Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Cüneyt-Kukul şimdi elindeki pasaport ile doldurursun bittiğinde yenisini alıp mülakata öyle gidersin ama eski pasaportu da yanında götür.

• Q. Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law? böyle bir belgeyi nereden alabiliriz şuan almamız gereken bir şey mi yoksa formdaki gibi “No, I do not have documentation to establish that I have received the vaccinations at this moment, but I will have the documentation at the time of visa interview at the consulate.” yazıp geçmeli miyiz?

• @alisemih, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, başvuruda isim ve soyisim birbirlerinin yerine yazılmış bir sorun teşkil eder mi bilenler cevaplarsa sevinirim.

form doldururken doğrusunu yazarsanız emin değilim ama sorun olmaz diye düşünüyorum.

• @NINJAKEMAL 8000lerde

• @vecihi 19500 lere gelir mi reis sence ? iyimser olmamakla beraber geçen senelerde kaçta kapattı bir bilgin var mı?
    bir de atıyorum bu numaraya geldi mülkata girdik mülakattan geçtik önümüzde daha bir şey kalmıyor değil mi bileti alıp uçmak kalıyor

• Merhaba, başvuruda eş bölümünde eşimin doğum tarihinde ay kısmında 27.05 yapacağıma 27.10 yapmış olabilirim. Bir sorun teşkil eder mi sizce? ( Ds 260' ta doğrusunu gireceğim.)

• Your request cannot be processed at this time. Hatasi alan var mi?

• merhaba arkadaşlar 2 sorum olucaktı. Ben istanbul da gorusme yapıldığını düşündüğüm için istanbul seçtim ancak sadece ankara da yapılıyormuş. Şimdi formda istanbulu kaldırmama izin vermiyo seçenekler gri renk olmuş.ankarayı seçemiyorum. bir de şuan açık öğretim 2 yıllık mezun oldum ve açık öğretim 4 yıllık ta 3 sınıf öğrencisiyim. En son mezun olduğunuz bölüme lise mi yoksa 2 yıllık ön lisans diploması olduğu için university degree mi işaretlemeliyim?

• Herkese merhaba,

1- Basvuru yaptigim pasaportumun suresi aralik ayinda dolacak yeni pasaport cikartmam gerekiyor mu?
    2- Haziran ayinda cok yuksek ihtimalle universiteden mezun olacagim, formu doldururken universite mezunu olarak mi girmeliyim ?
    3- Amerika'daki gosterecegimiz adresi daha sonra degistirebiliyor muyuz?

• Selamlar,

Tam 10 senedir başvuruyorum, bu sene henüz kazanabildim... Konu dahilinde birkaç sorum olacaktı, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse müteşekkir olurum 🙂

• Watsapp & Telegram gruplarınız var mı güncel bilgi paylaşımında bulunabileceğimiz, var ise nasıl katılım sağlayabilirim?
    • Bu vizeden umudu kesmiştim ve haziran ayında farklı bir ülkeye gitmek için işimden istifa ettim, gideceğim ülkeden Work Visa aldım ve tek yön uçak bileti ile beraber önümdeki 1 seneyi Türkiye dışında geçirecek şekilde planladım. Greencard sıralamam 3000'lerde. Mülakata Türkiye'de mi girmeliyim, gittiğim ülkede mi girmeliyim konusunda tecrübeli arkadaşlar ne düşünürler? (PS: Hesapta göstermem gereken paraya sahip değilim ve Türkiye'de asla böyle bir paraya sahip olamam, o sebeple gideceğim diğer bir ülkede yapacağım bu birikimi GreenCard için göstermeyi planlıyorum. (Gideceğim ülkede Greencard'tan önce ne kadar uzun süre kalabilirsem birikim açısından o kadar iyi olur.)
      -Mülakat sırası 3000'lerde olan birisine mülakat için 1 Ekim 2022'den itibaren ortalama kaç ay aralığında sıra gelir, bilgisi, görüşü bir tahmini olan var mı? Geçtiğimiz sene başvurular KCC'den Ankara'daki konsolosluğa alındığı için bir takım problemler yaşandığını okudum. Bu sene de mi başvurular Ankara'daki konsolosluktan devam edecektir, konsolosluk Greencard için ayda ortalama kaç kişiye mülakat hakkı tanımaktadır? İstatistikleri edinebileceğim bir yer bulunuyor mu?
      -Form 260'da GreenCard gönderimi için Amerika içerisinde bulunan bir adres bilgisi istenmiş. Formu bu bilgiye sahip olmadığım için dolduramıyorum. Amerika'da tanıdığı olmayanlar Amerika'da bulunması gereken adres bilgisi için ne yapmaktadırlar?

Vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim 🙂

Sevgiler

• @gucarslan formu actim su konuda aklim karisti, guncel okul veya is bilgisi istiyor.Ben irlandada hem dil okulu okuyorum hemde parttime kendi meslegim olmayan bir depo isinde calisiyorum.hangisini yazmaliyim? Ve irlandada geriye donuk.calistigim yerleri is bilgilerime.eklemelimiyim? @crazycells

• @NINJAKEMAL son yillari takip etmemekle birlikte genellikle bu numaralarda problem yasanmiyor,

• ⭐⭐⭐

@Cüneyt-Kukul randevu tarihi yakınsa randevu alın pasaportun numarası zaten e devlete düşüyor ya hani formu görmek nasip olmadı henuz ama başka bilgi istenmiyorsa böylede yeni pasaportla bir daha form aç kapa yapmadan çift pasaportşa mülakata gitmeden sorunu halledebilirsinz

• Başvuruda Other Social Media kısmında Other Social Media Provider/Platform kısmına INSTAGRAM yazıyorum, Other Social Media Identifier kısmına da kullanıcı adımı yazıyorum ve Social Media Provider/Platform has not been completed hatasıyla karşılaşıyorum, defalarca denedim yapamadım No kısmını seçince de aynı hatayı alıyorum ne yapmalıyım?
    Screenshot_6.jpg

• Merhaba, DS-260 formunu doldurmaya çalışıyorum ancak ne zaman denediysem "Your request cannot be processed at this time." hatası alıyorum. Bu formu doldurabilen var mı? Sistem yoğunluktan dolayı açılmıyor ise hangi saatlerde daha siteye giriş daha mümkün olabilir bu konuda bilgisi olan var mı?

Şimdiden teşekkürler herkese

• @eminonal INSTAGRAM.COM/KULLANICI.ADI bu şekilde deneyin lütfen bizim bu şekilde kabul etti.

• @aytug-aykut İstanbul’da yaşadığın tarihi hiç karıştırma. Sadece resmi ikamet adresini gir, zaten çok kısa kalmışsın, hiç gerek yok. Arkadaşının adresini de kullan zaten istersen ileriki aşamalarda onu da değiştirebiliyorsun.

• Selamlar, galiba bu başlığı takip etmem lazımmış, diğer başlığada yazdım, arkadaşım baktı kazanmışım, bu forum sitesini takip etmemi söyledi, benim numaram 2023EU00012XXX.Demin kazananların yazılarını okudum bir sıradan bahsetmişler ne sırası oluyor bu tam olarak.

• @Eren-0 eski eş bilgileri çok önemli, mülakata vukuatlı nufus kayıt örneği götüreceksiniz ve boşanma ile ilgili diğer ek evraklar, bunun için ds260 formunu doğru bilgilerle doldurun lütfen
    Adres bilgileri bu kadar önemli değil evinize yemek söylerken adresi nasıl tarif ediyorsanız o şekilde site ismi blok numarası ve daire no yazabilirsiniz

• @Whissper other travel documents seçeneğini seçip formu submit edin

Benzer Başlıklar

• 3
  • 46
  • 316
  • 12217
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

135

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |