Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Beste-Latifoğlu, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba formu doldurmak için girmeyi denediğimde "Your request cannot be processed at this time." hatası alıyorum. Neden oluyor bilginiz var mı?

Sürecinizi imzanıza taşıyın öncelikle.

https://bit.ly/3cIMFIw

Forumda arama butonuna aldığınız hatayı yazdığınızda yüzlerce mesaj göreceksiniz. Yoğunluk sebebi.

• Merhaba arkadaşlar, 2 adet önemli sorum var.

1. si Are you likely to become a public charge after you are admitted to the United States? Amerikaya geldikten sonra kamu görevlisi olma ihtimalin var mı diye soruyorlar. Buna nasıl cevap verilmeli.
    2. si ilk sorudan önce amerikada nitelikli ve veya niteliksiz bir işti olarak çalışmayı mı düşünüyorsunuz diye bir soru ile karşılaştım.
      PDF'deki sorulara benzer ancak çok daha farklı sorular geliyor tam emin olamıyorum.
      Orneğin son 5 yılda hangi ülkeleri ziyaret ettiğimi soran bir soru da vardı. Sizlerden cevap bekliyorum teşekkürler

• Güzel soru sormuşsunuz hocam aklımdaydı, ben bunları no deyip geçtim?

• ⭐⭐

@vecihi, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaslar Merhaba
    Duzenli Losev bagiscisiydim, hatta losev gonullusu olarak kaydim var.Ds260da sorulan asagidaki soruya bunu eklemek zorundamiyim?
    Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, or
    charitable organization? (Hic bir mesleki, sosyal ya da yardim kurulusuna ait
    misiniz ya da buralarda calistiniz mi , katki sagladiniz mi?

@crazycells @gucarslan

Yazabilirsiniz. Neden yazmamayı düşünüyorsunuz ki?

• ⭐⭐

@phenex, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba üniversite mezuniyet tarihine okula giriş tarihimi ekledim ve mezun olduğum tarihi ekledim yani 2015 ve 2021(4 senelik lisans eğitimi 6 sene oldu), okulu uzatmıştım normalde 2019 da bitiyordu. 2019 mu yazmam gerekiyordu yoksa doğru mu yapmışım, mezuniyet tarihimi yazdım.

Mezun olduğunuz tarihi yazmalısınız. Doğru. Zaten diplomada 4 yıllık olduğunu görecekler.

• Merhaba. Askerlik süreci boyunca ikametgah adresimizi askeriyeyi mi göstermeliyiz yoksa ev adresimizi mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vecihi aslında değilsiniz ama dilerseniz ekleyebilirsiniz de.
    burada öğrenmek istedikleri LOSEV vb kuruluşlardan ziyade daha farklı org. aslında.
    ama yazmanızda hiçbir problem olmaz LOSEV gibi kuruluşları.

• @EzgiLera yazmak isterimde henuz formu acamadim, belki cok detay sorarsa ugrasmak istemem acikcasi

• Selamlar,

1. sırada olan ve çekilişten hemen sonraki hafta 260 formunu dolduran var mı aramızda? İstatistik sitelerinden bir çıkarım yapamıyorum. Mülakat tarihi kaç ay sonra denk gelmişti bilgi verebilir mi? Önümüzdeki ay yurtdışına çıkıyorum, duruma göre planlama yapmam gerekiyor... 3500 küsür sıradaki birisine kazanıp 260 formunu aynı hafta doldurduğu takdirde Ekim 2022'den sonra hangi ay içerisinde mülakat tarihi gelmiştir yardımcı olabilir misiniz?
    1. Mülakat tarihinden ne kadar süre önce haberimiz oluyor? Benim tekrar Türkiye'ye 30 saat uçmam gerekecek ve seyahat planımı yapmak için mülakat tarihinden ne kadar önce haberimin olacağını bilmem gerekir.

Teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayşebirkadın DS260 formunu süresi geçmiş bir pasaportla doldurmamalısınız.
    yeni pasaportunuzu bekleyip onunla doldurmanız en doğrusu olacaktır.

• ⭐⭐

@Carl, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar, 2 adet önemli sorum var.

1. si Are you likely to become a public charge after you are admitted to the United States? Amerikaya geldikten sonra kamu görevlisi olma ihtimalin var mı diye soruyorlar. Buna nasıl cevap verilmeli.

Translate kullanmayın. Bu soru o şekilde sorulmamış. Sormak istediği şey devlete yük olacak mısınız aslında. Kesinlikle no deyin.

1. si ilk sorudan önce amerikada nitelikli ve veya niteliksiz bir işti olarak çalışmayı mı düşünüyorsunuz diye bir soru ile karşılaştım.

Kaçak olarak çalıştınız mı diye soruyordu sanırım. Öyle hatırlıyorum. Ds260 paketinden bakın, translate kullanmayın. Açıklamalı halde yazıyor pakette.

Orneğin son 5 yılda hangi ülkeleri ziyaret ettiğimi soran bir soru da vardı. Sizlerden cevap bekliyorum teşekkürler

Gittiğiniz ülkeleri yazın.

• ⭐⭐

Güzel soru sormuşsunuz hocam aklımdaydı, ben bunları no deyip geçtim?

Doğru yapmışsınız. O kısımdaki sorular no olmalı.

• ⭐⭐

@Cuce-Ejderha, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba. Askerlik süreci boyunca ikametgah adresimizi askeriyeyi mi göstermeliyiz yoksa ev adresimizi mi?

Askerliğiniz kısa süreli ise ev adresinizi yazabilirsiniz.

• @EzgiLera, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

ana dil dışında başka dil konuşabiliyor ve okuyabiliyorsanız h angisi sorusuna English yazdım yanlış mı yapmışım? Seviyesini sormadığını düşündüm. Buna no mu deniyordu yoksa 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tugce-0 bu başlığın ilk iletisindeki geçmiş yılların excel verilerine bakın lütfen.
    mülakat tarihi de genelde 1 ay öncesinden gelir. seyahat planınızı + sağlık muayenesi planınızı buna göre yapabilirsiniz.

• Merhabalar..Eşim için yaptığımız başvuru sonucu seçildik..DS 260 doldururken iş geçmişi son 10 yılı mı kapsıyor..Çünkü öyleyse hem eşim hem ben son 10 yılımızda şu an ki işlerimizdeyiz..

• Arkadaşlar öncelikle selamlar herkese, formu doldururken adres kısmında bir hata yapıyorum ve 4-5 kere adresler arası tarihte boşluk olduğu için hata verdi o sayfayı kaydedemedim. O günden beri sürekli "Your request cannot be processed at this time." hatası alıyorum ilk soy isim kısmındaki bilgileri girdikten sonra. Sistemi kilitlemiş olabilir miyim? Tekrar tekrar denediğim için.

Ve bir sorum daha olacak, ben üniversitede kısa bir süreliğine başka bir evde kalmıştım onun adresini girmem şart mı? İkametgah falan almamıştım. Ve erasmustaki evim de kısa süre kaldığım bir yerdi (5 ay) adresi bulamıyorum bu yüzden bu iki adresi girmek istemiyorum bir problem yaşar mıyım?

• ⭐⭐

@Tugce-0, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar,

1. sırada olan ve çekilişten hemen sonraki hafta 260 formunu dolduran var mı aramızda? İstatistik sitelerinden bir çıkarım yapamıyorum. Mülakat tarihi kaç ay sonra denk gelmişti bilgi verebilir mi? Önümüzdeki ay yurtdışına çıkıyorum, duruma göre planlama yapmam gerekiyor... 3500 küsür sıradaki birisine kazanıp 260 formunu aynı hafta doldurduğu takdirde Ekim 2022'den sonra hangi ay içerisinde mülakat tarihi gelmiştir yardımcı olabilir misiniz?

Eğer her şey yolunda giderse Ekim Kasım gibi mülakat almanız lazım. Şu an bir çıkarım belki yapamazsınız ama en azından bültenler açıklandıkça bir fikriniz/beklentiniz olabilir.

1. Mülakat tarihinden ne kadar süre önce haberimiz oluyor? Benim tekrar Türkiye'ye 30 saat uçmam gerekecek ve seyahat planımı yapmak için mülakat tarihinden ne kadar önce haberimin olacağını bilmem gerekir.

1-2 ay önceden mülakat tarihiniz belli oluyor.

• ⭐⭐

@EzgiLera, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

ana dil dışında başka dil konuşabiliyor ve okuyabiliyorsanız h angisi sorusuna English yazdım yanlış mı yapmışım? Seviyesini sormadığını düşündüm. Buna no mu deniyordu yoksa 😃

Seviyesi çok önemli değil. Ama mülakatta İngilizce bilmiyorum demeyin 🙂

• @EzgiLera Merhaba Ezgi,

Cevap için teşekkürler 🙂 Ekim-kasım gibi mülakatın tarih haberini mi alırım? Yani örneğin ekim ayında bana 1 ay sonra veya 2 ay sonra mülakatın olacak mı derler yoksa mülakat tarihim mi ekim-kasım ayı içerisine denk gelir?

Teşekkürler 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |