Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @cokbekledik86 Timeline’ı olmadığı için farketmemişim.

• @Berkan-Duru Merhaba. Anladığım kadarıyla USCIS I-130 kabul aşamasındasınız, dilediğiniz kadar resim yükleyebilirsiniz bu süreçte. Herhangi bir kategoriye ait olması gerekmiyor. Şahsen ben yaklaşık 30-40 resim yükledim.

• @bologna Tebrikler..

• Arkadaşlar merhaba,

NVC aşamasında Amerikadaki sponsor illa yakın aile bireyi mi olmalı yoksa yakın arkadaşta sponsor olarak sayılıyor mu?

• @AE123 Merhabalar. Arkadaş olması da yeterli.

• @AE123 US citizen ya da Green card holder olmasi yeterli sanirim

• Merhaba arkadaşlar. ben 1 kasım 2021 de I-130 online olarak başvuru yaptım.178 gün oldu ve “case was received and a receipt notice was sent” bu şekilde bekliyorum. Bu bekleme süreci normal sanırım değil mi? Birde başvuru yaptıktıktan sonra adres değiltirdim.sizce adres değişikliği yapmam gerekir mi? Herşey online yürüyor sanırım

• @ipek1907 Merhaba. Süreç genelde Service Center’ınıza bağlı uzayıp kısalıyor. Bizim Vermont du mesela ve 250 gün sürdü I-130 başvurumuzun kabul olması. Bu linki kullanarak bağlı olduğunuz service center için ortalama bekleme sürelerini kontrol edebilirsiniz. https://egov.uscis.gov/processing-times/

• @ipek1907 Adres değişikliğine gerek olduğunu düşünmüyorum.

• @kmlcbi61 çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için. Benim nebraska ama sonradan değiliyor filan diyorlar.değişip değişmediğini nereden öğrenebiliriz acaba?

• @ipek1907 “case was received and a receipt notice was sent” normal. Service center'iniza göre I-130 onay süreci birkaç ay ya da bir yıla kadar uzayabiliyor.

• @ipek1907 adres değişikliğini belirtmeniz gerekiyor case statüste baktığınız zaman size zaten eğer adres değiştirirseniz lütfen bize şu adresten bildirin diye bir email var diye biliyorum yanlış hatırlamıyosam

• @cokbekledik86 USCIS hesabı oluşturduktan sonra bütün bildirimleri zaten online alıyorsunuz. Sadece Amerika’da green card’ınızın geleceği ve Vize başvuru formumuzdaki adresinizin güncel olması yeterli diye düşünüyorum. Türkiye adresinize bunlar dışında gönderilen evraklar (I-130 başvurunuz alındı ve sonrasındaki kabul edildi evrağı) e-mail olarak da geliyor.

• @kmlcbi61 @GMT mülakat maili bir önceki arkadaşlara göre uzun sürmüş gibi, acaba toplu bir şekilde aylık mı değerlendiriyorlar 🤷♀

• @sertas Vallahi ne olup bittiğini kestirmek ne yazık ki mümkün değil. Bu hafta gelir mail diye bekledik ama hafta bitti ses yok. Umarım önümüzdeki hafta bir haber alırız.

• @kmlcbi61 @sertas evet ne yazik ki ses yok:/ bence de toplu olarak gelecek email. haftaya bayram, konsolosluk haftanin yarisi kapali sanirim. ben de bu hafta kesin gelir haber diyordum ama gelmedi ne yazik ki.

• @GMT Evet maalesef bayram sebebiyle Perşembeye kadar kapalı 😕

• Arkadaşlar nvc Bugün kaçına kadar onay verdi hangi tarihle kapatır acaba haftayı

• Randevü bekleyen arkadaşlarada sabır diliyorum randevü emailidi belki nvc den geliyodur bayram tatili etkilemez ozaman umarım hafta başı bi haber gelir

• @cokbekledik86 15-16 şubat paylaşanlar gördüm

Benzer Başlıklar

• 58
  • 116
  • 2
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |