Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan teşekkür ederim, güzel yorumlarınız için 👏

• Bu ileti silindi!

• @gürkan01 şuan bu durumu kimse bilemez bunu zaman gösterecek sabırla beklemenizi tavsiye ederim.

• @gucarslan bu excel formdaki UD1 UD2 bunlar ne demek acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cancan bulunduğu region'a bağlı.
    AF bölgesinde bu cn'ler oldukça normal ve mülakat alan cnlerdir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yavuz-A bu gruba nereden dahil olduğunuzu gösteriyor aslında bir nevi de güvenlik amaçlı kullanıyoruz. telegram, kullanıcılarına bir user ID veriyor. biz de telegram grubuna talihli olmayan ve danışmanlık şirketlerini almamak için bu tedbiri kullanıyoruz. sürecinizle alakalı bir konu değil yani sadece önlem amaçlı.

• Merhaba arkadaşlar biz ailece green karta baş vurduk ilk defa çok şükür eşime çıktı şimdi ds260 formu doldurduk yalnız 20 yaşındaki oğlum ds 260 formu için ona doldurmamızı istemiyor ben gitmem diyor şimdi baş vururken 3 çocuk diye hepsine doldurmuştuk şimdi ds260 formu 1 çocuk eksik doldurduk konsolos bize sıkıntı çıkarır mı cvp veren arkadaşa şimdiden çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Robolox-Oyunda merhaba. ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    siz ve eşiniz kendi formunuzda çocuklarınızı belirtmelisiniz. eğer o çocuğunuz sizinle birlikte abd'ye gelmeyecekse, "sizinle birlikte abd'ye göç edecek mi?" sorusuna o çocuğunuz için "NO" seçebilirsiniz.
    çocuğunuz için DS260 doldurmamanız, mülakatta size sorun olmaz.

• @gucarslan bilgi için çok teşekkür ederim 😊

• Herkes birbirine soruyor, bana sıra gelir mi, bana sıra gelir mi? Bu resimde Ankara EU için yıllara göre verilen mülakatlar cn bazında var. İlgili site ise burada https://savediversityvisa.org/2015to2022allusconsulatescomparison/ 2023 de hangi sırayla nasıl gideceği belli değil. Ancak sıra ya cn sırasına göre yada 2022 deki gibi aylık submit sırasına göre gidecek. Aylık kastım şu önce Mayıs Submitliler(bunlar önce 1000-3000, sonra 3000-5000... yani sırayla 1000 lik gruplar halinde), ardından muhtemelen haziran, temmuz... submitlilere mülakat verilecek. Bana göre Mayıs submitlilerin tamamına mülakat verildiği zaman, tablodaki değerler hemen hemen yakalanmış olacak. Bu şu anlama geliyor muhtemelen mayıs submitliler toplamı excel listenizde kayıtlı olmayanlar dahil 2023'de 600-700 kişiyi bulacak...
    bb.png

• @Robolox-Oyunda yaşı daha küçük arkadaşlarından ayrılmak istemiyordur bence ikna etmeyi denemelisiniz çünkü daha sonrasında aile için başvuru yapmak hem çok masraflı hemde yıllar süren bir süreç diye biliyorum

• @gucarslan bende buna benzer soru soracaktim ama biraz farklı.bizde hem dolar hem altın Var mesela.dolar da yeterli miktarda diye düşünüyorum.bu durumda altını dolara çevirmeye gene gerek var mı.ve hatta varlık olarak ev araba da mevcut.bunlari da göstermenin faydası var mı.ve dolari göstermek için doların ne zaman banka hesabında olması lazim.kac aylık hesap hareketi isteniyor. @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cerkezkizi09 çevirmenize gerek yok.
    sizden beklenen sahip olduğunuz bütün mal varlıklarını, 6 aylık hesap dökümü olarak göstermeniz.

• @gucarslan bazıları kasada mesela bu durumda bankaya mi aktarmak gerekecek bir de mülakat tarihinden önce 6 ay demi.ama mülakat tarihini bilmiyoruz bu durumda nasıl olacak direk aktarmak lazım sanırım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cerkezkizi09 kasayı konsolosluk binasına sokamayacağınız için bankaya yatırmanızı tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐

@cerkezkizi09 Mali yeterliliği gösterebilmenizin resmi yolu banka hesap dökümü, tapunuzun ekspertiz raporu (endeksa.com), araba değerini gösteren belge (arabam.com) gibi belgelerdir. Bunları göstermenizin faydası olur tabi ki. Mülakatların gidişatına göre paranızı vb. bankaya yatırabilirsiniz. Daha önce son ay bankaya yatıran da oldu daha erken yatıran da. Bunu ayarlamak size kalmış. Altın birikiminizi gösterebilmenizin yolu da bir bankada altın hesabı açmak olur. Paranız yeterli ise buna gerek de kalmayabilir.

• @Programmer altın hesabı var da dolar ayrı yerde bankada değil.ondan altın yeterli iken ve diğerleri varken dolar da bankaya koymak mi lazım onj bilememisitm

• @Programmer
    Tuhaf bir şekilde hiç bilgi yazılmamaış.anne baba eş var ama çocuk yok.o yüzden açtırma maili atmak zorunda kaldım

• ⭐⭐⭐

@Volkan-Cam Normalde Do you have any children? (Cocugunuz var mi?) sorusuna YES dedikten sonra çocuk sayısını sorar. Kutucuğa çocuk sayısını girmeniz gerekir. Böylelikle çocuk bilgilerini girebileceğiniz alanlar açılır. Sanırım bu kısmı kaçırmışsınız.

• Merhabalar, bir sorum olacaktı ve bu konu hakkında bilginiz varsa cevap verirseniz sevinirim.

• şu anda Irak'ta iş dolayısıyla bulunuyorum. 3. yılımı doldurmak üzereyim. Polis belgesini almam gerekecek ama problem şurada ki ''bulunduğunuz ilden polis belgesini alamıyorsunuz ve illa Bağdat'a gitmeniz gerekiyor'' bu bilgi doğru mu, illa Bağdat'a mı gitmem gerekecek?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |