Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahsenaydgdu benim oradaki tarif ettigim kadin yobaz yurdum insaninin yobaz esleri yobaz kadin versiyonu soyleki, basima 2 kere geldi; toplu tasimada dengemi kaybedip yanimdaki bu turden kadinlara ufak temas etsem bile tacizci diye alevlenip beni emin olmadan alenen hedef gosterip tacizci ilan ediyor tum araca. basima dikilen 3-4 magara adamina anca yanlislikla oldu ben escinselim valla yanlislikla oldu (escinsel degilim) diyerek linc edilmekten kurtuldum yani bu bazi kadinlarin neyini savunalim ki erkek olsa yan baktin kavgasi cikarirlar eminim ki.. zihniyet ayni

• ⭐⭐⭐

@celica iyi toparlamışsın yoksa eşcinselim diyince de dayak yeme ihtimalin var bu memlekette,

• @ahsenaydgdu 😞 maalesef... oyle diyince bi afalladilar zaten direkt aractan ucarak indim

• @arbalet mükemmel anlatmışsınız, hocam şimdi zamanında çok ders çalışan biri değildim ve teknik liseye gidiyordum ama hep mühendis olmak istedim benim için imkansızdı. Gel gelelim okul bitti öss ye girdik tercih yapacağız mühendislik bölümlerini yazamıyoruz katsayı muhabbeti vardı, bende lisede yazılım okuyorum bilgisayar öğretmenliği puanlarıda aşırı yüksek yetişemiyoruz puanlara, dedim ki o zamanlar inşaat ülkenin yükselen yıldızı,4 yıllık teknik eğitim fakültesinde yapı öğretmenliğini yazdım geldi, teknik eğitim fakülteleri için klavuzda şöyle bir ibare vardı "Bu bölümü okuyan kişiler istedikleri takdirde 1 yıl fark derslerini alarak inşaat mühendisi olabilirler." tabi yönetmelikten haberim yok 1985 yılında bu madde geçersiz kalmış ben bunu okula geldikten sonra anladım neyse okulu bitirdik, meslek liselerine atama neredeyse yok yılda 1 kişi falan, girdim şantiyede çalışıyorum sonra çat diye bize sınav hakkı geldi sınava girin üniye yerleşin 10 tane fark dersi alın mühendis olun, girdik mücadelerle okulu bitirdik mühendis diploması aldık ama bu arada yazılımı da bırakmadım yazılımdan da para kazanıyorum, sonra baktım inşaat piyasa çöküyor dedim akademik olarak hazırlanayım girdim yüksek lisansa 3 yılda onu bitirdim, sonra dedim doktora yapayım hazırlanmaya başladım baktım doktora işleri karışık bıraktım ama ben bu hengamede arkama dönüp baktığımda elimde yüksek mühendis olarak sicil kartım vardı, geçmişte hayalini kurduğum gözümde canlandırdığım şeyin gerçek olduğuna yaklaşık 10 yıl sonra şahit oldum. Şimdi olayın başına dönersek geçmişte olmaz yapamazsın diyen arkadaşlarım vardı şuan hiç birinden ses seda yok, demem o ki bundan 10 yıl sonrada amerika da kendi işimi yapıyor olacağım, kimsenin ne dediği umurumda değil. Mühendislik şuan ülkede para etmese de global olması sebebiyle ileride rahatlıkla değerlendirebilirim, ha hiç işe yaramasa bile benim hedefimdi gerçekleştirdim.

• ⭐⭐

@celica, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ahsenaydgdu benim oradaki tarif ettigim kadin yobaz yurdum insaninin yobaz esleri yobaz kadin versiyonu soyleki, basima 2 kere geldi; toplu tasimada dengemi kaybedip yanimdaki bu turden kadinlara ufak temas etsem bile tacizci diye alevlenip beni emin olmadan alenen hedef gosterip tacizci ilan ediyor tum araca. basima dikilen 3-4 magara adamina anca yanlislikla oldu ben escinselim valla yanlislikla oldu (escinsel degilim) diyerek linc edilmekten kurtuldum yani bu bazi kadinlarin neyini savunalim ki erkek olsa yan baktin kavgasi cikarirlar eminim ki.. zihniyet ayni

Dua et eşcinselim deyince ayrıyetten iki posta daha dayak atmamışlar.

• @justozkan yaşım 34 ama 60'ıma da gelsem bir gün gerçekleştireceğim 🙂

• @Erkand 😂 cehalet diz boyu, bir sure daha katlanacagiz bu insanlara, mumkun oldugu kadar izole sekilde, bakalim...

• @istanbuladami hedeflerimiz olmasa yaşayamayız ki hocam, Green kartın çıkmaması 1-2 gün yıktı ama elbet olacak.
    Şu videoyu dün izledim izlemeye değer.

• Bu çekilişe katılsam mı onu düşündüm bugün.

Daha önce de yazdım. 20 yaşındayım; Seneye 2. sınıf olacağım. Ancak olur da çıkarsa sıkıntıya sokacak.
    Hadi eğitimi boş vereyim; bırakayım desem bile maddi kısım var. Bu yaşta o kadar para bende yok; şükür ki ailem çıkarabilir ama ona da çok sıcak bakacaklarını sanmam. Bu sorun da öyle kolayca çözülebilecek bir şey değil. Okulumu bitirip mesleğe başladığım zaman bile yıllarımı alır o parayı toplamak. Aklıma gelmişken yazayım: DV2025'e başvurursam ve olur da kazanırsam; mezuniyetime yetişir değil mi? (Mezuniyet eğer uzatmazsam 2025'de)

Ben mi bu kadar çok düşünüyorum diye merak ediyorum. İnsanların maddi durumlarına karışmak gibi olmasın ama yaşıtlarımı bazen dinliyorum. Seneye pasaport çıkartacağım gc'ye başvuracağım diyor ancak pasaporta verecek paraları bile çoğu zaman çıkmıyor. Yanlış düşünüyorsun diyorum bana "rakip mi eliyorsun?" tarzında suçlamalarla yaklaşıyorlar. Halbuki bırak büyükelçilik görüşmesini; sağlık ücretini bile vermeleri zor. Tekrar ediyorum kimsenin maddi durumuna karıştığım yok ve eleştirmek de bana düşmez ama gerçekler de bunlar. Neyse kendileri bilir... Olurda kazanırlarsa o sevincin büyük bir üzüntüye dönüşmesi fazla uzun sürmez.

Gitmek zor kalmak daha zor diye bir laf var ya; gitmeyi düşünmek bile gitmekten kadar zor bizim şu zamanımızda...

• burada yazanların hayatlarını okudukça fikren tek olmadığımı bilmek sakinleştirici etki yapıyor valla 🙏😊 geçen sene totem yüzünden okuduğum yorum yapmak istediğim hiç birseye yazamadım saçmalamışım.
    2015 senesinde eşimle iflas ettik aslında kurtarılamayacak bir durum değil di biraz aile desteği kâfi olurdu. eşimin ailesi hiç öyle düşünmedi. ben bir evin bir oğlu dedim amma o işler yalanmış. herkes başınızın çaresine bakın şarkısını söyledi. sonrasında ev araba iş güç ne varsa yalan oldu. bütün balon boooom . 🧨🎈🎆 eğer başka bir ülkede olsak çoktan toparlamıştık ama malum bu ülkede rüya çabuk biter. ilk yerimizde devam ettik . ama artık ekonomi eskisi gibi değildi mehter takımı gibi 1 ıleri 2 geri gittik son golüde pandemi de yedik . işyerini kapadık şuan sadece e ticaretle uğraşıyoruz.
    eşimle diyoruz ki ne kadar aptalmisiz bunca sene bu ülkede mücadele verdik keşke ilk iflas ettigimizde green card a başvursaydık. ya da farklı yollar araştırsaydık boşuna zaman kaybettik. şimdi eşim ailesinden miras hakkını alıyor o da bizim son kurşunumuz. keşke gc çıksada o parayla orda rahatça bir hayat kursak ama 10 sene bekleyenleri görünce zor geliyor e2 olayı da çok çetrefilli özellikle bizim gibi iflas geçirmiş kişiler için 🤔😭
    evrene mesajım açık ARTIK BIZIDE GÖR ...✌
    uzun oldu biraz kusura bakmayın arkadaşlar 🤗

• @arbalet benim de öyle iki tane arkadaşım var gc çıksaydı benim için kredi çekecekti diğeri de telefonunu satacaktı (çok istediği modeli zar zor almıştı) benim abd ye gitmem için böyle 3-5 tane arkdaş olsun dünyanın hiç bir yerinden insanın sırtı yere gelemez Allah hepimizi böyle iyi insanlarlar karşılaştırır inşAllah 🙏

• @dilmel Cok haklisiniz. Ikinci yazi icin cevap vereyim eredeyse yasitiniz olarak, son yillardaki olaylarla da genclerin yarisindan fazlasi Amerika'da yasama arzusunda. GC'yi arastirmadan basvuran var, yorumlarda GC kazanmis kisilere beni de gotur diyen var, sizin anlattiginiz ornekteki tiplemeler var. Ben essek miyim bu yasimda ates basinda asgari ucretle universiteye kadar calisiyorum da sen yan gelip yatiyorsun? Gitme sebebin ekonomik baban da zengin degil, 10 bin dolarin yok ki senin, rakip eliyormusuz. tek yaptiklari ilkay zaman. fit travel (laptoplu gezgin) izleyip gaza gelmek. burada gercekten ihtiyaci olan ailelerin hakkina gasp etmek... te allahim

• @yenihayaletadam masallah ne kadar iyi insanlarla arkadassiniz. bize de hep iti kopugu denk geliyor. sanirim oturdugum konumdan dolayi bilemiyorum

• @arbalet, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@nicky, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@hdemircanusa, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@nicky bu tutumu sergilemek harika , bende bu sene için kendime söz verdim kesinlikle kimseyle paylaşmayacağım

kendinize sözünüzü tutun en temizi bu. çünkü bahsettiğiniz "boş" muhabbetlere maruz kalmamak için en iyi yol bu.

Ben bu durumu biraz genel olarak araştırdım. İnsan yapmak istediği şeyi sevinçle eşine dostuna anlattığında beynimiz bunu anlattığımız anda salgılanan dopamin, serotonin hormonlardan ötürü sanki yapmışız gibi algılılayıp hem buna olan isteğimizi azaltıp muhtelif yolları görmemize, ayrıntıları fark etmemize engel oluyor hemde eş doşt dediğimiz çevrenin sinsiliği ile yüzleşince şevkimiz iyice kırıldığından kendi kendimize " Ahmet- Mehmet haklılar ben zaten yapamazdım" / "o kadar bunu hak eden varken neden ben olayımki" / " zaten şans meselesi değilmi, bende şanssızım işte..." gibisinden bunu (ilgili konu her ne ise artık) hak etmediğimize inandırıp bu sayede de kendimize nazar değdiyoruz arkadaşlar. Bu sebeple dışardan bakan herkes " ya işte bizim mehmet işinde gücünde...." bundan öte cümle kurmamalı hayallerini ve özelini asla bilmemeli. İstediğiniz ne ise sessizce ilerleyip yapacaksınız, olduğunda ilan edeceksiniz ve herkes şaşıracak. Sonra ikinci plan için sessizce çalışcaksınız, başarınca ilan edip tekrar şaşırtacaksınız. Aynen böyle davranmamız gerekiyor. İsteklerinizi hiç yapamazsanız on yıl sonra birinin "ya senin şöyle bir planın vardı on onbeş sene evvelinde, herkes yaptı sen neden yapamadınki...." gibi lüzumsuz bir cümlesi sizi iyiyce sinirlendirecektir. Bunlara maruz kalmamak adına, asla kimseyle paylaşmayın hayallerinizi, bunu sadece GC için söylemiyorum tüm hayalleriniz için söylüyorum. Sessiz olun kimse ne yaptığınızı anlamasın. Herkese bol şans 🙂

güzel noktalara değinmişsiniz teşekkürler. dediğim gibi biz, anne babalar ve yakın arkadaşlar dahil kimseyle bu süreci paylasmadik. olaki kazanır vizeyi alırsak o zaman paylaşmayı uygun gördük. yakınlarımız dan buraya üye olan varsa az da olsa ifşa olma durumunuz yok değil tabi 🙂

bir insanın kendi ülkesinden kalkıp da huyunu suyunu bilmediği bambaşka bir kültürün olduğu bir ülkeye gidip orada düzen kurmak istemesi, ciddi bir meydan okumadır. duruştur. "konfor alanını" bırakıp da bırak ülke değiştirmeyi şehir degistirmeye bile yeltenmeyecek tiplerin zehirli cümlelerine maruz, kalmamak adına en doğrusunun bu olduğunu düşündük.

• @byn_dogan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

burada yazanların hayatlarını okudukça fikren tek olmadığımı bilmek sakinleştirici etki yapıyor valla 🙏😊 geçen sene totem yüzünden okuduğum yorum yapmak istediğim hiç birseye yazamadım saçmalamışım.
    2015 senesinde eşimle iflas ettik aslında kurtarılamayacak bir durum değil di biraz aile desteği kâfi olurdu. eşimin ailesi hiç öyle düşünmedi. ben bir evin bir oğlu dedim amma o işler yalanmış. herkes başınızın çaresine bakın şarkısını söyledi. sonrasında ev araba iş güç ne varsa yalan oldu. bütün balon boooom . 🧨🎈🎆 eğer başka bir ülkede olsak çoktan toparlamıştık ama malum bu ülkede rüya çabuk biter. ilk yerimizde devam ettik . ama artık ekonomi eskisi gibi değildi mehter takımı gibi 1 ıleri 2 geri gittik son golüde pandemi de yedik . işyerini kapadık şuan sadece e ticaretle uğraşıyoruz.
    eşimle diyoruz ki ne kadar aptalmisiz bunca sene bu ülkede mücadele verdik keşke ilk iflas ettigimizde green card a başvursaydık. ya da farklı yollar araştırsaydık boşuna zaman kaybettik. şimdi eşim ailesinden miras hakkını alıyor o da bizim son kurşunumuz. keşke gc çıksada o parayla orda rahatça bir hayat kursak ama 10 sene bekleyenleri görünce zor geliyor e2 olayı da çok çetrefilli özellikle bizim gibi iflas geçirmiş kişiler için 🤔😭
    evrene mesajım açık ARTIK BIZIDE GÖR ...✌
    uzun oldu biraz kusura bakmayın arkadaşlar 🤗

ben sıkılmadan okudum bende girişimci olmak istiyorum kardeşim ile birlikte ama bizim de sermaye sıkıntı ve artık Türkiye de hiç bir şey yapmak istemiyorum ne yazık ki geçen cafe sahibi bir abi ile konuştum dedim buranın maliyeti ne kadar 4 milyon TL dedi ondan sonra bir kere daha soğudum tüm şevkim kırıldı. Bir şekilde abd te atıp kendimi iş kurmak istiyorum 🙂 sizde umudunuzu kaybetmeyin insan 1 2 3 düşer sonra düzelir bakın bir çok şirkete hepsi tek de yürümüş mü sizce 🙂 kfc sahibi kaç yaşında kfc yi kurdu biliyor musunuz 🙂

• @arbalet bende bu bilgiyi yillar once edinmistim de unuttum gitti iyiki tekrar hatirlattiniz karakteristik ozellik olmali bence bu. Tesla taktigi gibi. Tesla yillarca ses seda vermeden AR&GE yapti. Gecen senelerde piyasaya pat diye tam otonom modelleri tanitti tum dunyada manset oldu...

• @celica Bir konusu açılsa düzgünce bir daha anlatmayı deneyeceğim zaten ama 3 kişiyi 5 kişiyi değiştirebilirim sadece. Bir de üstüne bu sene pasaport zorunluluğu kaldırılırsa iyice suyu çıkacak bu olayın.

Ekşide açıklandığı gün "1 milyon başvuru var yandınız!.!.!" gibi saçma yorumlar vardı. Kimse de demiyor ki 8 milyon pasaportu olan ülkede nasıl 1 milyon kişi başvurabilir? Veriler 2018 yılının verileri ve aynı verilerde 5 milyonun hac için çıkartıldığı; kalanların ise sadece 800 bini her sene kullanılmış.

Şunu da söyleyeyim: Kimsenin bunları detaylıca bilmesine gerek yok. Ama kafaya koyduysa ve başvuru yapacaksa en azından kazanırsa vize alana kadar yapılması gerekenleri bilmek zorunda. Sonra ah vah etmenin bir faydası olmuyor.

Neyse diyecek fazla bir şey yok...

• ⭐⭐

@dilmel, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@celica Bir konusu açılsa düzgünce bir daha anlatmayı deneyeceğim zaten ama 3 kişiyi 5 kişiyi değiştirebilirim sadece. Bir de üstüne bu sene pasaport zorunluluğu kaldırılırsa iyice suyu çıkacak bu olayın.

Pasaport zorunluluğu kalktı maalesef.

Ekşide açıklandığı gün "1 milyon başvuru var yandınız!.!.!" gibi saçma yorumlar vardı. Kimse de demiyor ki 8 milyon pasaportu olan ülkede nasıl 1 milyon kişi başvurabilir? Veriler 2018 yılının verileri ve aynı verilerde 5 milyonun hac için çıkartıldığı; kalanların ise sadece 800 bini her sene kullanılmış.

Zaten başvuru sayıları 3 yılda 1 açıklanıyor, okuma yazma bilen, internet erişimi olan herkes gerçeklere ulaşabilir.

• @justozkan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@arbalet mükemmel anlatmışsınız, hocam şimdi zamanında çok ders çalışan biri değildim ve teknik liseye gidiyordum ama hep mühendis olmak istedim benim için imkansızdı. Gel gelelim okul bitti öss ye girdik tercih yapacağız mühendislik bölümlerini yazamıyoruz katsayı muhabbeti vardı, bende lisede yazılım okuyorum bilgisayar öğretmenliği puanlarıda aşırı yüksek yetişemiyoruz puanlara, dedim ki o zamanlar inşaat ülkenin yükselen yıldızı,4 yıllık teknik eğitim fakültesinde yapı öğretmenliğini yazdım geldi, teknik eğitim fakülteleri için klavuzda şöyle bir ibare vardı "Bu bölümü okuyan kişiler istedikleri takdirde 1 yıl fark derslerini alarak inşaat mühendisi olabilirler." tabi yönetmelikten haberim yok 1985 yılında bu madde geçersiz kalmış ben bunu okula geldikten sonra anladım neyse okulu bitirdik, meslek liselerine atama neredeyse yok yılda 1 kişi falan, girdim şantiyede çalışıyorum sonra çat diye bize sınav hakkı geldi sınava girin üniye yerleşin 10 tane fark dersi alın mühendis olun, girdik mücadelerle okulu bitirdik mühendis diploması aldık ama bu arada yazılımı da bırakmadım yazılımdan da para kazanıyorum, sonra baktım inşaat piyasa çöküyor dedim akademik olarak hazırlanayım girdim yüksek lisansa 3 yılda onu bitirdim, sonra dedim doktora yapayım hazırlanmaya başladım baktım doktora işleri karışık bıraktım ama ben bu hengamede arkama dönüp baktığımda elimde yüksek mühendis olarak sicil kartım vardı, geçmişte hayalini kurduğum gözümde canlandırdığım şeyin gerçek olduğuna yaklaşık 10 yıl sonra şahit oldum. Şimdi olayın başına dönersek geçmişte olmaz yapamazsın diyen arkadaşlarım vardı şuan hiç birinden ses seda yok, demem o ki bundan 10 yıl sonrada amerika da kendi işimi yapıyor olacağım, kimsenin ne dediği umurumda değil. Mühendislik şuan ülkede para etmese de global olması sebebiyle ileride rahatlıkla değerlendirebilirim, ha hiç işe yaramasa bile benim hedefimdi gerçekleştirdim.

Güzel kardeşim bu fikirlerime şunu da eklemek istiyorum bu yazından ötürü. Mümkün olduğunca kısa tutmaya çalışıcam. Şimdi ben GC başvurusu yaptım iki yıldır, çıkarsada gidicem. İki yıl önce kafaya koyduğum hedef amerika idi GC sadece bir araç, belki işimi kolaylaştır. Bunun için kendime bir plan yaptım. Maksimum on yıl sonra ABD'de yaşıyor ve çalışıyor olacağım dedim. Planımı da yaptıktan sonra, detaylıca yazdım word'de sayfalarca neyin nasıl olduğu. Bunu da tutarsızlık var mı diye her altı ayda bir okuyorum ekleme ya da çıkarma yapıyorum. Hedefin doğrultsunda ilerlediğin zaman ulaştığın araçlar amaçlarına hizmet eder ve o araçları hayat boyu kullanırsın. Şunu demek istiyorum sen mühendis olmak mühendislik yapmak istemişsin. Bu meslek hakkında gelecek planların olsun. Panellere katıl, seminerlere katıl, sektöründen kopma. Ki sektörün eğer iyi dil bilirsen USA'da seni uçurur! İşinden setöründen kopma onu da çok sevmeye çalış. Sana kendimden bahsedeyim ben elde yapılan ufak tefek işleredn seramiklerden el sanatlarından vs çok hoşlanırdım. Yapmaya çalıştım benle dalga geçtiler. Kurslara gittim boşa gidiyorsun dediler. Sen yapamazsın diyen bile oldu. Planlarımı kimseye duyurmadan çalışmaya başlamıştım ve o seramikler ve diğer ufak el sanatları aslında başka birşeyin altyapısı idi. Tüm hırdavat malzemelerine ve tüm sanatçı el aletlerine hakim olduktan sonra kuyumculuk için hazırdım 🙂 Sonra kuyumcu malzemeleri satan yerleri gezdim, hem ufak tefek alışveri yapıyor hemde gördüğüm ve merak ettiğim tüm aletleri ne için kullandıklarını öğreniyordum. Kaznadıkça tezgah, el aletleri, motorlar, makinalar, kimyasallar, değerli taşlar yıllar içinde hepsini istifledim. Eve gelen kargo paketlerini bile açmadan alışveriş listemden aldıklarımın üstünü çizdim 🙂 Birgün 6 al dükkan kirasını önden ödeyerek ufak bir yer tuttum. Yıllarca aldığım her şeyi oraya yığdım. Gümüş erittim, çektim. ilk ürünlerimi yapmaya başladım. O benle dalga geçenler yine dalga geçiyorlardı. İşyerime bir tane yatak koydum bende. Gece gündüz basitten zora nitelikte az nicelikte yüksek olarak çalıştım elim tüm manevralara alışsın diye. Ustamda yok ha kendi kendime yapıyorum! Bir zaman geldi be devlet memurluğundan istifa ettim. Orta düzey yönetici idim harika maaşım vardı. Yıllar içinde altın çalışmaya başladım. Piyasaya toptan ürün yapan bir atölyenin sahibi idim artık. Durdum mu? Hayır. Silah merakım fazla idi, silah tamiri öğrendim, mıhlamacılık öğrendim, Silah gravürü öğrendim. Sonra gittim kendi atölye faaliyetim devam ederken çok büyük bir silah süsleme fabrikasında çalışmaya başladım en nadide silahların üzerine altın kakmalı pırlantalı işçiliklerle kusursuzca döşemeye başladım. Adını anmayacam ama hepinizin bildiği ve hergün reklamını gördüğünüz İstanbullu bir kuyumcu firmasından iş teklifi aldım fakat nazikçe reddettim. Pandemi döneminde döviz fiyatlarınında etkisiyle insanların alım gücü düştü ve ben işyerimi kapattım. Önüme çıkan bu minik engeli evimde çalışarak aştım 🙂 Şu anda hala çalışıyorum ve iyi bir sanatkar olduğumu düşünüyorum. Amaçlarına ulaşmak için bazı şeyler kötüde gitse, imkanların olmasada herşeyin düzeleceğine inanarak dua et, herşeyi düzeltebileceğine inanarak mücadele et!!! Ve SABIRLI ol. Göreceksin birgün "elin cebinde" sana seslenenleri "bunlar ne diyo yaaaaa" diye uzaktan bıyık altından gülerek süzeceksin 🙂 Mevlana'nın çok sevdiğim bir sözü vardır tam hatırlamıyorum ama; "sen yola çıkarsan yol sana görünür" gibi birşeydi. Elinde imkan olmasada bazı şeyler eksik bile olsa sen yola çıkki yolu görebilesin. Burada görüyorum insanlar on yıl onbeş yıl hatta yirmi yıl başvurmuş!!! Kimin başına ne geldi ne yaşadı bilmiyorum buna yorum yapmıcam ama sana şunu soruyorum; Şu an plan yapsan maksimum on yıllık bir plan (!) on yıl içinde ABD'ye yerleşecek kapasiten donanımın var mı yok mu? Şu an plan yapsan on yıl içinde sektöründe iyi bir konumda olma imkanın var mı yok mu? On yıl sonra sızlanmamak için on yıl sonra lan iyikide yapmışım demek için elinden gelenin en iyisini kendin için yap ve planlarını da seni kıskanan, senin ileri gitmeni istemeyecek olan, seni türlü bahanelerle o planlardan alıkoymak isteyen insanlardan gizli tut. Sessiz ol, seni kimse duymasın. Yap ve şaşırt! Ha gerçekleşmeden evvel gerçekleşmeye yüzde bir kala, uçağının kalkmasına üç hafta kala dostlarına ABD planım var diye bahset. Gör tepkilerini gitmeden, eğlenmene bak 🙂 Bakarsın kimine teşekkür edersin, kimininde yüzüne cebinden çıkardığın uçak biletlerini ve kira kontratının e posta nüshasını vurur bir güzel bozarsın. Unutmaki kimse senden önemli değil, hayallerin ise kimsenin eleştirisine ya da küçümsemesi için değil tamamne seni sen yapmak için var. Senin hayalini küçümseyen herkes seni dibe çekmek isteyen seni kıskanan insanlardır. Sessiz ol, sessiz çalış. Hedef orda duruyor, yoluda biliyorsun. Bol şans diliyorum 🙂

• @mehmetugce sanırım en kötüsüde bu bakış açımız çünkü çıkanlara bakıyorum büyük bir çoğunluğu başvurdum çıktı ama pek bir bilgim yok filan diyorlar yani demek istediğim çok fazla takılı kalmamak lazım sonuçta bu bir loto çıkmayacakmış gibi normal hayatını sürdüreceksin zaten çıkarsa da gerisi bi şekilde halledilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |