Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Emrey34 evet artık beklemek ve sıra numaranızı takip etmeniz kaldı

• ⭐⭐

@emreaydıner, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Son bir sorum olacak. "Course of Study" kısmına Üniversite için ne yazmam gerekiyor? (Bilgisayar Mühendisliği örencisiyim)

Sorduğunuz sorulara cevap almayı bekleyin. Tekrar tekrar sormayın lütfen.

• @ayşebirkadın hayır olmaz formu okuyan konsolosluktaki kişiler de Türkçe biliyor

• ⭐⭐

@emreaydıner, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Erkan-Gürsoy İngilizce olarak mı Türkçe olarak mı peki?

İngilizce.

• @huseyincan klavyeniz türkçedemi ingilizcedemi onun ayarlarını kontrol edın

• ⭐⭐

@vecihi, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera merhaba ben diploma notu yazilan yer gormedim
    Meslek lisesine vacational,universiteye bachelors yazdim fakat 3.87 not ortalamasi.yazmam gerekiyormuydu?

Ben de görmedim ancak herkese aynı sorular gelmeyebilir 🤷🏻♀
    Degree or diploma yazan yerde notu da yazıyor olabilir 🤔 soralım.

@Oğuz-tokay degree or diploma yazan yere mi not ortalaması yazıyorsunuz yoksa farklı bir yer mi?

• @Muharrem1963 e-devlet önemli değil. eğer kaldıysanız yazmalısınız

• Merhabalar, ds-260 formunu doldururken eğitim bilgilerinde lise bilgilerinde dalgınlık yapıp xxxx highschool yerine xxxx lisesi olarak yazıp kontrol etmeden submit etmiştim üniversiteyi ingilizce olarak yazdım, lisesi kısmını mail atıp düzelttirmeme gerek var mı?

• ⭐⭐

@Tuğberk-Önder, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells benim eşim talihli , mal varlığını benim üzerimden göstersek sorun olur mu yoksa illa talihli kişinin mal varlığında mı gözükmeli

Mal varlığı derken tapu ise sorun olmaz.
    Maddi kaynak asıl talihli veya ortak hesap olması tercih sebebi.
    Asıl talihli üzerine olmayan arabayı kabul etmiyorlar genelde.

• ⭐⭐

@ahmet_, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

İkinci uyruk ile ilgili bir sorum var.

Eşim ve kızım çifte vatandaş. İkinci ülkeye ait pasaportlarının süresi bitti. Başvuruda Türkiye olarak kaydetmiştik. İkinci uyruğu soruyor ama pasaport bilgileri de soruyor mu?

Hayır. Tek ülkeye ait pasaport olması yeterli.

• Selamlar forumda arastirdim ama ayni sorunu yasayan bulamadim.

Ben DS 260 formuna ilk girdigimde mulakat yerini Vancouver isaretlemistim ancak formu submitleyip gondermedim. Suan forma girip mulakat yerini Ankara yapamiyorum. Formda her yeri degistirebiliyorum ama mulakat yeri kilitli. Bu konuda yapabilecegim bir sey var midir? @gucarslan
    @crazycells

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@Emrey34, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

gc hata.png adreslerimi doğru girmeme rağmen dünden beri bu hatayı veriyor ds 260 nedendir bilen varmı

Capslock açık şekilde İngilizce karakter kullanarak yazın.

Örneğin siz ic kapı yazıyorsunuz orada IC KAPI görünüyor ama yanlış olduğu için hata veriyor. IC KAPI şeklinde yazmanız lazım.

• Greencard kazananlar içinde Türkiye dışında olan Türk vatandaşları için süreç daha farklı ve daha kolaydır, diyorlar. Acaba Mülakat yerini Gürcistan yapsak ( vizesiz gidilebilen tek EU kategorisi Ülkesi olduğu için.) daha iyi olur mu? Yoksa hiç oynamamak daha mı iyi?

• ⭐⭐

hangi tarayıcıdan dolduruyorsunuz dostlar ds260 ı chrome da mı bir sıkıntı var anlamadım

Form yoğun. Tarayıcı problemi değil. Gizli sekmeden deneyin.

• @EzgiLera ben halletim sağolun

• Arkadaşlar bu gerekli evraklarda diploma yerine e devlet barkodlu çıktı kabul ediyorlar mı acaba mezuniyet belgesi olarak onu metak ettim ben

• ⭐⭐

@ahmet_, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

İkamette yazan doğum yerimin adı epey uzun. Dolayısıyla ds260 formuna sığmıyor. Bu durumda sığdığı yere kadar mı yazmalıyım?

İl ya da ilçe yazıyorsunuz değil mi doğum yeri olarak? 😅

İlçe sığmıyorsa il adı yazabilirsiniz.

• ⭐⭐

@gucarslan birden cok banka kullaniyorsak tum bankalardan ayri ayrimi almaliyiz ogrenci oldumuz icin farkli farkli yatiyor paralar

Tüm birikiminizi tek bankada toplama imkanınız varsa tek bankada toplayıp oradan döküm ve imza sirküleri alın.

• @Djordan023 bende onu sorcaktim artik e diploma var, kagot vermiyorlar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |