Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan Hocam gecen gun araba veya motor ruhsatiyla alakali birisi soru sormustu ve arac gosterilmiyor diye soylendi

• Tekrardan Merhaba, 2 sorum var.
    1-) İlk çekiliş formunu doldururken İstanbul yerine İzmir yazmışım, bu bana sıkıntı yaratır mı?
    2-) Ds-260 formunu doldururken hala devam eden üniversite eğitimimi yazmalı mıyım?

• arkadaşlar selam, formu az önce doldurdum, en son bir şey okumamı istedi "NOTICE OF DUTY TO REGISTER WITH U.S.
    SELECTIVE SERVICE SYSTEM" diye, ve altında imza falan yazıyor bu önemli bir şey değildi değilmi klavuzlarda bunu doldurun v.s yazmıyordu veya söylemiyordu ? kafama takıldı ?

• On Wednesday May 11, 2022 from 10:00 AM EDT until 5:00 PM EDT, CEAC is scheduled for maintenance. During this time, CEAC will continue to be available, but may have slight interruptions. Maintenance is expected to be completed by 5:00 PM EDT, but may be extended beyond this time. Thank you for your understanding and support.

Caec (ds260 formunu doldurduğumuz site) sitesinde böyle bir uyarı aldım bilginiz olsun bakım çalışması yapılacakmış EDT 10 am - 5 pm Türkiye saatiyle17.00 - 00.00 arası oluyor saatleri arasında yapılacakmış bakım çalışması.

• Merhaba, daha önce mülakatta maddi durumu altın cinsinden gösteren oldu mu? Bizim birikimimiz gram altın olarak banka hesabımızda duruyor. Onu usd ye çevirmeli miyiz mülakat öncesi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hokkabaz36 o zaman hemen konsolosluğu arıyorum, geçmiş senelerde araçlarını gösterip vizesini alanların vizesini iptal etsinler 🙂

kim hangi iletisinde söyledi bilmiyorum ancak; muhtemelen tek başına bir birikim olarak gösterilemez demek istemiştir.
    sahip olduğunu araç bir birikimdir ve satıldığında nakdi kazanç getirir.
    bu aracın değerini belgeledikten sonra (kasko / ekspertiz bedeli) elbette bunu birikim olarak gösterebilirsiniz.

• @gucarslan Tamam yani icim rahatladi gercekten
    Gunlerdir dusunuyorum nasil yapcam diye sagolun hocam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vadili hayır çevirmenize gerek yok.
    bunların $ karşılığı cinsinden birikim olarak gösterebilirsiniz.

• Merhaba,

Green card talihlisi benim. Nişanlımla 28 ağustosta evlenecektik.Lakin nikahı bir an önce yapmaya karar verdik. Şimdi nişanlımın kızlık soy adı ile olan pasaportu mevcut, bu pasaportu evlendikten sonra değiştirip ds260 formunu doldurması mı daha doğru yoksa değiştirmeden aynı pasaport ile ds260 doldursa mülakatta sıkıntı olur mu ? Bana kızlık soy adlı pasaportunu değiştirip benim soy adımı taşıdığı yeni pasaportla forumu doldurması daha mantıklı geldi. Tabi onun değişim sürecini bekleyene kadr ben forumu doldurmuş olacağım , onun pasaportu gelince onunkini dolduracağız. nikahlanmayı bekliyorum yani forumu doldurmak için. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

• @gucarslan Benim 2 sorum olacaktı.
    1.si 2014te vizem reddedildi (muhtemelen dil yetersizliğinden ancak bilgi verilmedi) ve ertesi gün tekrar başvurarak vizeyi aldım bunun açıklamasını ingilizce nasıl yazmam gerekiyor?
    2.si de sosyal medya hesaplarında dondurulmuş veya silinmiş hesapları da belirtmek gerekir mi?
    Teşekkürler..

• Merhaba bende 2023 talihlilerinden biriyim ancak sıra numaram 31k o yüzden içimde bir tedirginlik mevcut ancak dv2022 de çağırılma sırasının ds260 formuna göre olduğunu okudum bir kaç yerde acaba bu doğru mu doğru ise Bu senede öyle olabilir mi ve bu kararı nerden öğrenicez ?

• merhaba Is your mother's address the same as your father's? sorusu forumu doldururken cıkmıyor ancak revıew yaptıgımda soru gozukuyor cevap verılmemıs gibi
    anne babamın adresı aynı ıkısıne de aynı adresı yazdım sorun olur mu herkeste durum bu şekilde mi ? teşekkürler..

• DS-260 formu için siteye gittiğimde bu mesaj çıktı: "On Wednesday May 11, 2022 from 10:00 AM EDT until Friday May 13, 2022 2:00 PM EDT, CEAC is scheduled for maintenance. During this time, CEAC will continue to be available, but may have slight interruptions. Maintenance is expected to be completed by Friday May 13, 2022 2:00 PM EDT, but may be extended beyond this time. Thank you for your understanding and support." Paylaşmak istedim.

• @gucarslan bilgilerimi girdim telegram icin ne zaman onay alır??

• Merhaba, greencard cekilisinden esimin adina 64xx numarasi ile cikti.Birlikte gorusmeye gidecegiz.Acaba esim adina sadece ben banka hesabini gostersem yeterli olur mu ?Yoksa kendi adina mi olmasi gerekiyor?(Esim yabanci ,Su anda Turkiye de olmadigimiz icin banka hesabi yok)

• ⭐⭐⭐

@MuratA Bugün TSİ 17:00 -00:00 arası bakım varmış telegram grubunda paylaşıldı.

@gucarslan ⚠

DS260 doldurduğunuz ilgili sitede, bugün 17:00 - 00:00 (TSI) saatleri arasında bakım çalışması yapılacaktır.

bu saatler arasında formunuza giriş yapmayı denemeyin ve veri girişi yapmaya çalışmayın.

işlemlerinizi yarin sabah erken saatlerde devam edebilirsiniz.

⤵

On Wednesday May 11, 2022 from 10:00 AM EDT until 5:00 PM EDT, CEAC is scheduled for maintenance. During this time, CEAC will continue to be available, but may have slight interruptions. Maintenance is expected to be completed by 5:00 PM EDT, but may be extended beyond this time.

Thank you for your understanding and support.

• ⭐⭐⭐

@emirhan Sırayla onay veriyorlar, beklerseniz eklenir kesin.

• Formu dolduran var mı acaba kaç günden beri deniyorum ama açılmıyor hata veriyor sizde de öyle mi ?

• sadece kızımın formu kaldı bugun eşim ve kendi formumu bitirdim. bakalım gece yine uyanıp nöbet tutacağız

• @EzgiLera Hanım. DV2023 Talihlileri Telegram grubuna üyeyiz. Orada yurt dışındaki ülkeye giriş çıkış yaptığınızda police report istenmiyormuş benzeri bir gönderi okudum. Ben Arabistan'da hiç 12ay kalmadım. Izne Türkiye'ye git gel yaptım en fazla 11ay kalmisimdir covid sebebi ile. 5sene içerisinde 8-10kere gelmisimdir ama hiç 12ay kesintisiz durmadım. Oturum ve çalışma iznim var. Bu durumda her şekilde police report istenecekmi benden?

Benzer Başlıklar

• 296
  • 22
  • 7342
  • 12028
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |