Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cuce-Ejderha ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    kısa süreli çalışmalarınızı iş tecrübesi olarak eklemenize gerek yok.

• @gucarslan çok teşekkür ederim.

• @crazycells teşekkür ederim. Peki have you ever used other names sorusuna nasıl cevap vermeliyim? Evlenmeden önceki soyadımı mı yazmalıyım?

• Merhaba. 2023 green C. çekilişi kaZandım. Ds260 Formu doldurmaya başladım ilk kısımda elektronic diversity visa confirmation number , kutucuğu var bu konuda bilginiz var mı. Çok teşekkür ederim şimdiden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kutsal tebrikler.
    ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    bahsettiğiniz numara, çekilişi kontrol etmek için kullandığınız numara.

• Kazananlara hayırlı olsun. Umarım herşey gönlünüzce olur.

• Merhaba, DS260'la ilgili birkaç sorum olacaktı:

1. DS-260 formunu doldururken yukarıda bazı kişilerin son 5 senedeki yurtdışı seyahatlarini girdiğini gördüm fakat benim formumda böyle bir soruyla karşılaşmadım. Amerika turist vizem bulunduğu için 2 kez giriş çıkışım var. Amerika özelinde giriş çıkış tarihlerimi girdiğim bir soru geldi ama diğer yurtdışı seyahatlarini soran bir soru almadım. Bunun nedeni ne olabilir?
    2. State/Province kısmına ilçe, City kısmına il yazmak bir problem yaratır mı?
    3. Şu anda öğrenci olduğum için bunu belirttim fakat temmuz ayında mezun olacağım için Amerika'da yapmayı düşündüğüm işe mezun olacağım mesleği söyledim. Mülakat sırasında öğrenci olmayacak olmam sıkıntı yaratır mı?
      Cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

• arkadaşlar türkiyeden verdiğim adresten 3-4 ay sonra taşınacağım, güncellemek basit mi sonrasın da acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@R-Mutt şuan ki adresinizi yazıp submit edin, sonrasında güncellemenize gerek yok.
    ayrıca lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• merhaba forumda adres ile ilgili bir soruya
    adreslerin kronolojik siralamasinin 16 yasindan itibaren oturulan adresler olmasi gerektigi yazilmis, yani en eskiden en yeniye sekilde

ancak ds260 da 'Begin with your address immediately before your current address.' diyor yani mevcut oturaln adresden en eskiye

ben mi yanlis anliyorum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dodi lütfen "Begin with your address immediately before your current address." ifadesindeki gibi yazın.

• @EzgiLera Çok teşekkürler. Peki mülakata direkt evli olarak birlikte mi gideceğiz? Eş durumu için gerekli evraklar, maliyetler gibi bilgilere nereden ulaşabilirim? Genellikle siz kazandınız eşiniz çocuğunuz da kazandı gibi kısa bilgiler buldum fakat daha detaylı öğrenmek isterim. Şimdiden teşekkürler

• vize görüşmesinden red alanlara herhangi bir sebep söylenmiyor. bu kısma ne yazmamız gerekir? bilgi verilmedi yazsak yeterli olur mu?

• Merhaba, ben iş kısmın da şuan çalıştığım SGK' da görülen yeri dolduracağım. Fakat benim SGK' da kayıtlı olmayan, yaptığım meslek dışında kendi işletmemiz bulunuyor. Torna, kaynak atölyemiz bulunuyor. Buraya yıllarca gidip geliyorum ve hala çalışıyorum hafta sonları.
    İş kısmının altında olan başka mesleğiniz var mı ? sorusuna bu konuyu cevaplamam doğru olur mu ? Çünkü gerçekten birçok iş dalını kapsayacak işler yapabiliyorum ve tecrübem hatırı sayılacak kadar mevcut. Bunu belirtmek isteme sebebim, konsolosluğun diğer bu meslekler de yetkin ve çalışabilir olduğunu görmesini istemem.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uurse ilgili soruya "The consular officer did not give a reason." yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Barolc ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    orada sorulan aslında profesyonel olarak yaptığınız meslek. bu meslek SGK'da kayıtlı olan mesleğiniz olmayabilir. çünkü kimse sizden SGK dökümünüzü istemeyecek ya da kanıtlayın demeyecekler. bu yüzden, hangi mesleği profesyonel olarak yapıyorsanız onu yazın.

bahsettiğiniz diğer meslekleri de belirtip belirtmemek sizin kararınız.
    size olumlu ya da olumsuz bir durum yaratmayacaktır.

• @gucarslan tesekkur ederim, yeniden eskiye dogru gittim
    biraz teknik sadece sizin fikir verebilecegiz bir sorum daha var.
    yasadigim yerin gecmis istatislerine gore mesela eu bolgesinden 2 dv vizesi verilmis digerleri ile birlikte toplamda 90, vatandaslik durumuna bakilmadan sadece yerlesim yerine dayali kazanan sayisini goremiyoruz ne yazikki
    zaten ulkenin nufusu 3 milyon cogu expat avrupali amerikali vs. cok fazla burda yasayip kazanan oldugunu dusunmuyorum
    gelelim soruya, mulakatlar basladiginda bakacaklar eu dan gene iki kisi var birinin numarasi 5bin biri de ben 33 bin
    beni de hemen cagirirlar mi? yoksa tr pasaportuyla kazanan diger numaralarin diger konsolosluklarda erimesini mi beklerler?

destekleriniz ve burda harcadiginiz emek icin tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dodi mülakat dağıtılması için ilgili cn'nin vize bülteninde aktif olması lazım öncelikle.
    normal şartlarda, cn5K ekim ayın'da aktif olurken, cn30K mayıs-haziran aktif olur. bu da iki cn'nin mülakat alma sırasını zaten kısay kabul etmeyeceğini gösterir.

• merhaba 3 iş tecrübem oldu biri staj digerleri 6 aydan az belirtmeme gerek var mı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |