Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Emre-Kurtulmuş Evet şimdi kontrol ettim, nüfus kaydının alt kısmında boşanma bilgisi not olarak var.

• @gucarslan Eksik olmayın, sağolun.

• @gucarslan Eksik olmayın, sağolun.

• @gucarslan bilmiyorum

• DS 260 formunda bulunan Present Work/Education bölümünde mevcut işyeri bilgilerini girdikten sonraki "Does this job require at least 2 years of training or experience?" sorusunda tam olarak ne kastediliyor? Şuan yapmış olduğumuz işler Mühendislik ve Üniversitede Araştırma Görevliliği.

• ⭐⭐⭐

@nazli2856 vukuatlı nüfus örneğinizden kontrol edip yazarsanız ona göre size bir çözüm yolu sunulabilir ama bilmiyorum dediğiniz noktada sorununuz havada kalacak şekilde kapanmış olur. E-devlete giriş yaparak nüfus örneğini açıp bakabilirsiniz

• @gucarslan gecen yil ds 260 formunu ilk gonderenler mulakata cagrildi ise ve bu sene de ayni sekilde olursa, CN nin dusuk veya buyuk olmasi birsey ifade eder mi? Sizden ricam daha anlasilir bir sekilde anlatirmisiniz? Tesekkurler simdiden

• Yasaklı

@bogazici bence geçen seneki sistemi aynen kullanırsa ds-260 en önce gönderileri CN numaralarına bakmaksızın sıradan çağırabilir. 8,9,10,11,12 mayıs ve sonraki ds-260 gönderenleri belli bir takvime göre çağırabilir...

• @kuzey
    Benim durumumun aynisi
    Problem olmaz bende o sekilde vize mulakatina girdim ve vizeyi aldim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bbg21 burada kastedilen daha çok sertifikalı işler (sağlık sektörü özellikle) aslında. siz NO diyebilirsiniz.

• Merhabalar,
    Bu forumu bugün keşfettim. Henüz hiç bir işlem de yapmış değilim. İlk önce imzama en azından case number eklemem gerektiğini öğrendim ve ekledim:)
    Yılın belli zamanlarını Amerika'da turist vizesi ile geçiriyorum. Mülakat için Ankara yerine orayı seçsem daha mı avantajlı olurum mülakat tarihi alabilmek için?
    Forumu bolca okuyorum, emeği geçen herkese çok teşekkürler.
    Bana genel bir bilgi verebilirseniz sevinirim, çok mu geç kaldım, neler yapmalıyım bu saatten sonra?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bogazici ilk olarak bu kuralın bu şekilde devam edip etmeyeceği belli değil.
    kaldı ki önemli olan bültende cut-off olmak. diyelim ki ilk bültende CN1 ~ CN2500 cutoff içinde oldu. dağıtılan mülakatlar normalde CN1,-2-3-4-5-.. şeklinde dağıtılması gerekir, elbette DS260 submit etmiş olanlar arasında. ama geçen sene CN53 beklerken, CN1300 mülakat aldı, çünkü daha erken submit ettiği için. sonrasında CN53 de aldı tabi.. sadece biraz daha geç tarihte.

şunu unutmayın, bültende cut-off içinde olmayan hiçbir cn mülakat alamaz. bu yüzden cn'nin her şekilde önemli var. sadece bu sene saçma bir uygulama yüzünden şuan böyle oldu.. devam eder mi bilinmez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emekliyesilkart merhaba, öncelikle tebrikler.
    sürecinizi abd'de devam etmek istiyorsanız bu işlem AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak işlemidir. ancak, turist vizesi ile abd'ye girip göçmen vize işlemi yapmak sahip olduğunuz vizeyi amacı dışında kullanmaktır ve risk içerir. yapanlar elbette var ama eğer bunu yapacaksanız DS260 doldurmadan ABD'ye girip o şekilde sürecinize devam etmenizi tavsiye ederim.

ayrıca AOS'a başlamak için cn'nizin bültende cut-off içinde olması gerek.
    baktığım kadarıyla cn'niz oldukça yüksek, bu yüzden geçmiş yılların bültenlerine bakın ve planınızı ona göre yapın.

sürecinizde bol şans diliyorum.

• ⭐⭐⭐

Merhaba,
    Öncelikle cevap veren admin arkadaşlara çok teşekkür ederim, gerçekten harika işler yapıyorsunuz, saygı ile takdir ediyorum.

Yine kendimce meşhur olan sorum 😊 ben 3 yıllık lise mezunuyum bilindiği üzere 😊, yüksek okul terkim. Sizlerin tavsiyesi üzerine ( @gucarslan @EzgiLera ) terk ettiğim okuldan kapalı zarf transkript aldım. Ayrıca diploma arkasında da okul imza kaşesi mevcut. Ayrıca liselerin 4 yıllık olduğuna dair haber siteleri çıktıları ve resmi yazıyı da çıkarttım.

Asıl mevzu şu ben gc sonuçları açıklanmadan önce üniversite sınavına başvurdum bu cumartesi sınav var iki yıllık bir bölüm yazacağım aöf. Okula kayıt yaptırsam daha mı garanti olur olay, ayrıca mülakat aldıktan sonra formu açtırıp bu bilgileri eklemeli miyim ? Ya da sınava girip ama hiç okula kayıt yaptırmadan mı sürece devam etsem bilemedim.

Bunları forumda yazıyorum ki, ileriki süreçlerde aynı durumları yaşayanlar olursa faydalansın.

Çok teşekkür ederim.

Saygılar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkan-Gürsoy merhaba. tavsiyem eğer aöf'ye kayıt olma imkanınız varsa kesinlikle olun. bu bilgiler için formu güncellemenize gerek yok, mülakat zamanı gerekli öğrenci belgesini temin edip mülakata katılabilirsiniz.

her zaman söylüyorum, dv sürecinde hayatınızdaki hiçbir şeyi ertelemeyin.
    başka ülke göçmenliği, eğitim, evlilik, çocuk, iş vb konuları her zaman normal sürecindeymiş gibi yaşayın.
    unutmayın ki çekilişi kazanmış olmanız, vize alacağınız anlamına gelmez.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Erkan-Gürsoy merhaba. tavsiyem eğer aöf'ye kayıt olma imkanınız varsa kesinlikle olun. bu bilgiler için formu güncellemenize gerek yok, mülakat zamanı gerekli öğrenci belgesini temin edip mülakata katılabilirsiniz.

her zaman söylüyorum, dv sürecinde hayatınızdaki hiçbir şeyi ertelemeyin.
    başka ülke göçmenliği, eğitim, evlilik, çocuk, iş vb konuları her zaman normal sürecindeymiş gibi yaşayın.
    unutmayın ki çekilişi kazanmış olmanız, vize alacağınız anlamına gelmez.

Teşekkür ederim değerli cevabanız için.

• @gucarslan Ben de cevabınız için çok teşekkür ederim.
    Amerika'ya kışa doğru gitmeyi düşünüyorum ve ds260 sanırım eylül sonuna kadar gönderilmiş olmalı, o yüzden pek uygun görünmüyor sanırım benim için.
    Bülteni de yanlış değerlendirmiyorsam, pek 30 binlere kadar gelmemiş anlaşılan, bu seneki durumu bilemeyiz ama şansım epey düşük gibi geldi bana.
    Bu sene ds260 gönderme sırası mı yoksa normal CN e göre mi bir sıra olacak belli oldu mu acaba?
    Saygılar

• @bogazici @fener18 dediği gibi değil o süreç .öncelik gene case number da.yani gucarslan dediği gibi önce case no current olmus mesela 0-2000 arası .bunların içinden da önce submit edenler mualakata daha önce alınmış ama mesela 20000 de 9Mayıs etti.1000 15 Mayıs submit etti kalkıp 20000 olan önce submit etti diye önce mülakat almıyor zira daha 20000 current olmamissa.ve gün bazlı değil ay bazlı önemli imiş submit etme.benim önceki yorumlardan anladığım bilgielr boyleydi

• Yasaklı

@cerkezkizi09 3000 deki mülakat alamamış 16000 deki almış burda farklı bir süreç yürümüş herşey Case Number odaklı yürümüyor onu demek istiyorum. KCC istese bu sene 1 den değil 35000 den başlayıp geri bile gelebilir kim ne diyebilir ki?

• Çok fena kafa karışıklığı yapıyorsunuz. Durum aslında iki madde ile basitleştirilebilir.

İlk madde: Henüz bültenler cut-off olmadan ve mülakat tarihleri açıklanmaya başlamadan bunu asla öğrenemeyeceğiz. Onun için kafa karıştırmaya gerek yok.

İkinci madde: Bu biraz uzun anladığımız kadarıyla anlatayım;

Mülakat tarihleri geçen yılda yani DV-2022 sürecinde Submit tarihine göre verilmiş. Ama bunun da bir sıralaması var. Atıyorum CN2XXX diyelim. Mayıs ayında submit etmişse ve bültende CN1-CN2500 arası cut-off olmuşsa, CN2XXX ilk mülakat alacaklar arasında yer alıyor. CN1XX Mayıs'ta değil de Haziran'da DS-260 Submit ettiyse, geç kalmış sayılıyor ve 1-2 ay sonrasında mülakat alıyor.

Sizin verdiğiniz örneklerdeki CN3000, Submiti Eylül ayında yaptıysa, Eylül ayına kadar açıklanan ve ondan önce Submit yapan tüm CN'leri beklemek zorunda kalıyor.

Bu da tahmin edersiniz ki çok büyük bir sıralama sayısı oluyor. 16000 olanın almış olmasının sebebi bu.

Eğer Mayıs ayında submit yaptıysanız endişeye gerek yok. Düşük CN olanlar hem konsolosluk tarafında hem de kendilerinden kaynaklanan bir sorun olmadığı sürece mülakatlarını alıp vizelerine sahip olabilecek. Yüksek CN sayısında olanlar da mecburen süreci takip etmek zorunda. Ama daha önce sayın @gucarslan da söylemişti, EU bölgesinde vize alamayan çok az CN var. DV-2022 bir istisna, ne yapıldığı belli olmayan saçma sapan bir yıl olmuş. Tek ümidimiz her şeyin standart şekilde devam etmesi.

Sevgiler, saygılar...

@fener18 @cerkezkizi09

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |