Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• bir de temyiz mahkemelerinin karar bozma oranlarına baktım da. yüzde 50 den fazla hepsi. daha net bir oran bulabileniniz var mı DC Circuit ile ilgili.

• @gucarslan çok teşekkur ederim

• @gucarslan merhaba...

Green Card çekilişinden çıkan ve DS260 formu dolduran birisi, B1 veya B2 ile E1 veya E2 vizesine başvuru yapabiliyor mu? Bildiğimi göre başvuru yapsa da, bu kategoride vizeler "Göçmen Olmayan" vize türleri olduğu için ve daha önce göçmenlik niyetini, Green Card Çekilişini kazanarak ve hatta "DS-260" formu doldurarak belirtmiş birisinin, B1-B2, E1-E2 vize almasının çok zor, hatta imkansız olduğu ile ilgili bir bilgi mevcut..

Konu hakkında detaylı bilgi verebilecek arkadaşların yazmasını önemle rica ediyorum... Bizim durumumuzda olan onlarca-yüzlerce belki de binlerce kişi, "Green Card harici USA'e bu vize kategorilerinden gidilebilir mi", merak ediyor, olabilir...

Konu hakkında bilgisi veya tecrübesi olan arkadaşların, -bulanık nokta kalmayacak şekilde- detaylı açıklamalar yapmasını, istirham ediyorum... :))

Şimdiden Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐

@Warrior99 Bizde şu anda bu konuyla ilgili araştırmalardayız normalde Ağustos ayında J1 vizesi için randevumuz vardı. Bir kaç avukatla görüştük ve başvurunuz olduğu için diğer vize türlerini vermeyeceklerdir diyorlar. %100 değil açık bir kapı bırakıyor ama %99 vermeyeceklerdir diyorlar bilginize.
    Siz birde formu doldurmuşsunuz sizin almama ihtimaliniz %100dür büyük olasılıkla bize DS formunu doldurmadan şansınızı deneyebilirsiniz demişti

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Warrior99 merhaba.
    30 eylül sonrası mali yıl bittiği için artık kazandığınız DV çekilişinin bir anlamı kalmıyor, rezerv vize bekliyor olsa bile.

ben şahsen 30 eylül sornası B1 vizemi yeniledim, hatta konsolosluğa gitmeden.
    DS160'daki "daha önce göçmenlik başvurunuz oldu mu?" sorusuna "EVET" deyip, mali yıl bittiği için sürecimi tamamlayamayıp vizemi alamadım" yazdım. hiçbir sorun da yaşamadım.

her vize başvurusu, başlı başına farklı değerlendirilir ve farklı ilerler.
    DS260 formu doldurmuş halde, mali yıl içinde yapacağınız B1 başvurularının reddedilme olasılığı çok normal. çünkü göçmenlik süreci devam ediyor.

kısaca farklı vize başvuruları yapabilirsiniz.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba ben Dv2020 kazananıyım fakat sıra numaram 40 bin ve covid dönemiydi bu yüzden belgeleri yolladım 3-6 hafta geçti kaç ay geçti hala geri dönüş gelmeyince sıram gelmeyecek sandım fakat şunu fark ettim mailde 6.haftadan sonra geri dönüş olmazsa bize mail atın yazmışlar bunu yeni fark ettim Şu an geri dönüş yapsam mülakata girme şansım var mı ? Not: şu ana kadar hiçbir geri dönüş olmadı

• @tarotaro Eğer bir davaya katılmadıysanız, DV2020 süreci 30/09/2020 tarihi itibariyle sonlandı ne yazık ki.

• @POLARBEAR25 DV2020 Gomez davası class action bir dava. Yani vize alamamış herkesi kapsıyor. Davaya ayrıca katılmaya gerek yok. O ayrı davalar birleştirildi çünkü zamanında. 2020 için herkes şu an temyizi bekliyor. Olumlu bir sonuç olursa tüm 2020ler faydalanabilecek.

• @tarotaro, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba ben Dv2020 kazananıyım fakat sıra numaram 40 bin ve covid dönemiydi bu yüzden belgeleri yolladım 3-6 hafta geçti kaç ay geçti hala geri dönüş gelmeyince sıram gelmeyecek sandım fakat şunu fark ettim mailde 6.haftadan sonra geri dönüş olmazsa bize mail atın yazmışlar bunu yeni fark ettim Şu an geri dönüş yapsam mülakata girme şansım var mı ? Not: şu ana kadar hiçbir geri dönüş olmadı

Konu aynen @Gezgin-Paksoy un belirttiği şekilde, bana da evrak iletiminden sonra belirtilen sürede dönmediler, mail attığımda gelen cevap işlemlerin devam ettiği yönündeydi. Yani o maili atmadıysanız sürecin dışında kalmanız gibi bir durum yok. 2020 ve 2021 kazananlarının davaları temyiz sürecinde. Oradan çıkan sonuca göre şekillenecek o konuda da en yakın 2022 eylül ayında bir gelişme olabilir.

• @snowflake Teşekkürler cevap için

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• 1-2020 lerden kac kışı formu doldurdu 2-kaç kişinin evrakları ulaştı 3-kaş kişi devam edecek 4-nasıl randevu verecekler bellir değil.......
    5-numaralar arsında ne kadar boşluk var.................................. bunlar hep belirsiz

• Bu ileti silindi!
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• Merhaba Arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum. Green card sonuçları açıklandıktan sonra DS260 formu ne zaman açılır. Hemen ertesi gün doldurabiliyor muyuz?

• @nfs741 buralar çok suskunlaştı sürecin ağır işlemesi bir çok kişiyi yıldırdı sanırım. 2020 kazananlarından daha sonraki yıllarda kazanıp gidenler de olmuş olabilir belki

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |