Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @basoglukoray1, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Benim Field Office im NY Long Island burasi da cok problemli oldugun duydum gercekten gunde 50 kere USCIS sitesine girmekten emma yla yazismaktan resarch yapmaktan cok yoruldum boyle amatorce calismak olamaz isin garip tarafi 2022 file larinin cok hizli bir sekilde approve oldugu gozukuyor uumarim sizde en yakin zamanda sonuc alirsiniz 😞

Umarım ama ses Seda yok. Biz 693 göndermedik henüz. Bari onun icin rfe isteseler diye dua etmiyor değilim. En azından case üzerinde çalışıyor olduklarını anlardık 🥺

Bizim Field office de Santa ana. Emma ile live chat yapınca agent dedi 24 ay. 😖 Eşim delirdi 😩

• @Tugba 24 ay mi 😞 693 update i geldikten 10 gun sonra benim interview schedule edilmisti gercekten anlamasi cok zor, beklemesi daha da zor

• @basoglukoray1, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba 24 ay mi 😞 693 update i geldikten 10 gun sonra benim interview schedule edilmisti gercekten anlamasi cok zor, beklemesi daha da zor

Sizin interview iptal veya dosya burda degil denilmişti sanırım. Bir arkadas interview girdi, interview yapıldı, tam olumlu olumsuz laf etmesi gereken yerde sistem çöktü demişler. Gönderdiler geri. Hala bekliyor. Böylesi de var 😖

• @basoglukoray1 ayni durumdayim ne yazik ki... Kac kere aradim kac kere expedite yaptim kac tane inquiry koydum yok yok yok arayinca bekle arama bizi diyorlar. Arama bizi demek kolay da para yok. Ev kirasi artacak mesela ben dua ediyorum ki calisma iznim gelsin odeyelim elimizde para kalsin. Ben bunu niye dusunmek zorundayim ki ? Evliyim zaten kart vermiyorsunuz normal gecici bir calisma karti yani bu kadar kasmanin sebebi nedir bi bilsem !

• @basoglukoray1 aaa yakiniz benim de newark asagi yukari ayni hizda calisiyorlar cok immigrant oldugu icin bu bolgelerde. 2022 hizli cunku 2022 de bir karar alindi artik calisma izinleri 3 ay icinde verilecek pandemiden kalan dosyalar bitirilecek diye. bu karardan sonra Bazi dosyalar interviewsiz onaylandi sirf dosya sayisini azaltmak icin. Tamam cok guzel eyvallah bir kisi de demedi mi dosyalari onaylamaya 2022den degil de 20den 21 den baslayalim diye ? bize haksizlik ! bakiyorum simdi 37 gunde EAD alan var ? onlar alsin biz surunelim oh ne guzel 2022 ucuyor 21 gebersin kimin umrunda

• @Tugba saka gibi... sozlerim yok artik

• @mazk2104 umarim en yakin zamanda guzel haberler aliriz EAD en azindan gelseydi bir sekilde green card beklenirdi fakat su an hicbir sey net degil oyle bekliyorum 😞

@mazk2104 umarim en yakin zamanda guzel haberler aliriz EAD en azindan gelseydi bir sekilde green card beklenirdi fakat su an hicbir sey net degil oyle bekliyorum 😞

Evet, bari o gelseydi 🥺

• @Rmyss merhabalar mülakatınız dündü sanırım. Nasıl geçti? Umarım her şey gönlünüzce olur 🙏🏻

• ı-130 approved oldu ve category f2A iken ir1 oldu ( spouse of usc) . 485 dosyalar hala f2A olarak gorunuyor bazı sistem veya appler üzerinden kontrol ettiğimizde.
    Bunu değiştirmenin yolu ne? i130 approval notice ile bi cover letter yazarak myuscis account üzerinden 485’ e upload document yapsak?
    Yanı belli ki birbirlerinden haberleri yok. 485 büyük ihtimalle Field officete. Ama bunlarin nasıl bi sistemi varsa onaylanmış i130’u görmüyorlar. Gözlerine sokmak isteyince de çocuk gibi azarlıyorlar telefonda. Tek yapmaları gereken daha önce f2A ( spouse of lpr) statüsünü ir1 çevirmek. Hangi kategoride takılıp kaldığımızı dahi anlayamıyoruz ya!

Bir problem daha var. inqury yapmaya çalışıp randevu almak istesem sistem case number ile 485i match yapmıyor. Uyuşmuyor diyor. Deliricemmmmm!!!!

• @Tugba Wow tebrik ederim en azindan sizin taraftan guzel bir haber geldi nihayet. Cocuk gibi azarliyorlar cunku ben sunu fark ettim aksanin varsa uyuz oluyorlar. Mesela esimi veriyorum telefona Amerikan oldugu icin aksansiz evet efendim tabi efendim bakayim efendim yardim edeyim efendim falan bi ton sacmalik ben arayinca da bekle o zaman bizi arama yapiyorlar ki gocmen kisi direkt ben oldugum icin. kisiye gore serbet veriyorlar. Tavsiyem yine aramaniz veya Emma uzerinden Live agent ile yazisarak islemi halletmeniz. Inquiry ekleme yapabilirsiniz hani bunlar nicin match olmuyor diye ama bence yakin zamanda olacaktir. Lawfully isimli bir app var orada bu tarz ornekler cok goruyorum 130 onaylaniyor bir sure sonra sakir sakir digerlerine de onay geliryor. Bence bekleyin yakinda guzel haberler geliyor.

• @basoglukoray1 ben bir suru expedite yaptim ead icin belge istediler yolladim congressman ile yaptim adam mail atti onaylandi ama hala resmiyete dokulmedi diye. Yani kendi iclerinde onaylamislar ama bana hala kart vermemisler. 3 ay once yapmis oldugum expedite islemine istinaden congressional expedite approvaldan sonra mail atip ' biz senin davanda karar vermedik bize kanit yolla ' seklinde mail geldi yine yolladim. basvurali olmus 8 ay. Evliyim Amerikadayim. Gayet acik ki bir yere gitmiyorum o kadar is teklifi maasli offer letterlar benim esimin paralarini kullanmam saglik harcamalari kanitlarim zaman gelince doktora gidememelerim ve basvurudan bu kadar zaman gecmesi... Hani bunlar yeterli degil mi benim EAD mi yollamaya ? hangi durum sizi benim kagidimi onaylamada kararsiz kildirmis olabilir ? Yani dalga mi geciyorsunuz alay mi ediyorsunuz ? Bu FO da calisma izni 7.5-12.5 aydi dun baktim her nasil olmussa 8.5 aya indirmisler approximate time i. aradim diyorum ki bak expedite olmadan benim 2 hafta icinde artik almam lazim hani her sey ortada ben employement base ead basvurusu yapmadim ben evliyim burada yasiyorum. Bilmiyoruz arama bekle diyorlar ? Yahu sen bilmiyorsan ben mi bilicem kardesim bilmiyorsan orada ne is yapiyorsun allahin askina ya !

• @basoglukoray1 ben bir suru expedite yaptim ead icin belge istediler yolladim congressman ile yaptim adam mail atti onaylandi ama hala resmiyete dokulmedi diye. Yani kendi iclerinde onaylamislar ama bana hala kart vermemisler. 3 ay once yapmis oldugum expedite islemine istinaden congressional expedite approvaldan sonra mail atip ' biz senin davanda karar vermedik bize kanit yolla ' seklinde mail geldi yine yolladim. basvurali olmus 8 ay. Evliyim Amerikadayim. Gayet acik ki bir yere gitmiyorum o kadar is teklifi maasli offer letterlar benim esimin paralarini kullanmam saglik harcamalari kanitlarim zaman gelince doktora gidememelerim ve basvurudan bu kadar zaman gecmesi... Hani bunlar yeterli degil mi benim EAD mi yollamaya ? hangi durum sizi benim kagidimi onaylamada kararsiz kildirmis olabilir ? Yani dalga mi geciyorsunuz alay mi ediyorsunuz ? Bu FO da calisma izni 7.5-12.5 aydi dun baktim her nasil olmussa 8.5 aya indirmisler approximate time i. aradim diyorum ki bak expedite olmadan benim 2 hafta icinde artik almam lazim hani her sey ortada ben employement base ead basvurusu yapmadim ben evliyim burada yasiyorum. Bilmiyoruz arama bekle diyorlar ? Yahu sen bilmiyorsan ben mi bilicem kardesim bilmiyorsan orada ne is yapiyorsun allahin askina ya !

• @mazk2104, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba Wow tebrik ederim en azindan sizin taraftan guzel bir haber geldi nihayet. Cocuk gibi azarliyorlar cunku ben sunu fark ettim aksanin varsa uyuz oluyorlar. Mesela esimi veriyorum telefona Amerikan oldugu icin aksansiz evet efendim tabi efendim bakayim efendim yardim edeyim efendim falan bi ton sacmalik ben arayinca da bekle o zaman bizi arama yapiyorlar ki gocmen kisi direkt ben oldugum icin. kisiye gore serbet veriyorlar. Tavsiyem yine aramaniz veya Emma uzerinden Live agent ile yazisarak islemi halletmeniz. Inquiry ekleme yapabilirsiniz hani bunlar nicin match olmuyor diye ama bence yakin zamanda olacaktir. Lawfully isimli bir app var orada bu tarz ornekler cok goruyorum 130 onaylaniyor bir sure sonra sakir sakir digerlerine de onay geliryor. Bence bekleyin yakinda guzel haberler geliyor.

Güzel haber 130 ise, yeni olmadı zaten. April 20. Daha önce de bahsetmiştim.

Yeni sorunlar var evet, sorun çıktıkça tazelenip genç kalıyoruz. Güze olan o 🥶

• bana lottery cikti suan evlilik yoluyla basvuruyu iptal ederek buradan 10 yillik karti hemen alabilirmiyim ama statu disinda bulunuyorum ulkede?

• @Tugba hatirlamiyordum kusura bakmayin 🙂 Ah ne diyim en azindan onayiniz var bizde receipt was sent 😃

• @mazk2104
    Öyle ama onay 130 icin. Hiç bir şey ifade etmiyor. Aynı upgrade işlemini 485 paketi icin de yapmam lazım. Yanı citizen olduğumu onlara da ayrıca belgelemem gerekiyormuş. Uscis onaylanan 130’u otomatik olarak 485 ve bağlı caselere göndermiyormuş. Ve ben bunu daha yeni öğrendim. Bu çok aptalca bir durum. Bir kurum düşünün ki departmanlar arasında aynı case üzerinde çalışsalar bile birbirlerinden haberleri yok. Bu adil degil! Ve ben şimdi bilmiyorum ki gereken evrakları nereye yollicam. Sallicam hepsine. Yapacak bir şey yok. Sunu da sorsam size: tier 1/2 ne? Case assistance ne?

Ve ayrica belki bilirsiniz veya bilen varsa lütfen cevap rica ediyorum., Field ofislere drop yapabiliyor muyuz? Bakındım Google da ama pek kayda değer bir şey yok. Santa ana ofise drop yapmam lazım.
    @crazycells

• @umutsuzbekleyis, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Rmyss merhabalar mülakatınız dündü sanırım. Nasıl geçti? Umarım her şey gönlünüzce olur 🙏🏻

Merhaba evet olumlu geçti kartim şuan basim aşamasında yakinda elimde olur inşallah 😊 soru olarak bana sadece guvenlik sorularini sordu görevli eşime de nasil tanisip evlendigimizi anlatmasını istedi, birlikte girdik mulakata, kanit olarak da öncelikli olarak ortak hesaplar, uyelikler vs istedi, fotoğrafları pek dikkate almiyomuslar ama yinede bakti bi göz ucuyla, en sonda da onayliyorum 2-6 hafta icinde elinizde olur dedi.

• Merhaba,

Kasım 21 tarihinde turist vizemi kullanarak ülkeye girdim ve ardından turist vizemi uzatmaya başvurdum ve bu süreçte biyometrik verilerimi USCIS'e verdim. Ardından Amerikalı sevgilimle evlendik ve birlikte yaşıyoruz. Bu ay içinde green card dosyasını oluşturacağız. Merak ettiğim yine de biyometrik randevusu verilecek ve tekrar aynı verileri USCIS'e iletecek miyim? Benzer süreç yaşayan oldu mu?

Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |