Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahsenaydgdu ay ne acı benzer durumları yaşadım en büyük iki travmamin sebebidir kendisi . bir kere tokat yedim ama bana yetti tüm sınıf ödevini yapmamış kontrol etti herkes te tık yok bana gelince şarteli attı yapıştırdı bir tane çok zoruma gitti benim babam bize bağırmazdı bile bir kere gözüme baksa ben anlardım ne dediğini ama adı öğretmen olan elin adamı yapistiri verdi 😂 eve nasıl gittiysem babam beni gördü hemen anladı okulu basmış attiracam seni öğretmenlikten diye müdürler öğretmenler araya girmiş ondan sonra tık yok daha. haa bir de öncesinde benim sınıftaki en yakın arkadaşımın babası fabrikatör du sürekli birbirimize giderdik bir gün okulda öğretmen çekti bizi sinifda camın kenarına neymiş elmas yüzük kaybolmuş neredeymiş psikolojik baskı ödüm koptu resmen sonra arkadaşın ailesi bulmuş yüzüğü buz dolabındaki şişesinin içinde, şimdi bu olayda öğretmene ne oluyorda karışıyor zengin ya yaltaklanacak biz böyle insanların elinde yetişmiş bir nesiliz 🤔 genelleme yapmak istemiyorum ama bu gün de aynı şeyleri yaşayanlar mevcut allah insan gibi insanların eline düşürsün bizim çocukları 😊

• Bu ileti silindi!

• @sinemyıldırım, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Öncelikle herkese merhaba .Biraz yazacaklarım uzun olacak ama işin içinden aylardır çıkamadığım için biraz tavsiye almak amaçlı Buraya da yazmak istedim .Ben yıllardır ABD e gidip orada yaşamanın hayaliyle yanıp tutuşan ,Türkiye’de memurluk yapan sade bir vatandaşım .Bundan 4 yıl önce hayatıma bri adam girdi .Daha dorpusu sosyal medyadan tanıştık .Kendisi evlenmiş boşanmış 2 çocuk sahibi ABD vatandaşı bir Türk’tü .Çocuklar annelerinde kalıyor .Aramızda 11 yaş fark var .Herneyse ben bu kişiyle uzun zamanlar sadece telefon üzerinden görüştüm ve birbirimizi hiç görmedik .Ve tabi uzaktan olunca bir ara ilişkiye döndürmek istesek de olmadı .O ilişkinin içine bie türlü çekilemiyordum.Aradan yıllar geçti aramızdaki kontakt hiç bitmedi .Ben memur oldum çalışmaya başladım .içimdeki ABD gitme tutkusu hiç bitmedi .Bana geleyim evlenelim o zaman ABD e gelirisn hatta vatandaş olursun Harika bir hayatın olur vs dediğinde inanmadım da açıkçası o zamanlar .Daha sonra hayatıma başka bir adam girdi .Ona çok aşık oldum .Beni prensesler gibi seviyor şu an ve evlenmeyi istiyor benimle .Kendisinin maddi durumu orta üzeri ama bu içimdeki ABD aşkı yıllardır bitmiyor .Turist vizesine başvurdum ve red yedim .Red yedikten sonra tamam bitti artık buradaki hayatına yönel seni seven adamla güzel bir hayat kur diye düşünürken aynı kişi bana vizem çıkmadığı için Eylül ayında ABD den Türkiye’ye seni görmeye geleceğim evlen benimle diye teklifle geldi .Kafam öyle karışık ki size anlatamam .ABD hayallerimin ülkesi orada yaşama ve vatandaş olma fırsatım var .Ama bri yandan da burada aşık olduğum adam var .Biliyorum size garip gelecek belki aşıksan neden ABD aklında diyorsunuz ama öyle değil .Ülkenin şu anki gidişi Beni artık depresyona soktu .Ve yaptığım mesleği severek yapmıyorum .Burada kalırsam ömür boyu yapacağım belki de .Siz olsaydınız hayallerinizi mi seçerdiniz , sevdiğiniz adamı mı ?

Sevdiğim kadınla Amerika. (sevdiğim kadını seçerdim, amerikaya Bi şekilde birlikte giderdim)

• ⭐⭐⭐

@sinemyıldırım, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Öncelikle herkese merhaba .Biraz yazacaklarım uzun olacak ama işin içinden aylardır çıkamadığım için biraz tavsiye almak amaçlı Buraya da yazmak istedim .Ben yıllardır ABD e gidip orada yaşamanın hayaliyle yanıp tutuşan ,Türkiye’de memurluk yapan sade bir vatandaşım .Bundan 4 yıl önce hayatıma bri adam girdi .Daha dorpusu sosyal medyadan tanıştık .Kendisi evlenmiş boşanmış 2 çocuk sahibi ABD vatandaşı bir Türk’tü .Çocuklar annelerinde kalıyor .Aramızda 11 yaş fark var .Herneyse ben bu kişiyle uzun zamanlar sadece telefon üzerinden görüştüm ve birbirimizi hiç görmedik .Ve tabi uzaktan olunca bir ara ilişkiye döndürmek istesek de olmadı .O ilişkinin içine bie türlü çekilemiyordum.Aradan yıllar geçti aramızdaki kontakt hiç bitmedi .Ben memur oldum çalışmaya başladım .içimdeki ABD gitme tutkusu hiç bitmedi .Bana geleyim evlenelim o zaman ABD e gelirisn hatta vatandaş olursun Harika bir hayatın olur vs dediğinde inanmadım da açıkçası o zamanlar .Daha sonra hayatıma başka bir adam girdi .Ona çok aşık oldum .Beni prensesler gibi seviyor şu an ve evlenmeyi istiyor benimle .Kendisinin maddi durumu orta üzeri ama bu içimdeki ABD aşkı yıllardır bitmiyor .Turist vizesine başvurdum ve red yedim .Red yedikten sonra tamam bitti artık buradaki hayatına yönel seni seven adamla güzel bir hayat kur diye düşünürken aynı kişi bana vizem çıkmadığı için Eylül ayında ABD den Türkiye’ye seni görmeye geleceğim evlen benimle diye teklifle geldi .Kafam öyle karışık ki size anlatamam .ABD hayallerimin ülkesi orada yaşama ve vatandaş olma fırsatım var .Ama bri yandan da burada aşık olduğum adam var .Biliyorum size garip gelecek belki aşıksan neden ABD aklında diyorsunuz ama öyle değil .Ülkenin şu anki gidişi Beni artık depresyona soktu .Ve yaptığım mesleği severek yapmıyorum .Burada kalırsam ömür boyu yapacağım belki de .Siz olsaydınız hayallerinizi mi seçerdiniz , sevdiğiniz adamı mı ?

Aşık olduğun adamla evlenip beraber green karta başvurabilirsin. ( Eğer onun da aklında ABD varsa. Eğer yoksa sıkıntı). Ama hemen çıkma durumu yok tabi. Evliliğiniz rutine binince, green kart da çıkmayınca, keşke o adamla evlenseydim diyebilirsin.

Abd'deki adamla evlenip oraya gidebilirsin. Ama oradaki düzene alıştığında bu sefer aşık olduğun adam aklına gelip duracak.

Zor bir durum. 2 ucu çamurlu değnek. Daha başka senaryolar da olabilir tabi. Umarım üzülmeden/üzmeden bir yol bulunur.

• ⭐⭐⭐

@enemy şuan okullar açık olduğu için 11. Sınıfım diyince ben ona göre hesap yaptım @LEJERSEY

• ⭐⭐

@sinemyıldırım Haddime değil ama içinde acaba varsa yeterli değil bazı şeyler
    Amerika'da ki kısa yoldan gitme olabilir ama sevdiğin ve gerçekten değer veren biri ile de bu hayalî gerçekleştirebilirsin
    Evlilik çok tuhaf birşey bazen katlanılmaz olabiliyor ama doğru kişi olduğu zaman üstesinden geliyorsun bence sevmediğin ve sevilmediğin biriyle en büyük hayalin bile kabus olabilir bu danışılacak birşey de değil kendinde cevabı
    Güzin ablandan sevgilerle 😄

• ⭐⭐⭐

@byn_dogan ayy o öğretmenliği bıraksın müfettiş gadged olsun 😂 güldüğüme bakmayın sinirden..

• ⭐⭐⭐

@sinemyıldırım tabiri caizse aşk karın doyurmuyor. En ufak sorunda aklınıza keşke amerikaya gitseydim diyebilirsiniz. Evliliğinizde yıpranır. Şuan ki beyfendi amerika hakkında ne düşünüyor? Bi aşkı unutabilirsin ama hayallerin üstüne toprak atsan da olmuyor yaa bilmiyorum valla ben evlendiğimiz günden beri eşimi amerika diye yiyip bitirdim sanırım o yüzden sana anca bu tavsiyeyi verebilirim 🥹
    Not: bi gidelim sen oraları bi beğenme bak ben seni napcam diyor 😂

• @sinemyıldırım ülkeden işten güçten soğuduysan aşk falanda bişeyi değiştirmez.ben olsam dakika durmazdım bu ülkede

• Eski okuduğum konular neden böyle değil ? Yoksa benim o konularda kaçırdığım çok mu mesaj var ?

DV 2023 başta böyle değildi ama sonradan bu konuda olduğu gibi Türkiye'den dert yanma ve boş yapma konusuna dönmüş.

Amerika ve greencard hariç her şey var 😁

• ⭐⭐

@SweetDreams, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Eski okuduğum konular neden böyle değil ? Yoksa benim o konularda kaçırdığım çok mu mesaj var ?

DV 2023 başta böyle değildi ama sonradan bu konuda olduğu gibi Türkiye'den dert yanma ve boş yapma konusuna dönmüş.

Amerika ve greencard hariç her şey var 😁

Evet haklısın sabah programına döndük yine oluyor öyle son aylarda şuan ümitsizlik hakim ama boş yapma değil sohbet odası burası her türlü muhabbet oluyor %80 Amerika %20 lak Luk geçiriyor işte bir sene

• ⭐⭐⭐

@Zelene süreklide amerika amerika diye bi gelişme yok ki o konuda ne anlatacağım/ anlatacağız? Başvurduk red geldi üzüldük toparlamaya çalışıyoruz ee sonra ne konuşucaz da insanları memnun edicez ben anlamadım. Sohbet odası burası dolu da olur boşta. Başka seyler arayanlar başka başlıklara bakabilirler 🙂

• @sinemyıldırım, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkes fazla yapıcı ve minnoş yaklaşmış konuya fakat ben öyle yapmayacağım. Bana kalırsa ne ABD'de yaşayan ve tam 4 yıldır "belki burdan kurtulurum" diyerek görüştüğünüz ama aslında sevmediğiniz adamı, ne de tüm bunlardan habersiz size aşık olduğunu söylediğiniz ve ne gariptir ki ABD uğruna sorguladığınız ilişkide ki adamı hak etmiyorsunuz 🙂 her ikisini de yapsanız ortada bir sevgi/aşk ve bazı insani şeyler yok. Herhangi birini seçin sizin için farketmez gibi. Başarılar.

• @sinemyıldırım Çok zor bir seçim.
    Normal şartlarda hiç düşünmeden kalbinin sesini dinle diyecek olan birisiyim ben, ama işte bu sefer biraz karışık.

5 yıldır evliyim, eşimi de çok seviyorum. Bir daha dünyaya gelsem muhtemelen evlenmezdim, ama evlenecek olsaydım yine eşimle evlenmek isterdim 🙂 Ancak çok büyük bir detay var. Evlendikten sonra ve özellikle de çocuk olduktan sonra insan sürekli olarak geleceği düşünmeye başlıyor. Gece yatarken de çocuğumun geleceğini düşünüyorum, sabah kalkarken de. Çocuk 3 yaşında ve 3 yıldır böyle. Evlilik aşkı bitiriyor mu bilemiyorum, o kadar uzun zaman olmadı ama bir süre sonra bir alışkanlık haline geldiği bence kesin. Üstelik çok şükür geçim sıkıntısı da pek fazla yaşamıyoruz. Ben de çalışıyorum eşim de çalışıyor, bir şekilde geçinip gidiyoruz. Ancak evlilik ve aşk denen ikileme geçim sıkıntısı girse ne olurdu bilemiyorum. Çocuk girince de son derecede yorucu olduğunu bilmeni isterim.

ABD'deki seçenek hiç tanımadığın bir seçenek gibi durmuyor bir de. Hani hiç tanımadığın sadece orada yaşam için bir ''mantık '' evliliğini sormamışsın esasında. Sadece tam olarak şekillenmemiş bir ilişki.

İnsan bazen kaçırdığı fırsatlara saplanıp sürekli olarak keşke sarmalına düşüyor. Yazdıklarından anladığım kadarı ile bu sarmala düşecek ve aşamayacak gibisin. Ömrün boyunca bu tercih kafanı sürekli olarak kurcalayacak gördüğüm kadarı ile. Bu nedenden dolayı bence bir şans vermelisin. Son olarak, benim sorumluluk anlayışım biraz farklı. İnsanlara da farklı gelebiliyor. Ancak bana göre insan alacağı kararların sadece kendisi için değil, önce çocuğu sonra eşi ve çevresi için de değişimler yaratacağını bilmeli ve bu sorumluluğu almalı. Atacağın adımı buna göre hesap etmelisin.

Ez cümle; insan annesi babası ve çocuğu hariç her şeyi değiştirebiliyor bunu da unutma. Hakkında hayırlısı olsun.

• Selamlar potansiyel 2024 talihlileri. Çekilişten sonra kendimi işe güce verdim oyalanıyorum ama sanki bi üzüntü yapıştı üstüme. Tamamen unutayım foruma girmeyeyim diyorum o da olmuyor. Seçimlerden sonra bu ülke iyiye gider inşallah. Havada mutsuzluk var gibi geliyor. Ortam mı kötü ekonomiden dolayı mı böyle bilemedim. Hepsi birden belki. Nasıl da çıkmadı green card😳

• @sinemyıldırım selam bacım. Ona çok aşık oldum dediğin adama bence aşık maşık değilsin. Orta üstü maddi durum ve prensesler gibi sevilmekten etkilenmişsin. Aşık olsan böyle bi ikilemde kalmazdın. Bu bilgi ışığında tabi ki macera dolu amerika diyorum. Burdaki adamcağız da yedekte birini tuttuğunu bilse üzülür yazıktır. En azından onu da bi sal hayatını yaşasın. Bu ne biçim üslup dersen böyle soruya böyle cevap.

• @Don-t-Worry-Be-Happy nokta atisi.

• @sinemyıldırım Vazgeçtim bir şey diyip de 2 tarafın da hakkına girmek istemiyorum 😃

• ⭐⭐

@Salih-Halli, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@sinemyıldırım Vazgeçtim bir şey diyip de 2 tarafın da hakkına girmek istemiyorum 😃

Tam sana cevap yazıyordum ama mesajı değiştirmişsin haha

• @uzaysan İyi yırtmışım çünkü gaza gelip çok farklı versiyonları da yazıyordum. Bana en garantisi doktora yapmak için gidilmesi geldi 5 sene garanti Amerika'dasın 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |