Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @AE123 Teşekkürler. İlk olarak 1 Temmuz 2021 de submit ettim joint sponsor belgeleri ile beraber.

31 Ağustos’ta Joint Sponsor ve eşinin Evidence of Income’ını istediler. Sadece joint sponsorun paystubu ve eşinin W2 sunu yükledik. Hata etmişiz. Aslında JS un fazla vakti olmadığından her dökümanı çekinerek istedim maalesef, elimde tüm dökümanlar olsa yükleyecektim ama teker teker alabildim. Kendisi bunlar yeterli her şey bunların içinde dedi ben de ısrar edemedim.

1 Aralık 2021 de yeniden incelendi, JS’un eşinin evidence of income’ını tekrar istediler. NVC yi aradım ondan da paystub istiyorlarmış, halbuki bunlar officerın gerekli gördüğünde istediği dökümanlar. Mecbur tekrar yükledik.

10 Mart 2022 de tekrar incelediler. JS un kendisinin tüm W2/1099 larını yükleyin dediler. JS bunların hepsi zaten tax return un içinde var, boşa uğraştırıyorlar seni demeye başladı ama ayrı bir döküman olarak yüklemeliydik bunun ben farkındaydım. Bu arada kendisi yer yıl vergi beyanını yıl sonuna doğru yaptığından (her yıl extension yapıyor) ve 2021 vergi dönemine girdiğimizden 2021 tax returnunu yükleyemedik. Ben de daha fazla sorun çıkmasın, hem de JS u uğraştırmayayım diye başka bir arkadaşım ve eşinin belgelerini yüklemeye karar verdim.

22 Martta JS yu değiştirmek istediğimize dair bir statement yükleyerek onların belgelerini yüklemeye başladık. 27 Martta tamamladık. Bu sefer W2/1099 2019/2020 tax transcript, 2021 tax return, vs ne varsa yükledik. Sonrasında yeniden uzamasını istemediğim için kafama takıldı, eşim Türkiye’de çalıştığı ve 12 bin dolar altında kazandığı için vergi beyanı yapması gerekmiyor, bu yüzden 1 Haziran’da da eşimin 2021 için de vergi beyanı yapmadığına dair bir statement ve JS un 2021 tax transcriptini de yükledik.

Şu anda beklemedeyim bugün yarın bir gelişme olur diye ümit ediyorum. İnşallah bu sefer her şey tamamlanır, beni çok yıprattı NVC aşamasının bu kadar uzaması.

Inşallah birilerine faydası dokunur.

Bu arada ilk JS’un hane gelirleri yıllık 300k doların üzerindeydi, ona rağmen bu belgeleri istediler. Şaşırtıcı gerçekten.

• @drserdar , ciddi talihsizlik ve şansızlık olmuş. Petitioner malesef TR'de olduğunda ve joint sponsor kullanma durumu olduğunda benzer durumlar olabiliyor, umarım en kısa sürede onay alıp sürecinizi tamamlarsınız.

• @AE123 Umarım. Teşekkürler 🙂

• @drserdar Biz de şaşırdık 3 ayı gözden çıkarmıştık. Fakat sanırım onların hatası oldu veya sistemde bir hata vardı çünkü 2.kez istedikleri evrak vardı sistemde, nvc'ye ulaşamadığımız için yükledik bir kaç güne onaylandı

• @fyztrl, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@cokbekledik86 yüklü olan evrakları istemişlerdi sponsorla ilgili daha sonra ulaşmaya çalıştık fakat numarasını kaldırmışlar bizde tekrar yükledik sisteme bir kaç gün sonra onaylanmıştı, tekrar bir 3 ay daha bekleriz diye düşünmüştük ama bir hafta içinde onaylandı tam bir hafta sonra da randevu günü belli oldu

Hayırlı olsun.

• @MYusuf teşekkürler, bekleyen herkesin onaylanır inşallah kısa zamanda 🙏🏻

• NVC'nin 2 hatta 3 sefer eksik evrak istemesi gozumu korkutmaya basladi. Bu sebeple 1 2 sorum var.

USCIS asamasinda formlarin cogunu dijital olarak doldurup imzalamistim ve problem olmamisti. NVC asamasinda da Joint Sponsor dahil cogu evragi dijital olarak imzalayip gonderdik. Bu sekilde yukledigi icin problem yasayan ya da yasamayan var mi?

Tesekkurler

• @t34 Diğer Birçok grupta bu şekilde çıktı almadan dijital olarak imzalayıp gönderen kişileri okudum ve genelde dökümanları kabul edilmemiş. Daha birkaç gün önce sırf bu yüzden I-864 ü yeniden submit etmek durumunda kalan biriyle konuştuk. Umarım siz sıkıntı yaşamazsınız ama ben 3 kere rfe aldığımdan olsa gerek, fazla vakit geçmeden ıslak imzayla imzalayıp taratır yeniden submit ederdim herhalde.

• @t34, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

NVC'nin 2 hatta 3 sefer eksik evrak istemesi gozumu korkutmaya basladi. Bu sebeple 1 2 sorum var.

USCIS asamasinda formlarin cogunu dijital olarak doldurup imzalamistim ve problem olmamisti. NVC asamasinda da Joint Sponsor dahil cogu evragi dijital olarak imzalayip gonderdik. Bu sekilde yukledigi icin problem yasayan ya da yasamayan var mi?

Tesekkurler

Merhaba.
    Sizin dosyanız için bu hafta veya gelecek hafta sıra gelebilir. Gördüğüm kadarıyla başvurudan ortalama 10 hafta sonra sıra geliyor.

• @drserdar
    Merhaba.
    Yaşadığınız talihsizliklere üzüldüm. Fakat vardır bir hayır. Ben gerçekten buna inanıyorum. Bundan sonra sorun yaşamadan hepimizin süreci hayırlısıyla tamamlanır inşAllah.

• @MYusuf İnşallah, teşekkür ederim 🙂

• @drserdar Tesekkurler. Bir an once islak imzali versiyonunu yukleyecegim.

• @MYusuf Evet, ins eksik evrak durumuna dusmeyiz.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• Merhaba benim 215 gündür case was receipt… olarak bekliyordum 2 gün önce durum güncellendi ve Case Is Being Actively Reviewed By USCIS yazıyor. Tahmini kaç günde onaylanır acaba?

• @ipek1907 benim o yazıdan 2-3 gün sonra onayım gelmişti umarım sizede öyle olur

• @ipek1907 banada 1 ay icinde gelmisti. Bol sans!

• Merhaba, DS260 yenilemeyle ilgili bilgisi olan var mı? Doktor randevusu alırken 6aydan fazlaysa yenileyin diyor, kastettiği onaydan sonraki 6ay mı önceki mi bilgisi olan yardımcı olabilir mi lütfen?

• Merhaba , bugün mülakatımız vardı, saat 08:00 elçilikteydik, bizden istenilen belgeler evlilik cüzdanı Aslı, fotoğraf, boşanma evrağı Aslı eşimin ve benim, nüfus kayıt örneği, arşivli adli sicil kaydı, fotoğraflar ve whatsap yazışmaları…evrakları alan kişi hangi tarihte evlenmiştiniz diye sordu , Türkçe İngilizce olarakmı görüşme seçeceği sundu, sonra beklemeye başardık 10 dk sonra çağrıldık, yemin etmemiz istendi, parmak izi alındı, eşinizle nerde nasıl tanıştınız, eşiniz ne iş yapıyor, eşiniz nerede yaşıyor, daha önce ABD gittinizmi,başka ülkede yaşadınızmı… sorular sadece bunlardı.. kızıma hiçbirşey sorulmadı sadece parmak izi alındı…..herşey çok iyi görünüyor dedi ve sonra tebrikler dedi…🙏🙏🙏 sadece 40 dk sürdü tüm işlemler….bekleyen herkese başarılar dilerim, sürecin bittiğine inanamıyorum 😍

Benzer Başlıklar

• 2934
  • 9
  • 121
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |