Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben burada üniversite öğrencisiyim. Son sınıfım. Okulumu oraya transfer edip hem çalışıp hem okuyacağım dersem sorun çıkar mı vizede?

• @EzgiLera 🥰😇

• @barankngl bizde yes dedik. Çünkü PDF teki çeviri yanlış. Siz yes diyerek doğru cevap verdiniz. Sunu diyor “Amerika Birleşik Devletleri'nde bu tür bir iş yapmak isteyen ancak henüz Yabancı Lisansüstü Hemşirelik Okulu Komisyonundan veya eşdeğer bir onaylı bağımsız sertifikasyon kuruluşundan sertifika almamış bir sağlık uzmanı mısınız?” Cevap yes olacak. PDF i hazirlayan arkadasin bunu düzeltmesi lazım.

• @frodo_2023 katılıyorum, gerçekten bu arada çeviride hata var çünkü
    "but have not yet received certification"
    ibaresi var henüz almadım şeklinde

• @barankngl aynen bizde gidince alacağız ve şimdi belgemiz yok. Bir arkadaşla daha konuştum oda abd de doktora yaptı. Ve yes diye yazmamın dogru olduğunu söyledi. Zaten pdf teki cevirilen ifadeyi sormanın bir anlamı yok bence

• MERHABA BU SAĞLIK MUAİNESİNDE OLAN AŞILAR SİSTEMDE GÖZÜKMÜYOR TEKRAR OLMAMMI GEREK GEREKİRSE BUNU ORAYA GİTMEDEN Bİ DEVLET HASTANESİNDE VS OLABİLİYORMUYUM BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM

• merhabalar telefon kısmına +90 532 ... ... olarak belirtelim mi yoksa normal şekilde 0532... yazmamız yeterli mi

• @EzgiLera Bu miktar illa ki nakit olarak bankada mı olmalı?

• ev
      -araba gibi tanışınır taşınmaz malların değerli yeterli midir?

çünkü illa ki bankada nakit isteniyorsa mülakattan önce arabamızı veya fon birikimlerimizi satacağız.

• @EzgiLera Benim soyadım ''DUMAN'' sıfır hata :)Confirme yaptıktan sonra zaten girilen doğum yılı confirmation number da görülüyor.Yani doğru ayrıca ingilizce karakter ve büyük kullanıyorum.Herşeyi doğru yapıyorum ama nedenini birtürlü anlayamadım.Biraz daha deneyip confimation numberımı unuttup diyeceğim ve öyle deneyeceğim.

• Daha önce forumda göremediğim bir soruyu sormak istiyorum önceki yıllarda gitmiş deneyimli kişiler ve bilgi sahibiolanlar cevaplarsa sevinirim. Konsolosluk görüşmesinde askerlik belgesi Türkiye için şart değil diye okumuştum yukarda, ama gene de götürenler var herhangi bir sıkıntı olmaması için bende götüreceğim tabi olur da bir aksilik çıkmayıp görüşme olması halinde, soracağım şey şu askerlik tecilim seneye haziran sonuna kadar. Tecil hakkım bittikten sonra vize görüşmesine girersem herhangı bir sıkıntı ile karşılaşır mıyım? teşekkür ederim cevaplar için şimdiden iyi forumlar.

• merhabalar
    formu doldururken karşıma şuanki işimde 2 yıllık tecrübem olup olmadığı soruluyor fakat şu anki işimdeki tecrübem 2 yıllık değil ve ortaokul diplomam var sadece. bu kısmı hayır diye işaretleyip, daha önceki uzun tecrübeli işlerimi eklesem kabul olur mu ?

• Merhabalar
    Eşim için ds formunu nasıl açıcam bilgisi olan cevap verebilirse sevinirim

• Herkese merhaba,
    Elektronik Vize İşlem sayfasındaki "Participant" ve "Accompany" DS-260 formlarından benimle ilgili olan "Participant" kısmı doldurdum.
    Eğer vizem onaylanırsa kızımı yanımda gelmeyeceğini, sonradan bana katılacağını DS-260 formundaki yönergelere göre hallettim.
    Kızım için görünen "Accompany" DS-260 formunu doldurup göndermek zorunda mıyım?

• @olcay1 Daha önce çok kere soruldu askerlik belgesi ile ilgili durumlar. 2022 öncesine kadar sorulmuyordu evet fakat DV2022’de isteniyor.

Sizden de aynı şekilde istenirse, mülakat sırasında güncel askerlik belgesi götürmeniz gerekiyor. Teciliniz bittiğinde askerlik belgesi alamazsınız. Askerlik belgesi olmadığında vizeniz eksik evraktan onaylanmayabilir.

• @gamefry Anladım peki tecil bittikten sonra aynı şekilde e devlet üzerinden belgeyı aldığımda askerlik işlemlerini başlatmam üzerine yazılı evrağı konsolosluğa verirsem vizemin onaylanma ihtimali var mı ?

• @olcay1 Genelde tecil bittiğinde e-devletten belgeyi alamıyorsunuz. En yakın askerlik şubesine başvurun gibi bir yazı yazıyor.

• Herkese merhaba, kazanan arkadaşları öncelikle tebrik ederim. Kazanamayanlar ve gerçekten gitmek isteyenler ise asla pes etmesin , içtenlikle dualarım sizinle .
    Benim @crazycells e bir sorum olacaktı .Ben DS 260 formunun adresler kısmında takılmış durumdayım . E devletten belli bir tarihe kadar olan adresleri temin ettim ama üniversite dönemi KKTC ndeydim ve oradaki açık adreslerimi hatırlamıyorum . Sadece son oturduğum evin mahallesi aklımda 😞 . nasıl bir yol izlemeliyim? Sayfa bütün bu adreslerin yazılmasını ben sayfa içinde aktifken bile beklemeden atıp duruyor, gerildim 😞 destekleriniz için çok teşekkür ederim.

• @smk hiçbişeyi satmayın bu söyleniyor zaten.işi bırakmayın ev araba satmayın diye

• @Oralardan-Goluvar Merhaba, sürecinizi lütfen imzaya taşıyın

• ⭐⭐

@frodo_2023, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Başka bir Dil bilme sorusu çıkmadı. Ds 260 i tamamlayinca, ayrica çıktı pdf dosyasını kontrol ettim böyle bir ifade geçmiyor. Ancak diğer esi doldururken sordu. Sonucta site kaynakli bir durum. Her hangi bir olumsuzluk söz konusu olabilir mi

Olmaz. Siz sadece size sorulan sorulara cevap vermekle yükümlüsünüz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |