Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için Allah sizin gibi insanlardan razı olsun sağolun

• @gucarslan [email protected] adresi yanlış demi abi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@benhayo evet yanlış.
    bu iletiyi inceleyin lütfen;

https://yesilkartforum.com/forum/post/215666

• @gucarslan sağolun

• Arkadaşlar merhaba @gucarslan bir sorum olacaktı. Ben üniversite başlangıç tarihi okula kayıt tarihi olarak yazdım 5 Eylül olarak . Ama mesela eğitim öğretim yılı 17 eylüldr başladı. Herhangi bit değişiklik yapmama gerek var mıdır. Cevap için teşekkürler şimdiden

• @yesilturk Cevabiniz icin tesekkur ederim. Formu Mayis ayinda doldurup yolladigim durumda ulke kotasina ya da yogunluktan dolayi konsoloslugun cagirmamasi gibi bir olay ile karsilasma ihtimalim olmaz diye anliyorum, degil mi?
    Bir de su durum var: Konsolosluk bana randevu verirse fakat saglik raporu icin akredite olan kuruluslardan (toplam 2 tane yer var zaten) randevu alamazsam ne olacak bu konuda bilginiz var midir. Gecen hafta kontrol etmek icin aradigimda en erken temmuz sonuna bosluklari vardi, yani en erken 2 ay sonrasi icin randevu verebiliyorlar.

• Merhaba, foruma yeni katıldım. Herkese selam!

Bende lise diplomamı kaybettim. E-devletten alıp götürsem bir sıkıntı olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@OZCANGURBUZ merhaba, foruma hoş geldiniz.
    en yüksek mezuniyetiniz lise mi yoksa üniversite diplomanız var mı?

• Herkese tekrar merhabalar,
    geçtiğimiz günlerde ds 260 formu gönderdim. artık beklemedeyiz. burada aldığım cevaplar için öncelikle herkese çok teşekkür ederim.
    Araştırma aşamasında bilgi sıkıntısı yaşıyorum. Süreç nasıl şimdi. Sadece bekliyor muyuz? kontrol etmemiz gereken yerler nereler?
    KCC'den evrak isteme maili alırsak kesin mülakat tarihi verilecek anlamına gelir mi?
    Sıralamam nedeniyle olumsuz düşüncelerim var maalesef..

• @harvard ülke kotası olmaz ama konsolosluklarin çalışma koşulları ve yoğunlukları farklı olabiliyor. Dolayısıyla Fransa'da olduğunuzdan veya Ankara'da olduğunuz için çağrılmama ihtimaliniz var. Burası biraz kısmet. Paris konsolosluğu nasıl bilmiyorum ama Ankara İranlilara da verdiği için çok yavaş. Herhalde Paris daha iyidir. Bakıp döneriz.
    Diğer soru bir kaç arkadaşın başına geldi. Mulakattan sonra randevu alıp konsolosluğa gittiğinizde durumu anlatıyorsunuz. Vizeniz onaylanirsa sağlık raporunuzu sonradan ilettiğinizde pasaportunuzu gönderiyorlar. Problem olmuyor ama önce alıp tamamlamak daha iyi tabi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@OzdeNeslihan sabırla sürecin ilerlemesini beklemelisiniz.
    KCC'nin bu seneki çalışma durumu henüz belli değil. evrak talebi almanız elbette mülakat alacağınız anlamına gelmez.
    DV2023 mülakatları resmi olarak 1 ekimde başlayacak. önce bültende cut-off içinde olmalı, sonrasında da sabırla beklemelisiniz.

• @gucarslan merhaba. DS-260 formunu doldurduktan sonra belgeleri göndermemiz için mail gelecekmiş. Belgelerim hazır fakat göndereceğim adresin yazdığı bir mail gelmedi. Gelene kadar beklemem mi gerekiyor yoksa adres belli mi acaba? Teşekkürler.

• @gucarslan En yükseği lise. Üniversiteyi hala okuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nilso-e ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    bir üstteki iletimde de belirttiğim gibi, DV2023 süreci için şuan çalışma durumu net değil.
    eğer mail gelecekse zaten cn'nize göre gelecektir.

• Merhabalar, ben DS-260 formunda bir hata yaptıgımı farkettim. Yüksek Lisans öğrencisiyim su an ve kayıt tarihim 01.03.22 ama sanırım ben telaşla 02.03.22 yapmışım.
    Ne yapmamı önerirsiniz aklıma takıldı görünce şimdi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@utkuuck bunun için hiçbir şey yapmanıza gerek yok.
    bu şekilde kalabilir.. bu ufak hatalar mülakatınız için hiçbir sorun yaratmaz merak etmeyin.

• @Volkan-Cam merhaba, işin erbabı size cvp vermiş zaten ama belki hala eksik gibi gelmiş olabilir diye yazma gereği duydum. DS 260 formu doldurduktan sonra normalde sıranızla (case number) ilerliyor olmanız gerekiyordu evet ama geçen lotery de pandemi yüzünden bazı değişiklikler olmuş bunlardan biride sıra numarasına göre ilerleme değilde, ds 260 formunu ilk gönderenler ve onun sırasına göre olmuş. DS 260 formunu gönderdiğiniz tarihi baz almışlar yani. Şimdi diyelimki siz bu formu güncellemek için açtırırsanız ve tekrar submit ederseniz son girdiğiniz tarih baz alınacaktır diyor uzmanlar. Bu sebeple ds 260 formunun erken gönderilmesi elzem hatta çok çok önemli bir hata yapılmadıysa mümkünse güncelleme için bile açtırmayın, oyanlanmayınız deniyor. Tabi bu yıl nasıl ilerlenir kimse bilmiyor yaşayıp göreceğiz 👍🏻 Saygılar

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   POLARBEAR25 POLARBEAR25 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@OZCANGURBUZ üniversite'den alacağınız öğrenci belgesi + kapalı zarfta imzalı ve kaşeli transkript ve lisenizden temin edeceğiniz diploma ile mülakatta yeterli olacaktır. geçen yıllarda, mezun olduğu liseye gidip diplomasını temin eden arkadaşlarımız oldu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AKIN-DİLEK hiçbir sorun olmaz, bu tür ufak hataları kafanıza takmayın.
    böyle kalabilir..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asanj_asanj göçmen vize mülakatları sadece ankara'da yapıldığı için isanbul seçmenizin hiçbir anlamı yok. bu şekilde kalabilir..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |