ya da aşağılayıcı şekilde hiç konuşmayın... Ben de sizin söylediklerinize sizin üslubunuz ile cevap veririm buradan ama yakışmaz... lütfen bilginiz olmadan fikir yürütmeyin... burası birçok kişinin bilgi edindiği bir mecra...

Bende gördüm ama cevap verme gereği duymadım. Ben hiç bir yerde kaçak göçek yaşayalım demedim zaten öyle bir fikrim olsa onlarca kişiye açık olduğu bir yerde neden yazayım? Takmayın bence böyle kişilere cevap vermek sadece zaman kaybı.

• ⭐⭐⭐⭐

@yenihayaletadam vallahi ben cevabımı veririm çünkü sonra bu tipler başımıza çıkıyorlar biz sustukça.

• ⭐⭐⭐

@erdemcc böyle orjinal planları seviyorlar. Ordaki motorsiklet etkinliği ile ilgili her konuyu araştırın hakim olduğunuzu hissederseler bu hobiniz/tutkunuz onlara etkileyici gelebilir bence vize alırsınız, formda yazdıklarınız ve mülakat esnasındaki söylemler eşleşmeli bunu lütfen unutmayın:)

• ⭐⭐⭐

@erdemcc bu arada mülakatınıza daha var, o süre içinde avrupadaki bi motor festivali varsa onun için bi schengen denerseniz bal kaymak olur amerika senaryonuzu çok daha desteklemiş olursunuz

• ⭐⭐⭐

Ahaha bize afgan diyen sanki beyaz amerikalı, dinime küfreden müslüman olsa..
    yardımlaşacaksınız yardımlaşın yoksa buraları germeyin @charon gemide çalışıyorken yük yüklenene kadar limanda beklemekte amerikayı keşfetmek değil, daha önceki yorumlarınıza istinaden bilmişlik yapmaya gerek yok

• @LordBolton alakası çok. hemen anlatayım.
    abd vizelerinde intent denilen birşey vardir. Yani niyet.
    turist vizesine başvurduğunuzda vize memuruna ya siz verin, ben oraya gideyim, statü değiştirip kalayım diyemezsiniz. yani dersiniz de boşuna 160 dolar vermiş olursunuz.
    turist vizesinde ülkenize geri döneceğinizi taahhüt ediyorsunuz, orada statü değiştirip kalmayı değil. Hatta b1'i f1'e çevirmek istediğinizde uscis'a mektup yazmanız gerekiyor neden çevirmek istediğinizle alakalı.

Yazan arkadaş turist vizesiyle gidip kaçak kalmayı ima etmiş gibi geldi bana. Bu durumda evet, afgan multeci gibi hiçbir hakkı olmaz.

neden böyle bir ima oldu? çünkü niyetten dolayı(yukarda açıkladım).

Üslubum gayet normal bu arada. Lafı gevelemeden direk konuşurum genelde.

• @ahsenaydgdu o dediğiniz gemiler olmasa aç kalırsınız söyleyeyim. Hani gemicileri aşağılamışsınız ya, ondan söyleyeyim dedim.
    ayrica yük gemisinde çalışmıyorum. ABD'nin en büyük mücevher üreticisi olan şirkette yöneticiyim.

bunun dışında kime afgan mülteci dediğimi yazarmısınız? Çok merak ediyorum nerede yazmışım bunu.

• Şu tarihleri öne çekseler bi değişiklik olsun artık bıhhtıh yaa..🥹

• Randevu tarihini öne almayı başaramiyorum yardımcı olurmusunuz

• @toprak-karşıyakalı çünkü açık tarih yok hocam 🙂 siz dahil kimse alamıyor öne.

• Yasaklı

Şuan en erken mülakat ne zamana veriliyor.
    Bilgisi olan var mı?

• @Ping-PONG july 12, 2023

• @thunder_74, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ping-PONG july 12, 2023

2022 Ocak'ta başvuru yaptığımızda 2023 Temmuz ayına veriyordu. Otomatik 2022 Haziran'a çekildi. 6 ay geçmesine rağmen hala 2023 Temmuz olması bence iyi.

Yanlış anlaşılma olmasın 1 sene sonrasına verilen randevunun uzun olduğunu biliyorum. 6 ay önce de 2023 Temmuz diyordu şimdi de 2023 Temmuz bu sürenin iyi olmasından bahsediyorum.

• Şubatta başvurduk biz ekime çektik ve hala bekliyoruz. Gerçekten aylardır erkene randevu çekmek için sürekli sisteme gece gündüz girmekten bıktık ama bir umut hala bekliyoruz

• @almene bizde aylardır idari işlem tamamlandı mı diye bakmaktan 🙂 bu iş tamamen sabır odaklı

• @Ozan-Demir kesinlikle😕

• @almene Randevu aldınız iş bitti diye düşünmeyin. Sonra vize alması ve sonra da idari işlemden çıkması var. Şu anda bugünlerde çoğu kisiyi idari işleme alıyorlar. Ben de 8 aydır bu idari işlemin bitmesini bekliyorum.

• ⭐⭐⭐

@charon gemicileri aşağılamadım, kaptan arkadaşımdan biliyorum liman ve çevresinde olabildikleri için, yenihayaletadam nickli kişiye dediğiniz “ afgan göçmen gibi hiçbir hakkınız olmadan yaşamak istiyorsanız buyrun gidin kaçak” cümlenize istinaden giden yada gitme ümidiyle ayakta duran kitleye hakarettir bu afgan benzetmesi, biz onlar gibi kamyonda sınıra gelip duvarları aşıp koşa koşa ahlaksızlığa röntgene gitmiyoruz, hepimizin cebinde parası ve türkiyede iyi bi statusu var.

• ⭐⭐⭐

@almene aynı şekilde bizde şubatta başvurduk ekim 2023 ten eylül 2022 ye geldik ama o günden beri eylül 2022 öncesini hiç açık görmedim. Duymadım da.. böyle gidicek heralde

• @SUV2019 idari işlemdeki durumu göre biliyormuyuz yana nerden baka biliyoruz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |