Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan Yanlış anlaşılma olmaması adına tekrar soruyorum. Kentucky'den mülakata çağrıldığımıza dair mail geldikten sonra evrak teslimi olmayacaksa nasıl bir aksiyon alınacak? Detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @crazycells Anladım hocam,forum'da okuduklarım'dan yola çıkarak arkadaşa cevab vermiştim daha dikkatli olurum 🙂

• Merhaba, DV 2023 talihlisiyim. Öncelikle paylaştığınız değerli bilgiler için çok teşekkürler. Eşimle birlikte DS260 formunu dolduruyoruz fakat formumuz tamamen aynı değil. Work/Education altındaki Additional kısmında bende "Anadiliniz dışında başka bir dil biliyor musunuz?" sorusu çıkmıyor, onda çıkıyor. Defalarca ilgili alanı kontrol ettim. Bu durum normal mi yoksa gözden kaçırıyor olabilir miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@monstera bu çok normal. her soru her form sahibine çıkmaz.
    özellikle erkek / kadın talihlilerde aynı soruların çıkmaması normaldir.
    bu şekilde doldurabilirsiniz.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cerkezkizi09, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@bandiciz ben bu grupta dv2020 inceledim.o excelde insanların verileri yanlış girmediyse 53 binde bile vardi

ilgili case, dava sonucu mission critical kararı sonrası vizesini alan bir arkadaşımız.
    çok ama çok istisna bir durum. bu yüzden onu dikkate almamanızı tavsiye ederim.
    sizler için en sağlıklı veri DV2021 ve kesinlikle DV2022 excelleridir.

Pandemi süreci olduğu için kafa direk daha önce normal olan yıllara gidiyor ondan oraları da kurcaladım ben şahsen 15 K ne zaman almış 25 K ne zaman diye.

• Merhaba, DV 2023 talihlisiyim.ilk olarak paylaştığınız bilgiler için çok teşekkürler.Ds260 formunu doldurma sürecindeyim.Son üç yıldır kendi aile işletmemizde SGKSIZ olarak çalışmaktayım.Kendim için bu sureyi işsiz olarak mi seçeyim yoksa kendi işimizde çaliştiğimi yazmalı mıyım , sonradan bu kısım için belge isteyecekler mi? maaş bordro vs gibi ve işsiz yazmam negatif bir etki yapar mı ?

• Merhaba Arkadaşlar,

DS-260'da son 10 yıl içinde çalıştığım birden fazla işyerinden bahsettim. SGK kayıtlarıyla doğrulama talep edebilirler diye çalıştığım yerleri olduğu gibi yazdım. Yalnız bir işyeri var ki, sahipleri gerçekten kötü insanlar. Telefon açılıp konuşulduğunda benimle ilgili olumlu bir şey söylemeyebilirler. İşyerlerini telefonla arıyorlar mı? Bu konu sorun olur mu? Ne dersiniz?

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Selamlar...

• Tekrardan selamlar daha öncesinde çalıştığım ama sgk olmayan yerleri yazmam doğru olur mu acaba

• @gucarslan Bizim 5. gün doluyor bugün. Hala giden gelen yok 🙂 Gerçi biz gönderdiğimiz maili alıntılayarak açmamalarını istedik ama çok kaale alınacağını sanmıyorum. 🙂 Umarım yoğunluktan atlarlar da problem yaşamayız.

• ⭐⭐⭐

@greenbatu SGK geçmişini kontrol etmiyorlar dilerseniz yazabilirsiniz ama uzun süreli çalıştıysanız yazmanız daha iyi olacaktır.Uzun süreli bir CV geçmişi oluşturma şartınız yok kalabalık yapsın diye 1-2 aylık geçici işlerinizi doldurmasanızda sorun olmaz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MuratA eğer submit etmediyseniz o işyerini çıkartabilirsiniz formdan sorun olmaz. kimse sizin eski işyerinizi aramayacak merak etmeyin.

• @Emre-Kurtulmuş tesekkurler bir sorum daha olacakti education kisminda numberof educational institutions attended kismina kac yazmaliyim suan hali hazirda universite okuyorum ama 2 yazdigimda hata verdi bir de mezun olma kismina ne yaziyim forumun 2023 pdf'inde gunumuz diyordu ama o kisimda da hata verdi

• @gucarslan Eksik olmayın, sağolun.

• ⭐⭐⭐

@greenbatu Bu konuda net bir bilgim yok o yüzden yanlış yönlendirmek istemem adminlerimiz daha sağlıklı bilgiyi iletecektir mesajınızı görünce

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat38 kimse sizden sgk dökümü ya da bordro istemeyecek. fiili olarak nasıl çalıştıysanız onu yazmanız en doğrusu olacaktır.

• Arkadaşlar selam yeniden. Ben Police report aldım Arabistan'dan. Online olarak gönderiler. Bu dokuman illa ıslak imzalı şekilde mi konsolosluga ibraz edilmeli?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-Birand ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    mümkünse ıslak imzalı almanızı tavsiye ederim. eğer mümkün değilse evrağı ingilizce'ye tercüme ettirmeniz gerek. şimdiden yeminli tercüme ettirin ve orj. evrağı almaya gayret gösterin. mail ile sorun, eğer hayır derlerse o mail çıktısını gösterirsiniz. ama bunu talep ettiğinizi kanıtlayın.

• herkese merhaba biz de ds-260 formunu doldururken annemin other names kısmına kızlık soyadını yazmadık fakat ben oğlu olduğum için benim formumda kızlık soyadını sorduğu için orada belirttik bu bir sıkıntı yaratır mı mülakat esnasında bu durumu belirtsek düzeltebilirler mi?

Benzer Başlıklar

• 8481
  • 296
  • 12024
  • 985
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |