Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustusa, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, ben de DV2023 seçilenlerdenim. Öncelikle bu ilk aşamayı atlatan herkese hayırlı olsun diyorum. İnşallah sonucuda olumlu olur.
    Benim sorum ds260 için Amerika'daki adres hakkında olacak. Bu adresi bir şirket adresi olarak verebiliyor muyuz yoksa konut olması mı gerekiyor?

Mumkunse haftanin her gunu, gunun her saati posta alabilecek bir konut adresi vermenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emreaydıner, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar herkese,

DS-1810 formu hakkında bilgisi olan var mı? Bu form nedir? ne için doldurulur, ne zaman doldurulur vs

doldurup mulakata goturmelisiniz.

ABD'ye giris yaptiktan sonra 30 gun icinde SSS kaydinizi yapmayi unutmayin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/157/amerika-da-askerlik-kaydi-selective-service-system

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Oğuz-Tokay, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba herkese. DS -260 formunda ziyaret ettiğim ülkeler arasında bir ülke yazmadığımı farkettim. (İRAN). 1 haftalık bir iş seyahatiydi. Bu sebepten dosyamı tekrar açtırmalı mıyım? İran'a girişler vizesiz ancak pasaportumda giriş çıkış damgaları mevcut.

bu sekilde kalabilir. mulakatta sorarlarsa eklersiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@benhayo, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Öncelikle selamlarımı iletiyorum dv-2023 talihlisiyim ds 260 formumu sumbit ettim ama yeni bir hatamın olduğunu fark ettim annemim doğum ülkesini turkey yerine tunus yapmışım, birde formu doldururken açık üniversitede öğrenciydim önümüzde ki haftalar işe girecem formu açtırma süresi ne kadar ya da mülakata tarihim belli olunca mı açtırsam şimdiden teşekkürler.
    Not mülakat tarihi belli olunca form açılmıyormuş birde iş için form açtırmama gerek yokmuş doğruluğu nedir.
    @crazycells

Mulakat tarihiniz belli olduktan sonra konsolosluga yazip formunuzu actirabilirsiniz, bu degisiklikleri yapip mulakat oncesi formunuzu tekrar gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@trtl, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, yesilkarforumu yeni keşfettim. Başta @crazycells ve @gucarslan olmak üzere, burada hiçbir beklentisi olmadan sadece yardım etmek amacıyla insanlara vakit ayıran ve bıkmadan usanmadan tüm soruları yanıtlamaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Ben de DV2023 talihlisiyim. Yakın zamanda DS260 formunu doldurup gönderdim. Fakat aklıma takılan birkaç şey oldu, müsaadenizle sormak istiyorum:
    Ben lisans mezunuyum, ayrıca şu an açıköğretim fakültesinde (aöf) öğrenciyim. Formda eğitim bilgilerimi doldururken;

1. lise kayıt tarihimi gün/ay/yıl olacak şekilde girmem istendi. Ben bu bilgiye o an için ulaşamadığımdan sadece ay ve yıl olacak şekilde tahmini bir tarih girdim, gün kısmını ise boş bıraktım.

sorun olmaz.

1. aöf mezuniyet tarihimi gün/ay/yıl olacak şekilde girmem istendi. Henüz aöf'den mezun olmadığım için ne yazacağımı bilemedim ve internette hızlı bir arama yaptım. Birkaç yerde formu doldurduğunuz tarihi girebilirsiniz yazıyordu; ben de yine ay ve yıl olacak şekilde formu doldurduğum tarihi girdim ve yine gün kısmını boş bıraktım.

sorun olmaz.

Geçenlerde green card süreciyle ilgili birkaç video izlerken dikkatimi çekti; DS260 formunda hiçbir şekilde eksik bilgi vermemek gerektiğine vurgu yapılıyordu. Yukarıda bahsettiğim şekilde gün bilgisi vermemek aklıma takıldı tabi hemen. Sizce bir sorun olur mu? (Ufak tefek konulardaki hatalı bilgi girişleri için "konsolosluk görüşmesinde düzeltebilirsiniz" denmiş genel olarak burada, peki eksik bilgi girişleri? Bu KCC'nin doğrudan kişiyi elemesine ve mülakat maili göndermemesine sebep olur mu?)

bu dediginizi "eksik bilgi" olarak saymaniza gerek yok. cok kucuk ve cok da onemli olmayan bir ayrinti diyelim bence 🙂

1. Ben hem green card çekiliş başvurusunu hem de DS260 formunu şu an geçerli olan pasaportumla yaptım ve pasaportumun geçerlilik süresi yaklaşık 1.5 yıl sonra dolmuş olacak. Sizce pasaportumu şu an mı yenilemeliyim yoksa KCC maili geldikten sonra mı?

eger mulakat gunu minimum 8 aylik zaman varsa guncellemenize gerek yok.

Eğer pasaportumu şu an yenilersem, yeni pasaport bilgilerim DS260 formundaki pasaport bilgilerimle çelişecek, bu da KCC'nin beni doğrudan elemesine ve mülakat maili göndermemesine sebep olur diye çekiniyorum.

bu nedenden dolayi eleme olmaz.

Eğer pasaportumu KCC'den gelen mail sonrası yenilersem (ve KCC önceki yıllarda olduğu gibi gerekli belgeleri mülakat öncesi dijital olarak talep ederse), sadece yeni pasaportum için 1 ay beklemiş olacağım ve bu sebeple belgelerimi geç göndermiş olacağım.

bu sekilde bir gecikmeye gerek yok, en kotu ihtimal eger yenilemek istiyorsaniz mulakattan hemen once yenileyip yeni pasaportla mulakata gitmeniz yeterlidir.

Biraz uzun oldu. Vakit ayırıp yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ulsclk13, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ds-260 formumu 16 mayısta açtırdım fakat hala mail gelmedi ne kadar sürüyo acaba formu açmaları

foruma aktarilan guncel bilgilere gore yaklasik 5 is gunu... birkac gun icinde cevap gelmis olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serhat-Türer, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cemalkt Şu an KKTC'de çalışma izniyle çalışıyorum. Lefkoşa Büyükelçiliği'nde mülakata girmem sorun teşkil eder mi sizce ? Yoksa Ankara ABD Konsolosluğu'nda girmek mi daha mantıklı olur ? İkamet adresimi de Mersin yazacağım bu arada. Sorun olur mu ?

Lefkosa Buyukelciliginin Kuzey Ofisi hala kapali... o nedenle Ankara'da mulakata girmenizi tavsiye ederim.

Eger ana ofise gitmeyi planliyorsaniz bunu da yapabilirsiniz ama sanirim Ankara'daki konsoloslugu tercih etmek sizin icin daha rahat olacaktir.

posta veya ev adresini Mersin-10 olarak yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Şeyda, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@sanaldeniz merhabalar, soru ve cvp epeyce dikkatimi çekti anlayamadım. DS 260 formunda böyle bir soru mu vardı?? Ben sadece Amerika ile ilgili giriş var mı sorularını doldurdum. Yanlış yaptığım, atladığım birşey mi oldu acaba 😔? Bu başka ülkelere gitme sorusu hangi kısımdaydı ki? Soru tam olarak neydi acaba? 🤦🏻♀

sorulmadiysa cevaplamaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Volkan-Cam, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Açıkçası bize 3 kere formu revize etme imkanı vermişler.bu değişiklikler bizi geriye atarmı?

sorunuzu anlayamadim maalesef.

geriye atmamalarini istiyorsaniz formunuzu acmamalisiniz.

• Selamlar,

2018 yılında ilk B1/B2 başvurum ülkeyle bağların güçlü olmadığının görülmesi gibi bir sebeple (tam hatırlamıyorum) reddedilmişti. 1 ay sonra tekrar başvurduğumda 10 yıllık B1/B2 verdiler. İlk seferde niye sıkıntı çıkardılar hiçbir fikrim yok. Daha sonra sorunsuz bir şekilde J1 da aldım. DS-260’ta daha önce vize reddi aldınız mı gibi bir soru vardı, evet diyerek durumu açıkladım. Merak ediyorum, daha önce vize reddinin GC için problem çıkardığını duydunuz mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Volkan-Cam, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Çok tekrar oldu arkadaşlar kusura bakmayın ama bir türlü net cevap alamadım
    Ben başvuru yaptım case no ve confirmation no veriyor
    Benim anladığım sistemde bu sizin başvuru numaranız.formu revize ettiğimizde bu numaralar değişmiyor.o zaman formu güncelememiZde bir sorun olmaması lazım

vize surecinizi imzaniza tasimalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bco2023, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells merhaba , teşekkürler yorumunuz için. Ben yazmadım , none seçeneğinin olduğunu farketsem eklerdim açıkcası. Açtırıp eklemeye gerek yok sanıyorum değil mi ? Adres kısmına eklemiştim Almanya’ yı sorarlarsa söylerim diye düşünüyorum

bu sekilde kalmasinda bir sakinca yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@benhayo, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan @crazycells

Öncelikle selamlarımı iletiyorum dv-2023 talihlisiyim ds 260 formumu sumbit ettim ama yeni bir hatamın olduğunu fark ettim annemim doğum ülkesini turkey yerine tunus yapmışım, öğrenciydim önümüzde ki haftalar işe girecem mesleğimi başta öğrenci olarak yazdım tekrar değişmeme gerek var mı birde katıldığın kurumlara lise ve üniversite olmak üzere 2 yaptım lise bilgilerimi girdim üniversite mezun tarihine sumbit ettiğim günü yaptım diplomaya da none yet yazdım yanı devam ediyorum hâlâ bu sorun olur mu şimdiden teşekürler

su an degisiklik yapmaniza gerek yok. mulakat tarihi aldiktan sonra bu bilgileri guncelleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nazli2856, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

arkadaslar ds 260 formunu doldurduktan sonra ne yapacagim

ilk iletiyi tekrar okumanizi siddetle tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenbatu, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells tekrardan selamlar dv-206'yı sumbitledim fakat aklıma takılan 2 olay var lisede okul değiştirmiştim son mezun olduğum okulu yazdım sadece. Çalışma kısmında da bu iş 2 senelik tecrübe veya eğitim gerektiriyor mu sorusunda evet dedim ama o işe başlama tarihimi mi soruyor yoksa şuan çalıştığım işyerine başlama tarihini mi soruyor o kısım aklımı kurcaladı ben bu işle ilgilenmeye başladığım zamanı yazdım doğru mudur acaba yanlış ise bir sorun teşkil eder mi iki soru içinde

sorun degil, 2 okulu da ayri ayri yazabilirsiniz veya sadece mezun oldugunuz yeri yazabilirsiniz.

su an calistiginiz yere baslangic tarihini soruyor, bu sekilde kalabilir 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yecow, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar,

2018 yılında ilk B1/B2 başvurum ülkeyle bağların güçlü olmadığının görülmesi gibi bir sebeple (tam hatırlamıyorum) reddedilmişti. 1 ay sonra tekrar başvurduğumda 10 yıllık B1/B2 verdiler. İlk seferde niye sıkıntı çıkardılar hiçbir fikrim yok. Daha sonra sorunsuz bir şekilde J1 da aldım. DS-260’ta daha önce vize reddi aldınız mı gibi bir soru vardı, evet diyerek durumu açıkladım. Merak ediyorum, daha önce vize reddinin GC için problem çıkardığını duydunuz mu?

sorun olmaz. 214(b) reddi sadece gocmen olmayan vizeleri ilgilendiriyor, artik gocmen olacaginiz icin 214(b) den dolayi red almaniz mumkun degil.

• @crazycells işe başlangıç kısmımı o zaman mülakat tarihi aldıktan sonra mı düzeltiyim yoksa mülakatta mı söyleyeyim o kısmı sorarlarsa hangisi daha sağlıklı ve sıkıntısız olur acaba. çünkü ben o kısmı yanlış anlayıp grafik kısmıyla ilgilendiğim tarihi yazmıştım son çalıştığım yere başlayalı 6 ay oldu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenbatu, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells işe başlangıç kısmımı o zaman mülakat tarihi aldıktan sonra mı düzeltiyim yoksa mülakatta mı söyleyeyim o kısmı sorarlarsa hangisi daha sağlıklı ve sıkıntısız olur acaba. çünkü ben o kısmı yanlış anlayıp grafik kısmıyla ilgilendiğim tarihi yazmıştım son çalıştığım yere başlayalı 6 ay oldu

lise mezunu oldugunuz icin zaten is deneyimleri kismina cok takilmayacaklar, o nedenle bu sekilde kalmasinda bir sakinca yok.

ayrica ilgilenmek derken staj/gonullu calisma vs. gibi seylerden bahsediyorsaniz o tarih de yanlis olmaz zaten...

• @crazycells teşekkür ederim iyi günler dilerim

• ........

Benzer Başlıklar

• 114
  • 642
  • 316
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |