Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @greencardbatu talihli olduğunuz için tebrik ederim
    Öncelikle vize sürecinizi imzaniza taşıyın

Sorunuza gelirsek ulaşabildiğiniz e-mail adresinizi ds260 formuna yazın, diğer e-mailide kurtarmaya çalışın kcc nin her iki e-mailden size ulaşma ihtimali var

• @senamd sorularınızın cevabı için bu başlığın ilk iletisindeki ds260 form doldurma belgesi ve videosundan yararlanabilirsiniz

• @Emrey34 öncelikle vize sürecinizi imzaniza taşıyın
    Farklı tarayıcılardan sürekli denemelisiniz

• Arkadaşlar selam DS 260 formunda previous educational backgrounda da şu an üniversite okuyorsam Number of Educational Institutions Attended kısmında 2 işaretlenmesi gerektiği söylenmiş. Fakat ben bunu işaretlediğim zaman Date Attendance To kısmına günümüz tarihini yazamıyorum.

• @Sabrina kyk adresinizi yazın, ikametgah adresinizi değil gerçekte yaşadığınız adresi öğrenmek istiyorlar.

• @erennlk üniversiteyide yazıp bu başlığın ilk iletisindeki ds260 form doldurma belgesinde yazdığı gibi terk veya devam ediyor seçeneğini seçebilirsiniz

• @NINJAKEMAL

1)siyasi problem yaşanılan ülkelerdeki (Rusya-İran, Ukrayna vb..) talihliler için başka ülkelerde vize görüşmesi ayarlanıyor
    Eğer başkan bir executive order imzalar bu ülke vatandaşlarına bir seyahat yasağı koymazsa işlemler normal seyrinde olmasada başka bir ülkede bir şekilde devam ediyor.

1. Görselle daha net anlaşılır. Tamamını görmek isterseniz bağlantıya gidebilirsiniz https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2021/visa-bulletin-for-august-2021.htmlScreenshot_20220509-045203_Chrome.jpg

• @Muhtaradana kyk da 2014-2016 yıllarında kalmıştım. Yine de yazmalı mıyım ? Teşekkürler

• Başvuruda Social Media kısmında belki 10 sefer 4 farklı browserda hata aldım. Ds260 formu doldururken Social Media diye bir kısım olup onun altında Other Social Media diye bir kısım mı var yoksa sadece Other Social Media kısmı mı var? No seçeneğini de seçsem yes diyip bilgilerimi de yazsam bir türlü hatadan kurtulamadım. Lütfen yardımcı olur musunuz? İki farklı şekilde denedim her seferinde save dediğimde Social Media Provider/Platform has not been completed hatasını aldım
    sorun.jpg
    sorun2.jpg

• @ysr formu doldurduğunuzdaki güncel bilgileri gitmelisiniz gelecekteki olacak durumlar için bilgi istenmiyor, askerlik için no deyip geçiniz lütfen

Birde vize sürecinizi imzaniza taşıyın lütfen

• @ako bu başlığın ilk iletisindeki ds260 form doldurma belgesi ve videosunda anlatıldığı gibi doldurup şimdilik bir ABD adresi vermenize gerek yok ancak mülakata kadar bir ABD adresi bulmanız gerekir. Adresi bulunca bunu mülakatta beyan edebilirsiniz.
    İnsanların ABD adresi konusunda yardımcı olabilmeleri için sizi biraz tanımaları gerekir forumda ilk bakılan yer imza kısmıdır onun için lütfen vize sürecinizi imzaniza taşıyın ve forumda aktif bir üye olun, o zaman çok rahat adres bulabilirsiniz. Süreçte bol şans

• @pensieve İstanbul Anadolu High School yazabilirsiniz, okulun yeni adresini biliyorsanız yazın. Üniversitenin hangi kampüsünde eğitim gördüyseniz o adresi yazın, evet bunlar küçük sayılan hatalar onun için okulun ismini tamamen Türkçe yazsanız bile vize sürecinizi olumsuz etkilemez, süreçte bol şans

• @Ai123
    1)Evet
    2-3)Kendi ve eşinizin formunuzda evet tüm çocuklarınızı eklemelisiniz ve evet 21 yaş üstü çocuklar için hayır seçmelisiniz
    4)Evet

• @NINJAKEMAL 80k olamaz 😊

• @alisemih normalde vize red sebebi ama Ankara konsolosluğu bu durumu anlayışla karşılaşıyor. Yoksa bir harfi sorun yapan konsolosluklar mevcut.Ds260 formunda doğru şekilde girin lütfen

• @pensieve evet belgede yazdığını kopyalayıp yapıştırın lütfen

• @NINJAKEMAL Dv20-21-22 süreçleri normal ilerleyen süreçler değil ocak 2023 te ceac verileri yayınlandığında dv2020 öncesi verilerle kıyaslarsınız. Umarım tüm dv23 süreci olağan akışında devam eder. Süreçte bol şans

• @huseyincan evet ds260 formunda doğrusunu girin lütfen, normalde bu hatalar red sebebi ama Ankara konsolosluğu masum hata olarak değerlendiriyor, son karar vize mülakatı yapacağınız konsolosluk görevlisindedir, fazla endişe etmeden sürecinize devam edin lütfen, süreçte bol şans

• @bgurcan

1-Mevcut pasaportunuzla ds260 formunu doldurun, mülakatta en az 8 ay geçerliliği olan bir pasaportla gitmelisiniz.
    2-University degree seçip date Attendance to tarihine formu submit etmeden bir önceki günün tarihini yazın
    3- Evet değiştirebilirsiniz

• @Tugce-0
    1)Bu başlığın 3.ileisini okuyun lütfen
    2)Gideceğiniz ülkeyi bilmiyorum ama Case numaranız oldukça iyi başlangıçta Ankara seçip, Ankaranın hızına göre vize mülakatı için konsolosluğunuzu değiştirebilirsiniz
    3)Ne kadar fazla para biriktirebilirseniz o kadar biriktirin mülakat tarihi alınca buna göre plan yapıp dönüşünüzü ayarlarsınız
    4)Ekim biraz fazla iyimser olur, Kasım ve sonrası düşünebilir
    5)Güncel istatistikler için forumda sayılarla dv22 başlığını ve yeşilkartforumdan arkadaşların yönettiği https://savediversityvisa.org/dv2022-daily-visa-statistics/ siteyi inceleyebilirsiniz
    6) Amerika adresi için bu başlığın ilk iletisindeki ds260 form doldurma belgesi ve videosunda anlatıldığı gibi doldurup şimdilik bir ABD adresi forma girmenize gerek yok. Ama mülakat öncesinde bir ABD adresi bulmanız gerekir
    7)Forumda ne kadar aktif olursanız insanlar sizi o kadar iyi tanır o zamanda ABD adresi bulmanız kolaylaşır, bunun için başlangıç olarak vize sürecinizi imzaniza taşıyın lütfen

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |