Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Eğitim/İş başlığında olduğu için biz şahsen eğitim ve iş maksatlı 5 yıl içerisinde ülke dışında bulundunuz mu diye algıladık ve yazmadık turistik seyahatlerimizi. Çok sorun olmaz herhalde, gerekirse mülakatta pasaporttan görürler zaten biz de bilgi veririz, hepsi 7 günü geçmeyen turistik tatillerdi. Sorun çıkaracak bir problem değildir diye umuyorum. Diğer tüm bilgilerimizi gayet güzel ve eksiksiz doldurduk.

• ⭐⭐

@Tugba54, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaslar 2020 de bosandım fakat evliyken ki soyadımı kullanmaya devam etmek istedim mahkeme karar evragında bu ibare var, tabi karsı tarafın onayıyla.Pasaportumu evliyken aynı soyisimle cıkardıgım için degiştirmedim evlilikle ilgili herhangi bi ibare yok cunku ve isim soyisim hala aynı.
    1.Mulakata bu evragı cevirisiyle götürmelimiyim?

Evet.

2.Velayet bende olduğu halde babalarının 'çocuklarımın gitmesine izin veriyorum' diye bi evrağı noterden alması ve cevırtmesı gerekir mi?

Velayet yeterli sanıyorum. Boşanma evraklarını da tercümeli şekilde götüreceksiniz ve sanıyorum ki velayet de bunların arasında vardır zaten. Ama @gucarslan da cevap verirse iyi olur.

Diğer sorularım
    1.Önlisans okullar yüksek okul mu?Basvuru formunda bu seceneğe denk geliyodu onu işaretlemiştim

Evet.

2.İki kedim var onlarla ilgili süreç nedir gören duyan bilen varsa ve bilgilendirirse sevinirim forumdaki konuda köpeklerden bahsediliyodu

Şu başlığı inceleyebilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/305/amerika-ya-evcil-hayvan-götürmek?_=1652198159781

Çocuklara bugün pasaport basvuru yptım aciliyetle ilgili dilekçe de yazdım bugun formu açabilirsem en azından biraz doldurup yarın pasaportlar gelirse tamamlıycam öyle olmazsa da yarını bilgisayar basında gecırıp aksama kadar bitirip pasaportlar olmadan göndermek istiyorum

Bir an önce formu doldurup gönderin pasaport geliş süresi 1 aya kadar uzayabiliyor.

• ⭐⭐

@bandiciz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

öncelikle herkese merhaba ben 18 yaşındayım geçen sene 17 yaşındayken babam ve annem için başvuru yaptım ve babama çıktı biz ds-260 formunu doldururken üçümüz için de ayrı ayrı mı form açılacak yoksa tek form üzerinden asıl bilgileri babam için doldurup bizim hakkımızda küçük bilgiler mi isteniyor cevaplarsanız çok sevinirim.

Hepiniz için tek tek ds260 formu dolduracaksınız. Aile kısmında birbirinizin bilgilerini de vereceksiniz.

• ⭐⭐

@uurse, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

ayrıca bu sitede kota vs çok saçma koskoca devlet bütün yükü kaldırabilecek bir server kurabilir diye düşünüyorum. bizim edevlet gerçekten çoğu zaman çok iyi işliyor. geçen sene sadece yol izinlerinde patladı 3-5 saat sonra düzeldi ki oraya yığılan kişi sayısı ds260 formunu dolduracak kişi sayısının kaç katıdır kim bilir.

Evet düzeltebilirler ama demek ki buna bütçe ayıracak kadar umursamıyorlar. E-devlet gibi vatandaşların kullandığı bir sistem değil sonuçta. Bizim gibi göçmenlik talebi olanların kullandığı bir site olduğu için çok da umursanmıyoruz demek ki 🙂

• Merhaba arkadaşlar, formu doldurmak için ancak bugün girebildim. diğer günler hiç izin vermiyordu. neyse birkaç sorum var yardımcı olursanız memnun olurum.

1. şuanki işim seçeneklerde yer almıyor. Diğer seçip sadece mesleği "IT Auditor" şeklinde yazmam yeterlimi ? yoksa yapılan işi kısaca açıklamalımıyım ?
    2. üniversite zamanında yatay geçiş ile başka bir okula geçiş yaptım. bu YÖK kayıtlarında yer almıyor. sadece mezun olduğum okulun bilgisi var. sizce eski üniversiteyi yazmalımıyım ? ama oradan diploma almadım. 2 üniversite de farklı şehirlerde, adres bilgilerinde bulunduğum yerleri yazdım. sonra burada ne yaptın diye sorarlarmı ?
    3. amerika turist vizem var. aralık 2018 yılında almıştım. ancak o tarihten bugüne kadar gidemedim. 2019 da işim nedeniyle, sonra da malum covid durumu nedeniyle giriş-çıkış yapamadım. bu durum sizce benim green card almamı etkilerimi? bu formu doldurduktan sonra giriş-çıkış yapmam mülakat zamanında faydalı olurmu ? sizce yapmalımıyım ?

• @selim06
    1)Aslında yeterli, fakat ingilizceniz yetersizse mülakatta mesleğinizi açıklamak yerine ds260 formunda tanımlamak daha mantıklı olabilir.

2)Mezun olduğunuz üniversiteyi yazmanız yeterli olacaktır

3)Turist vizesini kullanmamış olmak ya da kullanmış olmak göçmen vize mülakatını etkileyecek bir durum değil.

• Telegram grubu için formu doldurup gönderdik davet bekliyoruz

• @Muhtaradana Çok teşekkür ederim.Evet öyle görünüyo maalesef, insallah köpek evlatlar için de hersey kolaylıkla hallolur.Haklısınız bu forum olmasa ne yapardık hiç bilmiyorum zaten 😊 Forumu kullanabildiğime çok sevindim bu arada😁 Pasaportu da dediğiniz gibi beklemiycem yarından sonra,benim ki ertesi gün elimde olmuştu o yüzden acaba mı diyorum artık inşallah bugün en azından giriş yapabilir biraz da olsa doldurabilirim 🤲

• @EzgiLera Çok tesekkur ediyorum. Mülakat için bol şans diliyorum çok az kalmış🤲🏻 🤩

• Eşim ön lisans mezunu, DS-260 formu için bu konunun ilk sayfasında paylaşılan "DV2023 icin aciklamalar pdf " dosyasında,
    "Course of Study: buraya universite ya da daha ustu bir
    ogretim kurumunlarindaki bolumunuzu yazmalisiniz, lise
    icin ise meslek liseleri icin ‘vocational’, diger liseler (duz,
    anadolu, fen, aol vs.) icin ‘academic’ yazabilirsiniz."
    ibaresi var ama meslek yüksek okulu bilgisi yok. "Course of Study" kısmına vocational mi yazmalıyım yoksa mezun olunan bölümümü.

• ds-260 formunu doldurmak için siteye girmeye çalıştığımda Your request cannot be processed at this time. yazısıyla karşılaştım sebebi nedir yoğunluktan dolayı mı?

• Dv-260 Formunda Work/ Education bölümünde bu iş 2 yıllık deneyim gerektirir mi diye bir seçenek var hangisini seçmem gerekiyor?(Üniversite Mezunuyum)

• @BayC, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar site hata veriyor. Sizde de durum böyle mi?

Evet @BayC sürekli sayfayı yenileyerek deniyoruz bizde.

• @bandiciz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

ds-260 formunu doldurmak için siteye girmeye çalıştığımda Your request cannot be processed at this time. yazısıyla karşılaştım sebebi nedir yoğunluktan dolayı mı?

Evet @bandiciz yoğunluktan dolayı.

• Bu ileti silindi!

• @happycandy

Dosya Numarasi: 2023EU00025XXX
    DS-260 Gonderimi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy Profil düzenlemede imza bölümüne oluşturuyorsunu

• Merhaba, DS260'la ilgili birkaç sorum olacaktı:
    Şu anda öğrenci olduğum için bunu belirttim fakat temmuz ayında mezun olacağım için Amerika'da yapmayı düşündüğüm işe mezun olacağım mesleği söyledim. Mülakat sırasında öğrenci olmayacak olmam sıkıntı yaratır mı?
    Cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

• Arkadaşlar merhaba, çekilişe başvuru yaparken eşimin bilgilerini yazdım. Ds260 formunu sadece kazanan kişi olarak benim doldurup eş bilgileri kısmında mı yazmam lazım? Yoksa eşim için benim dosya numaram ile ikinci bir Ds260 formu mu oluşturmak gerekli ? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@tohma31, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Cevap için teşekkürler, case numberım 25xxx lerde olduğu için biraz tedirgin oldum, sonradan submit etsek sıra gelir mi gelmez mi diye açıkçası 🙂

Geç kalmayın formu doldurmak için. Hiç belli olmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |