Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @EzgiLera Umarım mülakatınızda hızlı ve olumlu geçer. Şimdiden tebrikler

• @EzgiLera Uzunnnnnnn bir bekleyişin ardından ne güzel olmuş deneyim. Darısı mülakata inşallah 🙏🏻 ❤

• ⭐⭐⭐

@EzgiLera
    Sondan bir önceki adımı atlatmışsınız Ezgi hanım👏🏻 O kadar detaylı anlatmışsınız ki kendimi oradaymış gibi hissettim 🙂 Umarım vize mülakatınız da böyle güzel geçer, şimdiden kolaylıklar diliyorum 🙋🏻♀

• @yesilturk, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@Megatron oraları bilmiyorum maalesef, hiç gitmedim. Ancak yaptığım araştırmalarda iyi bir yer gibi. Burada sizin beklentiniz çok önemli. Biz mesela Houston'a gideceğiz kısmetse. Houston çok sıkıcı ve vasat bir yer. Ancak bizim kriterlerimize göre uygun. Nedir bunlar diye soracak olursanız, en önemlisi çevremizin olması. Okullar iyi, evler daha ucuz ve geniş, iş imkanları ki bu da aslında uzaktan calisilacagimiz için en öncelikli kriter değil. Direkt uçuşun olması, konsolosluğun ve Türk marketlerinin ve komitesinin olması gibi bizim için artıları var. En beğendiğim yerler ise san jose, austin, VA (Washington dc civarı), san Diego.

Peki araştırdığınız kadarıyla sizce Houston, Uber/Lyft, Amazon Flex, Ubereats vb. gibi işler için de uygun mu?

• @Melih-Tokal bir arkadaşım Houston'dan Seattle'a taşındı uber'in getirisinin Houston'da çok iyi olmadığı için.
    Seattle'da daha iyiymiş uber getirisi.

• @sanaldeniz 🙂 Teşekkür ederiz.

• @EzgiLera Tebrikler, Abd de mutluluklar dilegiyle... Mulakat gercekten en kolay bölum. Tek yapmaniz gereken butun evraklari eksiksiz tamamlamak ve sorulan sorulara net, tatmin edici cevap vemek. Belirsiz, ortada kalmis cevaplar kesinlikle vermeyin. Siz bu isi oldu bilin, simdiden nereye yerleseceksiniz, ne is yapacaksiniz onu planlayin.

• Merhabalar

Mülakatta hesap dökümü olarak üzerindeki evi gösterecek var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SkyNet KCC'ye, "ben uluslararası kara para aklama işiyle iştigal ediyorum, ne zaman mülakat alırım" yazmadığınız sürece atacağınız maillerin hiçbir sakıncası olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EzgiLera kısaca;
    "o kadar fazla mülakat beklemek ki, sağlık muayenesini roman gibi yazmak" 🙂

• @EzgiLera vizeniz şimdiden hayırlı olsun yeni yaşamınızda başarılar diliyorum

• @EzgiLera tamamını okudum gerçekten ayrıntılarla bende yaşadım😂 26 mayıstada heyecanla beklicem yazınızı hayırlısıyla

• ⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@EzgiLera kısaca;
    "o kadar fazla mülakat beklemek ki, sağlık muayenesini roman gibi yazmak" 🙂

Bir de mülakatta vizeyi alayım da, sen o zaman gör romanı 🙂
    Şimdiden yazmaya başlasam, 1 aya biter 😅

• ⭐⭐

@clubhasankara, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@EzgiLera Tebrikler, Abd de mutluluklar dilegiyle... Mulakat gercekten en kolay bölum. Tek yapmaniz gereken butun evraklari eksiksiz tamamlamak ve sorulan sorulara net, tatmin edici cevap vemek. Belirsiz, ortada kalmis cevaplar kesinlikle vermeyin. Siz bu isi oldu bilin, simdiden nereye yerleseceksiniz, ne is yapacaksiniz onu planlayin.

Teşekkürler. En zor kısım beklemek maalesef... Yoksa o planlar çoktan hazır, tek eksik vize kaldı 🙂

• @Megatron bu konularda bi tekrar iyi olurdu. Biz de nasip olursa öyle yapacağız. Nakit çok zor şu dönemde. Geçinene ne mutlu..

• @EzgiLera Ağzınıza sağlık. Bir şey soracağım. Hangi aşıları yaptılar ve aşı işin ne kadar ücret aldılar?

• ⭐⭐

@Yıldırım-Özcan, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@EzgiLera Ağzınıza sağlık. Bir şey soracağım. Hangi aşıları yaptılar ve aşı işin ne kadar ücret aldılar?

Hangi aşıları yaptıklarını raporu aldıktan sonra göreceğim, aşıyı yaparken bu konuda bir bilgilendirme yapmıyor doktor. Eli de çok hızlı zaten kaç aşı yaptığını bile görmek zor. Bana sol kolumdan 2 aşı yaptı. Eşim sayamamış bile, çok seriydi, eli de çok hafifti, aşı yaptığını bile anlamadım dedi. Gerçekten aşının tekini yaparken ötekinin kapağını açıyordu, ben gördüm.

Doktor muayenesi+aşılar için 250 dolar ödedik biz kişi başı. Muayene kaç para, hangi aşıya ne kadar aldılar detayını bilmiyorum.

• Arkadaşlar merhaba

Perşembe günü muayene olan birinin raporu cuma günü hazır olur dimi tahminen ?

Planımı ona göre yapacağım da 🙂

• Merhabalar herkese,
    Benimde mülakat deneyimim şu şekilde;
    10 Mart saat 10:15’deki vize görüşmesi için ilk olarak kaktüs kafeye çantamı ve telefonumu teslim ettim. Hava karlı olduğu için evraklarımı ve sağlık raporunu bir poşete koyup saat 10 da konsolosluğun dış kapısında sıraya girip beklemeye koyuldum. Benimle beraber sırada bekleyen iki talihli daha vardı. Kapıdaki görevli sırayla kimlik ve pasaport kontrolünü yaptı ve bizlere bi kovid formunu verdi. Bu kovid formunu doldurup imzaladıktan sonra x-ray cihazının olduğu giriş kısmına yönlendirdi. Burada bizlere verilen sepetin içine evraklarımı, cüzdanımı vs. koyduktan sonra x-ray cihazından geçip tekrardan evraklarımı ve diğer eşyalarımı alıp vize görüşmesinin gerçekleştiği büyük salona geçiş yaptım. Büyük salona girdiğimde hemen sol çaprazdaki görevliye pasaportumu teslim ettim. Görevli pasaportumun arkasına bi etiket yapıştırdı ve bir sıra numarasını verip bu numarayı takip etmemi söyledi.
    İlk numaram yandığında vezneye geçip 330 dolar ödedim. ikinci defa numaram yandığında buradaki görevli benden pasaportumu, sağlık raporumu , adli sicil kaydını, askerlik belgesini, nüfus kayıt örneğini ,banka hesap dökümü, lise diploması ile fotokobisini ve 2 adet biyometrik fotoğraf istedi. Ayrıca hem kapalı zarf içerisinde okuldan aldığım ıslak imzalı ve mühürlü lisans öğrenci belgesini ve transkript belgesini hem de e-devletten çıkarttıklarımı görevliye teslim ettim. Görevli sadece okuldan aldığım mühürlü lisans öğrenci belgelerinin yeterli olduğunu söyleyip onları teslim aldı. Ayrıca ön lisans diplomasını ve eski pasaportumu da uzattım ama gerek olmadığını söyledi. Daha sonra güncel adresimin olduğu A4 kağıdını görevliye teslim ettim ve mülakat görüşmesini Türkçe yapmak istediğimi belirttim.
    Yaklaşık 15-20dk bekledikten sonra üçüncü defa numaram yandı ve gözlüklü asyalı hanımefendi ile Türkçe olarak mülakata başladım. İlk önce sağ elimi kaldırıp yemin ettim. Daha sonra parmak izleri alındı ve şu sorular soruldu;
    • Mesleğin nedir
    • Hangi eyalete gideceksin?
    • Neden bu eyalet?
    • Orada tanıdığınız varmı?
    • Tanıdığın ne iş yapıyor?
    • Gittiğinde ne iş yapmayı düşünüyorsun?
    • Maddi desteğini kim sağlayacak?
    • Daha önce Amerika'da bulundun mu ?
    • Türkiye dışında bir yerde yaşadın mı?
    Gibi sorular soruldu. Hesabımda 15k usd kadar para gösterdim. Görüşmeye Türkçe olarak başladık ama sonrasında görevli ingilizce konuşmaya teşvik etti. Kendisi soruların bazılarını İngilizce sordu ben cevapladım. Daha sonrada soruları Türkçe söyleyip İngilizce olarak yanıtlamamı istedi. En sonda lise diplomasının orjinalini uzatıp teprikler vizeniz onaylandı, pasaportunuz 3- 5 iş günü içerisinde gönderilecek dedi. Teşekkür edip, iyi günler deyip ayrıldım. Mulakat aşağı yukarı 5 dakika felan sürdü. Sonraki gün pasaportumun kargoya verildiğine dair mesaj aldım 1 hafta sonrasında da gidip pasaportumu ve sarı zarfı imza karşılığında PTT’den teslim aldım. Başta forum yöneticileri olmak üzere, bu süreçte yardımcı olan herkese çok tesekkür ederim. Vize mülakatına giricek olan ve vize mülakatını bekleyenlerin bir an önce mükakat maile almaları ve sorunsuz, problemsiz, rahatça vizelerini almaları ve bu süreci gönlünden geçtiği gibi tamamlanması dileğiyle tekrardan herkese çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aktrk123 tebrikler. vizeniz hayırlı olsun..
    abd'deki hayatınızda bol şans diliyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |