Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @EzgiLera peki gönderilen mailde case numarasını 2023EU00002.. olarak gönderdiğimizde dikkate alırlar mı ? yani normalde case numarasını DS-260 forumunu açarken 0'ları kullanmıyorduk talep gönderirken kullandık. Umarım açmazlar 😃 heyecan bastı şuan içimiz alev alev

• @melikeugur zaten sıfırlı yazması gerekli 🙂

• selamlar, lise öğrenim hayatım boyunca 3 adet lise değiştirdim ancak forma mezun olduğum liseyi ekledim. mülakat sırasında bu bir sorun yaratır mı?

• Merhaba, tüm yardımlar ve bu foruma harcanan emek için teşekkürler.
    Bir sorum daha var. Eşimle üzerimize ev ve araba vs miz yok, bir miktar birikmiş paramız var sadece. Ancak daha garanti olması için ailelerimiz kendi arabalarını üzerimize yapacaklar. En azından onları da göstermiş oluruz diye düşünüyoruz. Bu çok dikkat çeken bir hamle mi olur sizce? Önümüzdeki 1-2 ay içinde hemen yapsak. Mülakatta negatif bir durum oluşturur mu?

• @EzgiLera Çok teşekkür ederim.

Kazanan benim. Belge ise eşim için lazım. 2022 mülakat deneyimleri konusunda bu belgenin sadece kazanan için lazım olabileceği yazıyordu.

Bu konuda bilginiz var mı acaba?

• @EzgiLera haklisiniz, ancak soyle bir durum da var, numara current olduktan sonra bolgenin bir onemi olmuyor

yani 30bin-35bin arasi current ise zaten doha da bu numara araliginda eu dv kazanan bir iki kisi oluyor bi nedenle mulakat tarihi almak sorun omuyor yani en azindan oyle umut ediyorum

secilen konsolosluk doha oldugu icin mulakat emaili current olduktan sonra en kisa surede gelecektir diye local gruplarda yaziyorlar, dogru oldugunu umarak beklmeye devam
    sizin soylediginiz noktayida anladim eu icin benim case numaram cutoff disiysa af den current olan benden daha yuksek biri alabilir. iste o noktada tek umudum benim case numaramin aktif olmasi.

toplamda 90 kisi 2022(farkli milletlerden) qatarda kazanmis ve 2022 yili icinde hepsinin basvurusu sonuclanmis kimisi red almis tabiki.
    turkiyede cok insan sira beklerken, yogunlugu az olan bir konsoloslugun belki faydasini gorurum tek umudum bu acikcasi

• ⭐⭐

@emreaydıner, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar Is your Mailing Address the same as your Present Address? Bu şu anda kaldığımız adresi mi soruyor yoksa green card için belirttiğimiz adresi mi? Yardımcı olabilir misiniz?

(Şu anda kaldığım adresi yurt adresi olarak belirttim.)

Greencard teslimi için verdiğiniz adres.
    Yes demelisiniz.

• ⭐⭐

@melikeugur, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera peki gönderilen mailde case numarasını 2023EU00002.. olarak gönderdiğimizde dikkate alırlar mı ? yani normalde case numarasını DS-260 forumunu açarken 0'ları kullanmıyorduk talep gönderirken kullandık. Umarım açmazlar 😃 heyecan bastı şuan içimiz alev alev

Evet sıfırlı case numberınız,
    Asıl talihli tam ad ve
    Gün/ay/yıl olacak şekilde doğum tarihi

Bu 3 bilgiyi girmiş olmalısınız mailde.

• @EzgiLera teşekkürler umarım sizin için de herşey güzel geçer☺

• ⭐⭐

@tak3517, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, tüm yardımlar ve bu foruma harcanan emek için teşekkürler.
    Bir sorum daha var. Eşimle üzerimize ev ve araba vs miz yok, bir miktar birikmiş paramız var sadece. Ancak daha garanti olması için ailelerimiz kendi arabalarını üzerimize yapacaklar. En azından onları da göstermiş oluruz diye düşünüyoruz. Bu çok dikkat çeken bir hamle mi olur sizce? Önümüzdeki 1-2 ay içinde hemen yapsak. Mülakatta negatif bir durum oluşturur mu?

Negatif bir durum olmaz.
    Asıl talihli üzerine araç ve aracın değerini gösteren belge (mesela kasko belgesi) + banka hesabında nakit para gösterebilirsiniz.
    Mülakat tarihinize kadar iş başvuruları yapıp sizi kabul edecek bir yerden iş teklifi yazısı alıp onu da sunabilirsiniz. Bu da size büyük bir artı sağlayacaktır.

Eyalet seçerken pahalı olmayan eyaletlerden seçmenizi öneririm.

• ⭐⭐

@ahmet_, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Çok teşekkür ederim.

Kazanan benim. Belge ise eşim için lazım. 2022 mülakat deneyimleri konusunda bu belgenin sadece kazanan için lazım olabileceği yazıyordu.

Bu konuda bilginiz var mı acaba?

Eğer eşiniz de sizinle mülakata girip vize talep edecekse onun için de lazım bu belge.

• @EzgiLera acaba ds260 unlock talep ettiğimizde ilk submit tarihine de bakılıyor mu?

• ⭐⭐

@dodi, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera haklisiniz, ancak soyle bir durum da var, numara current olduktan sonra bolgenin bir onemi olmuyor

yani 30bin-35bin arasi current ise zaten doha da bu numara araliginda eu dv kazanan bir iki kisi oluyor bi nedenle mulakat tarihi almak sorun omuyor yani en azindan oyle umut ediyorum

secilen konsolosluk doha oldugu icin mulakat emaili current olduktan sonra en kisa surede gelecektir diye local gruplarda yaziyorlar, dogru oldugunu umarak beklmeye devam
    sizin soylediginiz noktayida anladim eu icin benim case numaram cutoff disiysa af den current olan benden daha yuksek biri alabilir. iste o noktada tek umudum benim case numaramin aktif olmasi.

toplamda 90 kisi 2022(farkli milletlerden) qatarda kazanmis ve 2022 yili icinde hepsinin basvurusu sonuclanmis kimisi red almis tabiki.
    turkiyede cok insan sira beklerken, yogunlugu az olan bir konsoloslugun belki faydasini gorurum tek umudum bu acikcasi

Evet kesinlikle current bülten sonrası konsolosluk bazlı farklar oluyor ancak siz Doha'da mülakata girecek olsanız da EU kotasından gireceksiniz mülakata ve o sırayı takip etmeniz lazım. Yani AF60k mülakat alırken EU20k beklemede olabilir.
    Değerlendirme yaparken eu sayılarına bakın.

• ⭐⭐

@aslanamca, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera acaba ds260 unlock talep ettiğimizde ilk submit tarihine de bakılıyor mu?

Son submit tarihiniz baz alınıyor.
    Bu durumun istisnası: birkaç ds260 formu doldurup herkes için unlock yapmadığınız zaman oluyor.

• @gucarslan lise döneminde soy isim değişikliğim olmuştu.lise diplomam eski soy ismim ile üniversiteler yeni soy ismim ile bu konuda ne yapmam gerekiyor

• @mkaplan zaten vukuatlı nufus kayıt örneğinde bu soyismi değişikliğinin görünüyor olması lazım, lise ve üniversite diplomalarınızın orijinalini fotokopilerini ve varsa iki mezuniyetinde e-devletten mezuniyet belgesini mülakata götürün lütfen

• @Muhtaradana ds 260 formunda bu şekilde doldurmakta bir sakınca var mı ?

• @EzgiLera Buna benzer bi soruyu bnde soracaktım siz bahsetmisken hemen suraciga sorayım😇annem New jersey de ve şu an bebek bakıcılığı ayrıca bi alışveriş merkezinde cocuk parkı ve doğum günü parti salonu hazırlama işinde calisiyo ve elemana ihtiyaç olduğunu söyledi burda başlarsın gelince dedi.Annemin iş yerinden bi is teklifi alsam bunun artı olabileceğini düşünmüştüm.Ne dersiniz?Ve böyle bisey yaparsam mail üzerinden bi yazışma gerçekleştirip çıktı mı almalıyım yoksa posta yoluyla bana bi mektup mu gondermeliler

• @EzgiLera, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@emreaydıner, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar Is your Mailing Address the same as your Present Address? Bu şu anda kaldığımız adresi mi soruyor yoksa green card için belirttiğimiz adresi mi? Yardımcı olabilir misiniz?

(Şu anda kaldığım adresi yurt adresi olarak belirttim.)

Greencard teslimi için verdiğiniz adres.
    Yes demelisiniz.

Green Card'ın geleceği adres için olan soru bu değil mi? Is this address where you want your Permanent Residence Card (Green Card) mailed?

• herkese merhaba. Ben tüm formlarımı dün imzalayıp gönderdim. yalnız tek sorun tüm city of birth kısımlarına şehir yazdım 😞 umarım bir sorun yaşamam bununla ilgili. yani ilk sayfada detaylı olarak bornova izmir yazdım ama diğer aile üyeleri için hep şehir ismi yazdım... bununla ilgili bilgisi olan varsa ferahlatabilir mi beni? 🙂 herkese sorunsuz bir süreç dilerim . sevgiler

Benzer Başlıklar

• 12172
  • 296
  • 145
  • 642
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |